Koje kuciste uzeti?

Pricas svasta,da si rekao sa HDD pa u redu,a CPU ne valja ni kad predje 60 sterpeni
Mislim da gresis. Ako je temperatura napolju 40 C a tebi isto toliko u kompu pod opterecenjem-nije realno. Meni je u letnjim danima na iddle oko 35-40 C a pod opterecenjem oko 58-62 C. I ne, za danasnje procesore 60+ C nije puno. Cak-realno je da je oko 60-70 C pod opterecenjem. Preko 80 je onako, vec 90 i vise je problem i lose na duze staze po zdravlje procesora.
 
I napajanje cu uzeti malo bolje kad uzimam grafu
Za taj amd koji ima na sebi i grafu i ta slabija napajanja ce odraditi posao ali za posle kada pazaris grafu , ne zahebavaj se ... misli na komponente , uzmes solidno napajanje i cepaj , cak ne mora ni da bude modularno , ne juri to nego koliko ampera isporucuje na 12v grani , to gledas i koja klasa napajanja.
 
Mislim da gresis. Ako je temperatura napolju 40 C a tebi isto toliko u kompu pod opterecenjem-nije realno. Meni je u letnjim danima na iddle oko 35-40 C a pod opterecenjem oko 58-62 C. I ne, za danasnje procesore 60+ C nije puno. Cak-realno je da je oko 60-70 C pod opterecenjem. Preko 80 je onako, vec 90 i vise je problem i lose na duze staze po zdravlje procesora.
Ma ne radim nista ja sem slusanja You Tube i ovako saram po netu,po forumima.kada unuci igraju,a to nije sada mnog cesto,jer imaju tablete,isla je temperatura do 55 stepeni.Inace mi je prozracno kuciste ,a u sobi hladovina,pa zato nem visoke temperature.
 
Taj procesor jeste dual core ali ima 4 thred-a.

Lepo sam ti postavio specifikaciju sa intelovog sajta ...

CPU Specifications​

  • # of Cores2
  • # of Threads4
  • Processor Base Frequency3.70 GHz
  • Cache4 MB Intel® Smart Cache
  • Bus Speed8 GT/s
  • TDP58 W
https://ark.intel.com/content/www/u...m-gold-g5400-processor-4m-cache-3-70-ghz.html
Izvini nisam pogledao,ali sam sa prodavcem i majstorom koji drzi Tehno Shop razgovarao,kada sam hteo da ga kupim,objasnio da ja ne igram igrice,ali da mi unuci,kad dohvate komp,a ne mogu da im ne dam.razaraju sa igricama.Zato mi je on preporucio taj CPU i rekao da moze da izdrzi opterecenje kao da j Quag Core.Sto je meni bilo dovoljno,a poznajem ga licno i znao sam da me nece prevariti.
 
Izvini nisam pogledao,ali sam sa prodavcem i majstorom koji drzi Tehno Shop razgovarao,kada sam hteo da ga kupim,objasnio da ja ne igram igrice,ali da mi unuci,kad dohvate komp,a ne mogu da im ne dam.razaraju sa igricama.Zato mi je on preporucio taj CPU i rekao da moze da izdrzi opterecenje kao da j Quag Core.Sto je meni bilo dovoljno,a poznajem ga licno i znao sam da me nece prevariti.
Pa znas kako on je prodavac , ali ne verujes prodavcu nego se informises pre kupovine da znas sta uzimas ...
To jeste dual core ali ako gledas neke starije quad core onda je taj tvoj dual core jaci :lol:
Igrice svakako moze da tera , ali ne mozes od njega da ocekujes neke extra rezultate upravo zato sto je dual core.
Ali ako su unuci zadovoljni onda nemas sta da se bunis :hvala:
 
Pa znas kako on je prodavac , ali ne verujes prodavcu nego se informises pre kupovine da znas sta uzimas ...
To jeste dual core ali ako gledas neke starije quad core onda je taj tvoj dual core jaci :lol:
Igrice svakako moze da tera , ali ne mozes od njega da ocekujes neke extra rezultate upravo zato sto je dual core.
Ali ako su unuci zadovoljni onda nemas sta da se bunis :hvala:
Nije ovosamo prodavac,kao sto sam rekao poznajem ga dobro.On se ranije bavio popravkom i podizanje sistema dok ljudi jos nisu znali kako se sta radi na kompu.Iskren i dobar covek.
 
Znaci jos jednom pitam necu se sjebati ako uzmem ovo crno-crveno kuciste?
Neces,posle ces videti,dal' ti treba neki kuler za uvlacenje svezeg vazduha i kuler za izbacivanje toplog vazduha.Sve to mozemo da nagadjamo dok ga ne popunis i pocnes malo duze da ga koristis.Onda ces i sam videti neke mane,ili pak vrline istog.
 
Poslednja izmena:
Izvini nisam pogledao,ali sam sa prodavcem i majstorom koji drzi Tehno Shop razgovarao,kada sam hteo da ga kupim,objasnio da ja ne igram igrice,ali da mi unuci,kad dohvate komp,a ne mogu da im ne dam.razaraju sa igricama.Zato mi je on preporucio taj CPU i rekao da moze da izdrzi opterecenje kao da j Quag Core.Sto je meni bilo dovoljno,a poznajem ga licno i znao sam da me nece prevariti.
ok je

jedva malo losiji od 2400 , koji imam i koji je sasvim ok

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-Gold-G5400-vs-Intel-Core-i5-2400/m484278vs803
 
i da imam odakle mi :D

ne jurim brzinu odavno , to je samo za praznjenje novcanika , realnih razlika u radu , za 95 posto korisnika nema

meni 2400 i vise nego zavrsava sve poslove
Pa sto onda kukas kako se brzina ne uvecava :P
Ne samo da je m1 brzi nego dostize performanse desktopa sa samo 5W :P
Mislim ono 5800x se pusi na 200W a ovaj bez venta :P
 

Back
Top