Koje su to kulturoloske razlike Srba, Bosnjaka, Hrvata i Crnogoraca?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Askari

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.604
Koje su to kulturoloske razlike ovih navedenih naroda u naslovu teme, po kojima se Jugoslavija nikada nece moci osnovati? Sto smeta ovim narodima da budu ujedinjeni? Da li je razgranicenje tiju naroda, jedina alternativa?
Moj osobni stav navodi na razgranicenje ali kao da je BiH jedina spona mogucem ujedinjenju i da se bosnjacka politika jedino sastoji u jedinstvenoj BiH. Ispada, da su Bosnjaci kao autohton narod, jedini za pomirenje a Dodik neprestano zagovara otcjepljenje Republike Srpske, dok Sulejman Ugljanin iz Sandzaka zeli poseban status za Bosnjake iz Sandzaka.
 
Hrvati su odani francko rimskom carstvu.
Srbi su bili odani dok su postojali svojoj carevini u Dalmaciji i svojoj crkvi.
Bosnjaci su odani Carigradskom sultanu.
Crnogorci su odani samo svojoj Banovini, i ako je crnogorac srpski Car onda su odani i Carevini.
Mislim da srpski narod mnogo potencira religijsku i crkvenu razliku za koju smatraju da je nemoguce pomirenje osim ako nismo svi ateisti, a ateizam je sinonim za komunizam, tako da se nadovezujem da su Srbi bili najbolji komunisti u bivsoj SFRJ.
 
Ispada, da su Bosnjaci kao autohton narod, jedini za pomirenje a Dodik neprestano zagovara otcjepljenje Republike Srpske, dok Sulejman Ugljanin iz Sandzaka zeli poseban status za Bosnjake iz Sandzaka.
Šta si ti, neki muslimanski provokator?
Kakvi bre Bošnjaci, kakav autohtoni narod, o čemu lupetaš?
A gde se nalazi taj "Sandžak", prosvetli me molim te?
Čak sam pokušao da ga nađem na mapi, nisam uspeo.
Našao sam samo Rašku Oblast, možda si na to mislio?

P.S.
Pederacija je ionako istorija, muslije će morati da se opredele da li će da budu Srbi muslimani ili rvati muslimani.
 
Koje su to kulturoloske razlike ovih navedenih naroda u naslovu teme, po kojima se Jugoslavija nikada nece moci osnovati? Sto smeta ovim narodima da budu ujedinjeni? Da li je razgranicenje tiju naroda, jedina alternativa?
Moj osobni stav navodi na razgranicenje ali kao da je BiH jedina spona mogucem ujedinjenju i da se bosnjacka politika jedino sastoji u jedinstvenoj BiH. Ispada, da su Bosnjaci kao autohton narod, jedini za pomirenje a Dodik neprestano zagovara otcjepljenje Republike Srpske, dok Sulejman Ugljanin iz Sandzaka zeli poseban status za Bosnjake iz Sandzaka.
Ja prvi više nikada ne bih želeo da živim u istoj državi sa narodima koji nam stalno zabijaju nož u leđa, Tako da je trajno ragraničenje jedini dobro rešenje.
Svaka ptica svome jatu i mirno nebo.
 
Šta si ti, neki muslimanski provokator?
Kakvi bre Bošnjaci, kakav autohtoni narod, o čemu lupetaš?
A gde se nalazi taj "Sandžak", prosvetli me molim te?
Čak sam pokušao da ga nađem na mapi, nisam uspeo.
Našao sam samo Rašku Oblast, možda si na to mislio?

P.S.
Pederacija je ionako istorija, muslije će morati da se opredele da li će da budu Srbi muslimani ili rvati muslimani.
Zasto dozivljavate kao provokaciju pravo jednog naroda da se izjasnjava onako kako zeli?
 
Mislim da srpski narod mnogo potencira religijsku i crkvenu razliku za koju smatraju da je nemoguce pomirenje osim ako nismo svi ateisti, a ateizam je sinonim za komunizam, tako da se nadovezujem da su Srbi bili najbolji komunisti u bivsoj SFRJ.

Za Srbe je bila vazna autokefalnost vjere u drzavi. Dakle ne moze vjera biti neautokefalna, zavisna od Carigrada, Rima, Moskve, Vasingtona. Mora biti drzavna carska. Drugi su izdajnici dakle, jer nisu odani srpskom Caru.
A Yu je upravo to, obnovljena Carevina u Dalmaciji, i to je to.
Ovi ostali nisu to. Ni Hrvati ni Bosnjaci nisu odani toj Carevini.
 
Bošnjaci ne postoje, to je izmišljena nacija, od vere hoće da naprave naciju.
Pravi Crnogorci se deklarišu kao Srbi, otprilike isto kao i Šumadinci, izuzetak su ovi novokomponovani *********.
Rvati su pokatoličeni Srbi.
Ne razumem pitanje.

Па шта што Бошње не постоје, Рвати су покатоличени Срби итд ..?
Човек пита зашто не може Југославија да опстане.

Ја мислим због вере.
Три вере имају три центра и ниједан није у Југи.
Сваки вуче на своју страну - па ти види како да нас одржиш на окупу.

И нису само вере различите, већ и историја, култура, богатство ...
Једино нам је језик исти, али то није довољно !
 
Zasto dozivljavate kao provokaciju pravo jednog naroda da se izjasnjava onako kako zeli?
Zato što su navodno postojali neki srednjevekovni Bošnjani koji nisu bili muslimani.Onda se 1993 u Sarajevskom hotelu Holidej in pojavljuju muslimani koji su se (samo)proglasili za Bošnjane to jeste Bošnjake.Bilo bi fer da su pri izboru imena izabrali neko preciznije ime koje ne bi unosilo zabunu.Da su imenu koje su izabrali dodali i godinu kao vremensku odrednicu ili ime hotele gde je rođena ta nacija,verovatno takvo ime ne bi bilo osporeno.Drugim rečima da su se nazvali Bošnjaci 1993 ili Bošnjaci Holidej in niko se ne bi osvrtao na taj izbor.
 
A jel moze (onako kulturno pitam) objasnjenje : Sta znaci Bosnjak?Odakle ste dosli u Bosnu i Hercegovinu?Pre poslednjeg rata vas nije bilo u Bosni.
Bošnjak, kao i stariji naziv Bošnjanin (u lat. vrelima Bosnensis), prvotno je ime koje označuje pripadništvo srednjovjekovnoj bosanskoj državi. U osmansko doba Bošnjak je ime za podanike kršćanske vjeroispovijesti ili zakona, dok se izraz Bosnalu odnosio na islamizirano bosansko stanovništvo. Za ustaljene osmanske vladavine riječ Bošnjak označivala je svakog pripadnika zemlje ili države Bosne (Bošnjak-milleti), pa i izraz Bošnjak-kavmi znači samo Bošnjaci ili bošnjački narod. Dapače, i najslužbenije ime – kad je trebalo označiti narodnosnu posebnost – Bošnjak-taifesi, podrazumijevat će Bošnjaka kao pripadnika skupine, plemena, naroda.Iz svega se jasno vidi da su Bosnjaci autohtoni narod u BiH
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top