Quantcast

Koje su to komparativne i kompetitivne prednosti Srbije nad drugim drzavama?

Motorcyclist

Legenda
Poruka
68.340
Autorska tema.

Koje su to komparativne i kompetitivne prednosti Srbije nad drugim drzavama bilo u regionu bilo u EU.

Zasto bas izabrati Srbiju a ne Hrvatsku ili Bugarsku za ulaganje ili za turizam?

Mozemo evo prvo o turizmu. Uprosto, sta to ima Srbija a druge drzave nemaju? Da li to Ministarstvo turizma istice negde? Da li to nase agencije isticu negde?
Koje su to prednosti?

Nemojte samo pisati mi imamo...pa nabrajati redom planine i reke jer to imaju i druge drzave. Da vidimo STA i KOLIKO je to sto mi imamo bolje od konkurencije? Zasto bi po vama neko trebao posetiti Srbiju umesto npr. Grcke, Spanije, Italije ili neke drzave u regionu?

Drugo, zasto bi po vama neka kompanija trebala uloziti svoj novac u Srbiju a ne u drugu drzavu u regionu?

Hvala

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.362
Mozemo evo prvo o turizmu. Uprosto, sta to ima Srbija a druge drzave nemaju? Da li to Ministarstvo turizma istice negde? Da li to nase agencije isticu negde?
Koje su to prednosti?

Nije ti uopšte poenta da imaš što drugi nemaju, već da imaš nešto drugačije, i da to na odgovarajući način marketinški predstaviš (kad je turizam u pitanju)

Ono, Turska ima more, ali nikad neće imati Azurnu obalu. Bugarska ima tri ski centra, ali nijedan nema taj sklop staza kao Kopaonik, i tako.

Inače, i što se turizma, i bilo čega drugog tiče, naša glavna prednost je položaj.

Glavni nedostatak nam je što smo Srbi.

U poslednje vreme se ipak (ma šta ko pričao) dosta uradilo i radi po pitanju infrastrukture (konačan završetak putnog koridora 10 je veliki i bitan napredak), međutim, infrastruktura, ma koliko bitna za privredu, nije dovoljna.

Imamo loš, neposlovan mentalitet, i svojstveno tome lošu organizaciju.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
30.625
Letos u Efesus-u sam u obilasku udružila sam se jednom francuskinjom. Ok ona poznaje gde je Srbija , slabo govori engleski pa nije bilopuno priče, više društva radi . Ja već ko zna koji put tu, pa kao vodič

I tako dođemo u kontakt sa 4 Japanca (mladi likovi do 25) , ona njima objašnjava odakle je France, Frans Francia pa pokazuje Italy na pored ... ništa oni gledaju belo , ja dobacim Pari.. oni onako aaaa Pari razumeli .
Pitaju mene odakle sam ja kažem : Serbia

Teko onu u glas ; Srbijaaaaa, Beograd , Vidić ... gledaju u mene kao u idola ...... francuskinji baš nije bilo prijatno

Dalje sretnemo neki opet likove šareno društvo, trojica , ona konačno sretne nekoga ko govori francuski ..Belgijanac . ja pričam sa Marokancem i zezam se : oni su imperijalni, mi smo kolonijalni ... tek nam treći prilazi i ja sam sa vama i ja sam kolnijalni .. ja pitam odakle si , kaže on Argentina

Eto gde smo mi u odnosu na sve puppet ovoga sveta .. Mi nismo puppet i to je naša prednost ... ljudi su željni da vide oni koji to nisu , šta god mi mislili o nama

Zato bi trebali da gajimo taj tip nacionalnog ponosa

Motorcyclist

Legenda
Poruka
68.340
Nije ti uopšte poenta da imaš što drugi nemaju, već da imaš nešto drugačije, i da to na odgovarajući način marketinški predstaviš (kad je turizam u pitanju)

Ono, Turska ima more, ali nikad neće imati Azurnu obalu. Bugarska ima tri ski centra, ali nijedan nema taj sklop staza kao Kopaonik, i tako.

Inače, i što se turizma, i bilo čega drugog tiče, naša glavna prednost je položaj.

