Koje kuciste uzeti?

Lzz77

Početnik
Poruka
30
Screenshot_20210815-171543_Chrome.jpg
Screenshot_20210805-195013_Chrome.jpg
 
I meni se vise svidja broj 2,ali ja bih uzeo kuciste koje ima vise promaje u sebe.Znaci da ima sto vise rupica za vazduh,pored tih otvora za kuler.I sa strane i napred i pozadi.
ne valja svuda rupice ne mozes da ostvaris tok vazduha kakav zelis

po meni je najbolje da vazduh ulazi ispred hard diska,mozda i iznad procesora, na ostale otvore da izlazi
 
Meni je kucicte otvoreno sa svih strana.Rupicasto i po ovoj najvecoj vrucincini,CPU nikad nije presao 40 stepeni.Stalno je na 36-37 stepeni,a otvori spreda sluze za hladjenje GDD-a i SSD-a.Pozadi normalni izlazi sav topao vazduh.Inace nemam ni jedan kuler za hladjenj kucista.Samo kuler na CPU i na napajanju.
 
Meni je kucicte otvoreno sa svih strana.Rupicasto i po ovoj najvecoj vrucincini,CPU nikad nije presao 40 stepeni.Stalno je na 36-37 stepeni,a otvori spreda sluze za hladjenje GDD-a i SSD-a.Pozadi normalni izlazi sav topao vazduh.Inace nemam ni jedan kuler za hladjenj kucista.Samo kuler na CPU i na napajanju.
40c moze biti vruc cpu samo kod onih koji ga bukvalno i ne koriste, znaci forum , youtube i tako te light stvari.
Kod ostalih nije sigurno na 40c nego vise , pogotovo u letnjim danima.
Npr moderni cpu cak i sa dobrim hladjenjem ide do 70c a graficka kartica cak i preko toga.
 
40c moze biti vruc cpu samo kod onih koji ga bukvalno i ne koriste, znaci forum , youtube i tako te light stvari.
Kod ostalih nije sigurno na 40c nego vise , pogotovo u letnjim danima.
Npr moderni cpu cak i sa dobrim hladjenjem ide do 70c a graficka kartica cak i preko toga.
Pricas svasta,da si rekao sa HDD pa u redu,a CPU ne valja ni kad predje 60 sterpeni
 
Pricas svasta,da si rekao sa HDD pa u redu,a CPU ne valja ni kad predje 60 sterpeni
:hahaha: care bas za hdd vazi pravilo da ne sme da ide u te temperature , bas cpu ima vecu toleranciju na toplotu.

To za 60c vazi samo za AMD FX generaciju , oni stvarno imaju tu gornju granicu.

Vidi koja je gornja granica za cpu , npr ovi noviji...slicno je i za intele.


AMD’s Robert Hallock has clarified that temperatures up to 90C for the higher-end Zen 3 based Ryzen 7 and 9 parts are quite normal, and won’t affect the life-cycle of the chip. Replying to a Redditor, Hallock said that AMD views temperatures up to 90C (for the 5800X/5900X/5950X) as typical and by design for full load conditions.

https://www.hardwaretimes.com/max-safe-temperature-for-amd-ryzen-5000-cpus/
 
Ako imate neku preporuku od 3000 do 4000 dinara neko kuciste sa napajanjem posto mi ne treba jako,jer je apu konfiguracija ryzen 5 3400g je u pitanje
Nikako , tu ces dobiti kunfu napajanje , ako zelis da rizikujes onda dobro :confused:

Ako ne stavljas neku jacu grafu u pci-e slot onda moze da prodje ali kupi posle napajanje da ti traje i da ne mislis...
 
Imam Intel procesor i normalan rad zahteva temperaturu,od 30-45 stepeni,kada se optereti do 60 stepeni,ako predje 80 mozes ga baciti,a HDD sa da po ovom vremenu nije ispod 47-50 stepeni i to mu je normalna temperatura za rad.Moze da ide i preko 70,ali je pitanje kako ce ubuduce raditi.Nego ti to malo bolje pretrazi i preispitaj se.
 
Imam Intel procesor i normalan rad zahteva temperaturu,od 30-45 stepeni,kada se optereti do 60 stepeni,ako predje 80 mozes ga baciti,a HDD sa da po ovom vremenu nije ispod 47-50 stepeni i to mu je normalna temperatura za rad.Moze da ide i preko 70,ali je pitanje kako ce ubuduce raditi.Nego ti to malo bolje pretrazi i preispitaj se.
JA ti pokazao ali ti izgleda ne razumes neke stvari a to su specifikacije i limiti.
Ako je tebi po vrucini sada procesor na oko 40c , to znaci da isti i nisi opteretio . procesori optereceni na 100% npr u jacim igricama se opusteno greju na 60-70c a na 80c kako ti kazes nece sigurno biti za bacanje.
U najgorem slucaju ako se pregreje ugasice ti se komp a to ce biti ako nisi znao na preko 100c

Ako ne znas onda barem ne pametuj i ne pravi druge da ne znaju.

Evo daj mi model tvog procesora i lako cu da ti nadjem specifikaciju.
 
JA ti pokazao ali ti izgleda ne razumes neke stvari a to su specifikacije i limiti.
Ako je tebi po vrucini sada procesor na oko 40c , to znaci da isti i nisi opteretio . procesori optereceni na 100% npr u jacim igricama se opusteno greju na 60-70c a na 80c kako ti kazes nece sigurno biti za bacanje.
U najgorem slucaju ako se pregreje ugasice ti se komp a to ce biti ako nisi znao na preko 100c

Ako ne znas onda barem ne pametuj i ne pravi druge da ne znaju.

Evo daj mi model tvog procesora i lako cu da ti nadjem specifikaciju.
Pa ja ne igram igrice iako imam veoma dobar procesor,vec bas za to, slusanje muzike i surfovanje netom.
 

Back
Top