Quantcast

Koje su po vama velesile koje oblikuju danasnji svet?

Koje su velesile koje oblikuju danasnji svet?

• USA, Britanija, anglosaksonski svet

• Kina, Rusija, istocni (azijski) blok

• Nemacka i saveznici, (Vatikan), EU

• Islamske snage

• Neka druga opcija, obrazloziti koja

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
70.119
Англосфера доминира.

Осим Амера и њихових најближих партнера не постоји ни једна земља или блок који комбинује привредну, војну и културну надмоћ, па чак ни две од три категорије.

Немогуће је ово доба назвати било како осим америчком ером. У комбинацији са британском доминацијом која је претходила америчкој, навршили смо већ други век апсолутне доминације англосфере. Уз извињења песнику...

Force rules the world still,
Has ruled it, shall rule it;
Meekness is weakness,
Strength is triumphant,
Over the whole earth
Still is it Yank's Day!

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Англосфера доминира.

Осим Амера и њихових најближих партнера не постоји ни једна земља или блок који комбинује привредну, војну и културну надмоћ, па чак ни две од три категорије.

Немогуће је ово доба назвати било како осим америчком ером. У комбинацији са британском доминацијом која је претходила америчкој, навршили смо већ други век апсолутне доминације англосфере. Уз извињења песнику...

Force rules the world still,
Has ruled it, shall rule it;
Meekness is weakness,
Strength is triumphant,
Over the whole earth
Still is it Yank's Day!
Pobedonoscev
Svaka cast, primer si nekoga ko zivi u nekoj zemlji i brani je, na njenoj je strani.

To treba postovati.

Naravno, nekada je britanska imperija vladala svetom, u medjuvremenu se mnogo toga promenilo, danas torijevci otvoreno pricaju o nemogucnosti opstanka Engleske u EU superstate pod nemackom dominacijom, organizovanju referenduma i izlasku iz te EU i engleskoj izolaciji, ali svako je svestan snage EU superdrzave sa 500-600000000 stanovnika naspram Engleske sa vise nego 10 puta manje stanovnistva i neuporedivo manjom teritorijom.

migel59

Poznat
Poruka
8.319
I tema o globalnoj krizi je poslednja koju sam otvorio, videcemo koliko ce se ostvariti predvidjanje francuskih eksperata.

Na ovoj temi glasanje je zivo i ako se nastavi sa glasanjem rezultat ce se verovatno menjati u ovom ili onom smeru.

Vec sam jednom rekao, ali sada je zaista tako, mislim da sam previse bio, verovatno i dosadio, vremenom teme se ponavljaju nije moguce stalno biti nov, na drugim forumima se mnogo manje zadrzavam, uvek je dobro da na forumima dolaze novi i da se ljudi menjaju.

Dakle sigurno nece biti klonova.

Svim ucesnicima foruma svako dobro.

blooser

Poznat
Poruka
9.858
Vidiš,
kad zađeš malo dublje u ideju novog svetskog poretka, doći ćeš do zaključka da se globalna finansijska elita koristi državama i vladama u korist svog interesa. Sve jedno je koja je država u pitanju: tačnije, danas je to UK SAD i Izrael i Vatikan, sutra može biti bilo koja. Oni imaju kapital u svim svetskim državama i mnogi zavise od njih.
U oba svetska rata su finansirali obe strane.
Njima država i nacija ne znači ništa - oni hoće da sve bude jedno i to je glavni plan novog svetskog poretka.
U toj takozvanoj eliti nalaze se ljudi različitih nacija i rasa. Hoće da zavedu totalnu kontrolu nad svim svetskim vladama i polako uspevaju u tome.
Upravo tako i ja mislim, na osnovu onoga sto sam video/procitao na Internetu, uglavnom iz filmova o raznim zaverama (izbegavam termin teorija jer zavere su vrlo realna praksa, na svim nivoima).
Mislim da ne postoji velesila ili drzava koja oblikuje svet, to rade pojedinci/grupa koristeci odredjene drzave u datom trenutku.
Drzave kao USA su samo instrument za nametanje volje slabijima. Naravno, pravi upravljaci svetom koriste drzave (uopsteno) i za razne eksperimente, ali to je sada periferno za temu.

Dakle, pogresno je smatrati da velesile oblikuju svet, to rade vele-kriminalci koji vode NWO. Ovake podele na USA i Rusiju ili Srbiju i Nemacku ili kako god samo vode podelama i sukobima, sto odlicno odgovara pometim vele-kriminalcima.

Iako ce podsecati na komunisticku propagandu, smatram da samo pravilno shvatanje svih ljudi na svetu da smo svi mi, osim zaista sacice probranih, za te probrane (a koji zapravo upravljaju svetom) isto - robovi, potrosna roba, meso za granate, seksualni objekti - kako se kome zalomi (kako god bilo, nikome nije slatko), moze da dovede do pravog, kvalitativnog boljitka za covecanstvo. Sve drugo ce nas samo dovesti do propasti.
Cak i oni koji za njih rade stradaju cesto i placaju skupo neposlusnost, greske ili cisto znanje o nekim prljavstinama u kojima su ucestvovali.
U ovom slucaju stvarno vazi ona "Ko s djavolom tikve sadi...".

Dakle jedino resenje je opsti ustanak protiv NWO, nikako ratovi nas piona jednih protiv drugih zbog glupih razloga a sa ciljem smanjenja broja stanovnika na zemlji uz istovremeno punjenje dzepova (belo)svetskih probisveta iz NWO.

Poslednja izmena:

blooser

Poznat
Poruka
9.858
I tema o globalnoj krizi je poslednja koju sam otvorio, videcemo koliko ce se ostvariti predvidjanje francuskih eksperata.

Na ovoj temi glasanje je zivo i ako se nastavi sa glasanjem rezultat ce se verovatno menjati u ovom ili onom smeru.

Vec sam jednom rekao, ali sada je zaista tako, mislim da sam previse bio, verovatno i dosadio, vremenom teme se ponavljaju nije moguce stalno biti nov, na drugim forumima se mnogo manje zadrzavam, uvek je dobro da na forumima dolaze novi i da se ljudi menjaju.

Dakle sigurno nece biti klonova.

Svim ucesnicima foruma svako dobro.
Migel, nisam nesto preterano aktivan na Politici ali tvoji postovi su jedni od najboljih i najrealnijih koje sam imao prilike da citam. Posto vidim da si odlucio da se povuces, hvala za iste, nadam se da ces uspeti da otvoris oci jos vecem broju ljudi na tim drugim forumima.

Sve najbolje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.