Koje su to sitnice koje mnogo govore o psihologiji i ličnosti osobe?

Meni za eliminaciju.
Ne mogu da delim baš ništa zajedničko sa tom osobom.
Ок, могу да разумем ако је партнер у питању, проводити много времена заједно а не слагати се у таквим стварима јесте проблем.
Али неки опуштенији однос, другарски рецимо...
 
Ок, могу да разумем ако је партнер у питању, проводити много времена заједно а не слагати се у таквим стварима јесте проблем.
Али неки опуштенији однос, другарски рецимо...
Ako vršlja po žanrovima je okej, bez turbo folka, lični ukus, ali ako samo to sluša(tf) onda baš ne mogu ni da se družim.
 
Ovakvim stvarima ne verujem.

Secam se da sam jednoj curi iz HRa dala otkaz posto je eliminisala ljude na osnovu crteza.

Ljudi olako klasifikuju druge.

Ono sto eto meni nekako uvek ostavi utisak je kako neko prica o nekim stvarima, ne o cemu. Da li je posao u pitanju ili privatno, nebitno.

Neko moze pricati o matematickoj geografiji tako suvoparno bez strasti a opet ima ljudi koji "prskaju" od nekog osecaja "biti ziv" i dok pricaju o paradajzu.

Onda, kako i da li puno prica o drugima. Da li vise prica o sebi ili se interesuje i za mene ili posao, zavisi da li privatno ili ne poznanstvo.

Ovo sve ostalo mi je trc prc...Ni kako se oblaci, ni u koje boje, ni kako se rukuje, ni kako gleda, ne gleda, oblizuje se, namesta kosu, gnjeci ruku ili mazi mi nista ne govi o coveku maksimum govori u kom je trenutno stanju ili periodu.

Muzika doista meni dosta govori. Tu nisam objektivna :mrgreen:
 
Od trenutka kada se dvoje ljudi sretnu, nauka kaže da se međusobno procenjuju, tražeći znake kvaliteta kao što su poštenje, inteligencija i saosećajnost.

Bilo da je u pitanju sastanak ili intervju za posao, male stvari su važne, od rukopisa do omiljene boje ili kako tretiramo druge.

Šta vi primećujete?
Kako procenjujete druge?

2016-05-27-1464379108-795116-httpswww.linkedin.compulsesmallthingspeopleusejudgeyourpersonalitydrtravisbradberryHP.jpg
Procenjujem način na koji komunicira verbalno i neverbalno,kakvu energiju emituje. Mimika,gestikulacija,izbor reči u komunikaciji - mnogo govore.
 
To bi znacilo da ste i vi bas tako citljivi...
Zatim to bi znacilo da dve osobe sa slicnim pokazateljima jesu slicne ili cak i iste...
To dalje daje za pravo da se ljudi tretiraju bukvalno kao serijski brojevi , razlicitih serija...

Da li da idem dalje o onome sto pisete......?

Uz malo maste, moze se uvoditi sve uza i uza grupa koja je dozvoljena...tj cuveno jednoumlje ili unisonost ili standard...
 
Šta vi primećujete?
Obracam paznju na dosta stvari, a neke od tih stvari su ostali pomenuli, na primer:

mimika, gestikulacija, energiju koja osoba emitije, stil oblacenja, akecenat, pitanja koja postavlja, nacin na koji predstavlja sebe, izbor reci, ton glasa, boja glasa, pratim pogled (da li drze kontakt ocima ili ne), nacin na koji se osoba ponasa prema meni i ostalima, da li su ciste ruke, kosa, lice itd...
 
Od trenutka kada se dvoje ljudi sretnu, nauka kaže da se međusobno procenjuju, tražeći znake kvaliteta kao što su poštenje, inteligencija i saosećajnost.

Bilo da je u pitanju sastanak ili intervju za posao, male stvari su važne, od rukopisa do omiljene boje ili kako tretiramo druge.

Šta vi primećujete?
Kako procenjujete druge?

Brate Sensei, ljudi traže slične svom idealnom ja. Ko je onakav kakvi bi oni hteli da budu biće im neodoljiv.
 
Te"sitnice"nikada nisu sitnice,već nešto najbitnije što pokazuje kakav je čovek u duši.Često prolaze neprimećene.Ili se pogrešno shvate.
Postoje ljudi koji se nikada ne mogu razumeti,ne zato što se mrze,već ne umeju da se"dotaknu".
Neki su loši u proceni nečije ličnosti.
Neki nepogrešivo osete.
Tanka je granica.
 
Da ubacim par stvari koje neki stručnjaci podvlače...

Rukovanje

Čvrsto rukovanje obično odražava snažan i samouveren karakter, dok slabo rukovanje obično ukazuje na nedostatak samopouzdanja i skoro uvek je karakteristika ljudi koji traže lak način da urade stvari

Pogledajte prilog 1304473
uvijek trazim lak nacin da uradim stvari jer sam lijen ali nemam osjecaj da mi nedostaje samopouzdanja.
 
Sajam ,mladic slavi rodjenje 9 tog deteta , treceg sa sadasnjom zenom. Ima oko 30.
Sve ga koleginice I kolege hvale , a radi kao promoter u turizmu.
On je primer dobrog I uspesnog coveka u srbiji.
To I ja mislim da je ideal za srbiju , ali da me je neko pitao kad sam imao 28 mislio bih suprotno.
Jednostavno sam vaspitan suprotno , da budem pouzdan , radan i stabilna licnost , a po nasledju sam posten I posvecen.
Eto koliko moze da te udalji vaspitanje od idealnog zivota.
 

Back
Top