које сте религије

којој религији припадате

  • хришћанин

  • муслиман

  • будиста

  • хиндуиста

  • јудеиста

  • атеиста


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
od onih kojima je trebao takav oslonac naravno
ali je glupo reci da je svima trebao, mind you

a sta mislis kako je neki coban iz pustinje ili sumetine objasnjavao pomracenja sunca, meseca godisnja doba i slicno?
i to nisu NEKI, to su svi....religija je izmedju ostalog tada drzala narod na okupu....

za definiciju pitaj nekog religioznog covjeka...

pitam tebe, jer si ti spominjala da je nesto religija , a nesto nije.
 
i u sta jos?
mislim, ako plasiras stvari koje ne mozes ili ne umes ili neces da objasnis, mora da postoji neki autoritet koga navodis.

hm, ne umijem da objasnim neke svoje osobine...autoritet mi je posvjest
vjerujem da ce sutra biti suvo... auoritet mi je vjetar koji je poceo prije sat vremena
vjerujem da cu jedan dan da umrem i raspadem se.... autoritet su mi mrtvi rodjaci koje su prije nekliko godina vadili iz obiteljske grobnice da je srede

mislis ovako?

btw- znas, kada sahrane zenu u nailokama, kasije, kada se ostatak tijela raspadne, ono u nailonkama ostane nekako uvrnuto prikaceno u odnosu na ostatak tijela
 
Sve je to isti...da ne kazem shta.
Kod Katolika impoterntni deda u 7 banqi "postane"boziji sin na zemlji jer se grupa istih takvih impotentnih deda oko toga dogovore pa izglasaju jednog medju sobom za takvog,kod Budista"reinkarnaciju Bude"nadju od malena,moz mislit,pravoslavci se bar ne foliraju tim lazima i ne tvrde da pravo na duhovnu kontrolu imaju iz tako nekog"bozanskog natprirodnog izvora"...ali u sishtini sve religije su isto njesra,razlika je samo u stepenu licemerja.
Ali ti veruj da je Buzdizam neshto bolje jer je kul u okvirima popularne filozofije.:)
 
sad mi tek nista nije jasno, pogotovo one najlonke...

kako ti nije jasno - ko nosi najlonke sa sobom u grob duze ostane "na okupu"
najlonke su "vjecne"...one su vise od trenda, kao visoke pete i push up grudnjaci...pise u Cosmu, a sto pise u Cosmu mora da je istina lol

sorry, sad i sama vidim zasto ti nije "jasno"
i meni je malo "mutno", a zemsko sam

laku noc ljudi
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top