Koje su nacionalnosti bili 12 velikih apostola i apostol Pavle?

Иначе св. Сава јако волио ислам.
Волео је муслимане, а ненавидео ислам... Зато је и имао онакав дочек у Египту и боравак тамо...

Ово прво ни ниси имо где да учиш, јер код вас не постоји више духовност, већ само го навијачки интелектуализам, за који и не требају факултети и велика памет и вештина данас...

Волео је муслимане, а ненавидео ислам... Зато је и имао онакав дочек у Египту и боравак тамо...

Ово прво ни ниси имо где да учиш, јер код вас не постоји више духовност, већ само го навијачки интелектуализам, за који и не требају факултети и велика памет и вештина данас...
Константно ме оптужујеш да мрзим муслимане. Гдје сам ја то исказивао мржњу према муслиманима као људским бићима?

12 apostola je verovatno zbog 12 plemena Izraela...svaki predstavlja po jedno pleme...prvobitna ideja je verovatno bila da se napravi nova religija za Jevreje ali kad to nije ispalo kako treba počeli su sledbenici da šire ideju u okviru Rimskog carstva...
A 10 izgubljenih plemena? Na njih sam zaboravio. Kada je palo Kraljevstvo Izrael koje se odvojilo od Kraljevstva Jude 10 plemena je odvedeno u Asiriju i po legendi se nisu vratili. Ostala su samo dva plemena Juda i Venijamin i deo plemena Simeun koje su osnivači Judejskog kraljevstva. Zato možda 12 apostola nisu ni mogli biti iz 12 plemena Izraela. Ali ko zna, pošto je Gospod Isus Hrist činio čuda možda je baš izabrao 12 apostola iz 12 plemena Izrailja, a da toga apostoli nissu ni bili svesni.

12 apostola je verovatno zbog 12 plemena Izraela...svaki predstavlja po jedno pleme...prvobitna ideja je verovatno bila da se napravi nova religija za Jevreje ali kad to nije ispalo kako treba počeli su sledbenici da šire ideju u okviru Rimskog carstva...
KAD SIN ČOVEČIJI, SEDNE NA PRESTO SLAVE SVOJE (Matej 19,28), TJ. GOSPOD KOJI APOSTOLIMA ZAVEŠTA CARSTVO BOŽIJE (Luka 22,29-30), SEDAJU I APOSTOLI NA 12 PRESTOLA I SUDE NAD 12 PLEMENA IZRAILJEVIH.
Luka 22,30Da jedete i pijete za trpezom mojom u carstvu mojemu, i da sjedite na prijestolima i sudite nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.
Luka 22,31Reče pak Gospod: Simone! Simone! evo vas ište sotona da bi vas činio kao pšenicu.

Isaija:​

• 21,8 I povika kao lav [OTK.5,5; 9,11] ... (vidi JEZEKILJ 22,25 i I PETROVA 5,8)
  • 21,9 I evo dodjoše na kolima ljudi, u dva reda konjici [OTK. 6,2-8; 9,16 – 19]. Tada povika [OTK. 18,2] i reče [OTK.14,8] : pade, pade Vavilon ...
  • 21,10 VRŠAJU MOJ, i PŠENICE GUMNA MOJEGA! što čuh od Gospoda nad vojskama, Boga Izrailjeva, javih vam. !!! (vidi I PETROVU 5,13)
  • 28,28Pšenica se vrše, ali neće jednako vreći niti će je satrti točkom kolskim na zupcima razdrobiti (vidi JEZEKILJ 10,13... i 28,13...)
    • LUKA 22,31 (LUKA 22,30)
    • I reče Gospod: Simone, Simone, evo vas zaiska satana da vas vije kao pšenicu.
Morate Isaiju da citate da bi razumeli sta je Isus rekao. E da li je djavo ukrao psenicu gumna Bozijega, da li vije/reseta apostole? Pa sta radi pisac laznog otkrivenja? Ma raskrinkan je, ovo citirano samo corav ne vidi i ne razume!

Poslednja izmena:
uzmete sami i postavite stihove i vidite, evo ovako
Otkrivenje 18,2I povika jakijem glasom govoreći: pade, pade Vavilon
Otkrivenje 14,8I drugi anđeo za njim ide govoreći: pade, pade Vavilon
dakle Isija ga raskrinkava, on misli samo da ga je plagirao i pokrao, ali onda sledi objasnjenje sta je uradio i sta svi vi radite sledeci za laznim otkrivenjem
  • 21,10 VRŠAJU MOJ, i PŠENICE GUMNA MOJEGA! što čuh od Gospoda nad vojskama, Boga Izrailjeva, javih vam. !!! (vidi I PETROVU 5,13)
isto sto i Isus rece ko to radi preko vas koji sluzite laznom otkrivenju:
Reče pak Gospod: Simone! Simone! evo vas ište sotona da bi vas činio kao pšenicu.
kako vam sada nije jasno sta ste ucinili evo vec 2 milenijuma?

Luka 22,30Da jedete i pijete za trpezom mojom u carstvu mojemu, i da sjedite na prijestolima i sudite nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.
Luka 22,31Reče pak Gospod: Simone! Simone! evo vas ište sotona da bi vas činio kao pšenicu.

znači dobro sam pretpostavio da ima dvanaeest apostola zato da bi svaki vladao jednim od plemena Izraela....nego to ima širu implikaciju...Isusov pokret nikad nije trebao da se proširi van Izraela...to nije bilo u planu jer da jeste bilo bi apostola za svaki narod....lepo je Isus rekao da je poslat samo izgubljenim ovcama Izraela...ostali su narodi upali u priču zahvaljujući propagandi Pavla i drugih ranih hrišćana a ne zahvaljujući planovima i željama Isusa

znači dobro sam pretpostavio da ima dvanaeest apostola zato da bi svaki vladao jednim od plemena Izraela....nego to ima širu implikaciju...Isusov pokret nikad nije trebao da se proširi van Izraela...to nije bilo u planu jer da jeste bilo bi apostola za svaki narod....lepo je Isus rekao da je poslat samo izgubljenim ovcama Izraela...ostali su narodi upali u priču zahvaljujući propagandi Pavla i drugih ranih hrišćana a ne zahvaljujući planovima i željama Isusa
tako mislis zato sto si samo polovinu naucio
ne radi se o vladanju, vec sudjenju nad njima, a mi koji nismo jevreji, sta je to nas briga? mi koji odrzimo Hristovu rec, mi ni ne dolazimo na sud, sta nas je briga ko ce kome da sudi, to znamo eto tako tek, ni sam ne znam zasto, eto samo zato sto je u istoj knjizi zapisano

ja sam prvo bio zbunjen ovom temom, jer sta se sve ovo nas tice? zasto mi u ovo da zabadamo nase noseve?

12 apostola, 12 kamena, vidis da ce da pobiju danas sve do Jordana koji nisu njihovi, PALESTINCE?
  • Knjiga Isusa Navina 4,3-5-8-9-20 ...i uzeše 12 kamena isred Jordana, kako beše rekao Gospod Isusu, prema broju plemena Izrailjevih; ...
  • Knjiga Isusa Navina 24,26-27 ...evo, kamen ovaj neka vam bude svedočanstvo, jer je čuo sve reči Gospodnje koje nam je govorio; ...
Dopuna: Konkretno ili apstraktno

Poslednja izmena:

Back