Glavni nedostatak nam je što smo Srbi.

U poslednje vreme se ipak (ma šta ko pričao) dosta uradilo i radi po pitanju infrastrukture (konačan završetak putnog koridora 10 je veliki i bitan napredak), međutim, infrastruktura, ma koliko bitna za privredu, nije dovoljna.

Imamo loš, neposlovan mentalitet, i svojstveno tome lošu organizaciju.

Hvala na odgovoru, svidja mi se, konkretno receno.

Motorcyclist

Legenda
Poruka
68.340
Letos u Efesus-u sam u obilasku udružila sam se jednom francuskinjom. Ok ona poznaje gde je Srbija , slabo govori engleski pa nije bilopuno priče, više društva radi . Ja već ko zna koji put tu, pa kao vodič

I tako dođemo u kontakt sa 4 Japanca (mladi likovi do 25) , ona njima objašnjava odakle je France, Frans Francia pa pokazuje Italy na pored ... ništa oni gledaju belo , ja dobacim Pari.. oni onako aaaa Pari razumeli .
Pitaju mene odakle sam ja kažem : Serbia

Teko onu u glas ; Srbijaaaaa, Beograd , Vidić ... gledaju u mene kao u idola ...... francuskinji baš nije bilo prijatno

Dalje sretnemo neki opet likove šareno društvo, trojica , ona konačno sretne nekoga ko govori francuski ..Belgijanac . ja pričam sa Marokancem i zezam se : oni su imperijalni, mi smo kolonijalni ... tek nam treći prilazi i ja sam sa vama i ja sam kolnijalni .. ja pitam odakle si , kaže on Argentina

Eto gde smo mi u odnosu na sve puppet ovoga sveta .. Mi nismo puppet i to je naša prednost ... ljudi su željni da vide oni koji to nisu , šta god mi mislili o nama

Zato bi trebali da gajimo taj tip nacionalnog ponosa

Nema nista lose u nacionalnom ponosu.

Ali ne vidim kakva je to prednost i korist po srpski GDP ako su te zgotivila 4 Japanca? Mogla si naici i na 4 Amerikanca koja te ne bi zgotivili zbog Srbije i imala bi ruzno iskustvo.

Ti si bila u Efesu. Daj da vidimo kako da ti iz Efesa itd. dodju u Srbiju, i ne samo u Beograd ili na Exit i cao.

Kako iskoristiti bolje ono sto trenutno imamo i kako pokrenuti nesto novo i sta je to novo?

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
30.625
Nema nista lose u nacionalnom ponosu.

Ali ne vidim kakva je to prednost i korist po srpski GDP ako su te zgotivila 4 Japanca? Mogla si naici i na 4 Amerikanca koja te ne bi zgotivili zbog Srbije i imala bi ruzno iskustvo.

Ti si bila u Efesu. Daj da vidimo kako da ti iz Efesa itd. dodju u Srbiju, i ne samo u Beograd ili na Exit i cao.

Kako iskoristiti bolje ono sto trenutno imamo i kako pokrenuti nesto novo i sta je to novo?

Pa tako što im ponudiš ideju da dolaze u "slobodnu državu", koja svoju cenu slobode plaća ...

Imaš fenomenalni istorijsku propagandnu poruku (parafraziram) :

Svako ko kroči na tlo Srbije slobodan je čovek ... član srpskog Ustava iz 19 veka .. ali pre te poruke treba sve uradite da se to opravda i u 21-veku

Prošli smo vreme vizelnog, sada nastupa era duhovnog

a bre Milun

Elita
Poruka
19.040
Autorska tema.

Koje su to komparativne i kompetitivne prednosti Srbije nad drugim drzavama bilo u regionu bilo u EU.

Zasto bas izabrati Srbiju a ne Hrvatsku ili Bugarsku za ulaganje ili za turizam?

Koje su to prednosti?

Nemojte samo pisati mi imamo...pa nabrajati redom planine i reke jer to imaju i druge drzave. Da vidimo STA i KOLIKO je to sto mi imamo bolje od konkurencije? Zasto bi po vama neko trebao posetiti Srbiju umesto npr. Grcke, Spanije, Italije ili neke drzave u regionu?

Drugo, zasto bi po vama neka kompanija trebala uloziti svoj novac u Srbiju a ne u drugu drzavu u regionu?

Hvala

nasa najveca prednost je INAT........TVRDOGLAVOST...........zahvaljujuci ovim osobinama srpski narod se facao u kostac i sa svetske sile i redovno ih sve pobedjivao (Turska, Austrougarska, Nemacka, Amerika..........). Taj INAT nas je odrzao i napravio od nas jedan od najhrabrijih i najcenjenijih naroda na svetu ...........naravno, u ROTSHILDOVI mediji nas prikazuju kao najgore, najprimitivnije........., samo zato sto nismo u NATO................ALI , AKO RAZGOVARATE SA OBICNIM GRADJANIMA PO SVETU , BICETE PONOSNI STO STE SRBI................izuzetak su americki gradjani, al oni nisu ni culi za Srbiju i nemaju pojma na kom kontinentu se nalazi Srbija.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
30.625
Ja bih recimo uzela taj deo iz Ustava kneževine Srbije kao početak i kraj spota ...pošalješ poruku da ljudima možeš dati osećaj slobode , časti, nepristajanja na sve .. dostojanstva

I generalno to bi trebala biti naša prednost .. narod koji je to proklamovao kao svoju vrednost pre veka i po ne može biti ono što bi da mu nakače , naprotiv

Motorcyclist

Legenda
Poruka
68.340
nasa najveca prednost je INAT........TVRDOGLAVOST...........zahvaljujuci ovim osobinama srpski narod se facao u kostac i sa svetske sile i redovno ih sve pobedjivao (Turska, Austrougarska, Nemacka, Amerika..........). Taj INAT nas je odrzao i napravio od nas jedan od najhrabrijih i najcenjenijih naroda na svetu ...........naravno, u ROTSHILDOVI mediji nas prikazuju kao najgore, najprimitivnije........., samo zato sto nismo u NATO................ALI , AKO RAZGOVARATE SA OBICNIM GRADJANIMA PO SVETU , BICETE PONOSNI STO STE SRBI................izuzetak su americki gradjani, al oni nisu ni culi za Srbiju i nemaju pojma na kom kontinentu se nalazi Srbija.

Ali nismo iskoristili tu prednost. Srbija ne vidi nista od toga trenutno. Kako to monetarizovati? Sta uraditi?

Gruban

Buduća legenda
Poruka
33.838
Druge države nemaju ovo
01_1000x0.jpg

Motorcyclist

Legenda
Poruka
68.340
Rimski carevi, dosta njih je rođeno na teritoriji današnje Srbije, nije uopšte iskorišćeno

Part 2 - Ima tvrđava koje propadaju

šteta

Svaka cast, nesto konkretno!

Ima Felix Romuliana koja je u UNESCO.

Ali mislim da je to pogurano od nekog stranca da udje u isti tj da se populizuje. Jer nece UNESCO da se trti za nekoga.

Evo imamo Golubacku tvrdjavu i ona je obnovljena fondovima iz EU. A da nije verovatno bi se vremenom potpuno urusila.

Takodje smo stavili asfalt preko neke rimske bazilike kako se ne bi menjala trasa puta...

//////////

Evo primera kod mene, Backa tvrdjava. U mestu po kojem je cela Backa dobila ime, najbolje ocuvano srednjovekovno utvrdjenje u Vojvodini, izgradjena u 14. veku od strane kralja Roberta Anzujskog, posle pala pod vlast Otomana. Jedva smo je izvukli i renovirali ovde.

Znaci vecina ljudi nema pojma i nikada nije culo za nju. Zasto? Pa nije neki Nemac ili Amerikanac za to kriv, kako i da dodje da obidje bilo ko kad nije cuo za nju... Malo vise marketinga iako se pokusava nesto ovde putem manifestacija, a sada je i predlozena da udje u UNESCO ali mislim da nije prosla za ovu godinu.

backa%20tvrdjava-707546839_1000x0.jpg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.