Koje grozno božićno poniženje...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
ODRŽAN BOŽIĆNI RUČAK ZA SOCIJALNO UGROŽENE



BEOGRAD - Za decu iz socijalno ugroženih porodica sa teritorije opština Zemun i Novi Beograd u Gerontološkom centru na Bežanijskoj kosi Grad Beograd je organizovao Božićni ručak i svim prisutnim mališanima podelio paketiće.

Ručku je prisustvovalo oko 200 dece iz ugroženih kategorija kojima su Božićni ručak, pored gradskog sekretara za socijalnu zaštitu Vladana Đukića servirali i ambasadori Brazila i Kanade Dante Koeljo de Lima i Džon Morison, kao i ambasadorka SAD Meri Vorlik.

- Već je ušlo u tradiciju da za ovu kategoriju organizujemo Božićni ručak, a koliko to znači ovoj deci možemo samo da pretpostavimo, jer ne možemo sa sigurnošću reći da ovakav ručak imaju u svojim domovima, istakao je Đukić.

Ambasador Brazila Dante Koeljo de Lima rekao je da ga ovo čini posebno srećnim, pre svega zato što dolazi iz zemlje u kojoj je borba protiv gladi prioritet i istakao da mu je zadovoljstvo, jer dobrotvornu misiju ne obavlja samo u svojoj zemlji.

- Drago mi je što sam ovde i što vidim sva ova srećna lica, ovo je predivna inicijativa i divna prilika da svi uživaju u Božiću, istakla je ambasadorka SAD Meri Vorlik i svima poželela srećan Božić.

Gradski sekretar za socijalnu zaštitu Vladan Đukić najavio je da će Skupština grada sigurno obezbediti potrebna sredstva i da gladnih u Beogradu neće biti.

- Beograd će sa posebnom pažnjom nastaviti da brine o deci iz socijalno ugroženih porodica i stvoriće približne uslove da imaju isti start kao i sva druga deca u Beogradu, kazao je Đukić.

On je istakao da će Beograd i ove godine nastaviti da mališane iz socijalno ugroženih porodica šalje na odmor, kao i da će obezbediti sredstva za udžbenike i pomoć za svu decu kako bi mogla da uče, rastu, razvijaju se i postanu korisni članovi društva.

_________________________________________
Moj komentar:

Kad sam ovo gore čitao, pomislio sam, bože koji odvratni dogadjaj...pa zar ova deca jedu jednom godišnje samo za Božićni praznik.
Zar ovaj problem ne treba rešavati sistemskim zakonom, a ne poklonom jednog rućka, večere,. paketića?!
Štrašno, joj da ovaj dogadjaj bude skandalozniji, tu su vidite gore prisustvavali vidjeni ambasadori Amerike, Brazila itd. Strašno !!!
 
ODRŽAN BOŽIĆNI RUČAK ZA SOCIJALNO UGROŽENE



BEOGRAD - Za decu iz socijalno ugroženih porodica sa teritorije opština Zemun i Novi Beograd u Gerontološkom centru na Bežanijskoj kosi Grad Beograd je organizovao Božićni ručak i svim prisutnim mališanima podelio paketiće.

Ručku je prisustvovalo oko 200 dece iz ugroženih kategorija kojima su Božićni ručak, pored gradskog sekretara za socijalnu zaštitu Vladana Đukića servirali i ambasadori Brazila i Kanade Dante Koeljo de Lima i Džon Morison, kao i ambasadorka SAD Meri Vorlik.

- Već je ušlo u tradiciju da za ovu kategoriju organizujemo Božićni ručak, a koliko to znači ovoj deci možemo samo da pretpostavimo, jer ne možemo sa sigurnošću reći da ovakav ručak imaju u svojim domovima, istakao je Đukić.

Ambasador Brazila Dante Koeljo de Lima rekao je da ga ovo čini posebno srećnim, pre svega zato što dolazi iz zemlje u kojoj je borba protiv gladi prioritet i istakao da mu je zadovoljstvo, jer dobrotvornu misiju ne obavlja samo u svojoj zemlji.

- Drago mi je što sam ovde i što vidim sva ova srećna lica, ovo je predivna inicijativa i divna prilika da svi uživaju u Božiću, istakla je ambasadorka SAD Meri Vorlik i svima poželela srećan Božić.

Gradski sekretar za socijalnu zaštitu Vladan Đukić najavio je da će Skupština grada sigurno obezbediti potrebna sredstva i da gladnih u Beogradu neće biti.

- Beograd će sa posebnom pažnjom nastaviti da brine o deci iz socijalno ugroženih porodica i stvoriće približne uslove da imaju isti start kao i sva druga deca u Beogradu, kazao je Đukić.

On je istakao da će Beograd i ove godine nastaviti da mališane iz socijalno ugroženih porodica šalje na odmor, kao i da će obezbediti sredstva za udžbenike i pomoć za svu decu kako bi mogla da uče, rastu, razvijaju se i postanu korisni članovi društva.

_________________________________________
Moj komentar:

Kad sam ovo gore čitao, pomislio sam, bože koji odvratni dogadjaj...pa zar ova deca jedu jednom godišnje samo za Božićni praznik.
Zar ovaj problem ne treba rešavati sistemskim zakonom, a ne poklonom jednog rućka, večere,. paketića?!
Štrašno, joj da ovaj dogadjaj bude skandalozniji, tu su vidite gore prisustvavali vidjeni ambasadori Amerike, Brazila itd. Strašno !!!

Ti bi da mi svi jedemo svakog dana.

Mao Ce Tung je svojevremeno, ne tako davno, rekao da bi bio sretan kad bi svaki kinez ali svaki kinez imao svaki dan da pojede po saku pirinca.

Nama je bilo namenjeno korenje da jedemo, sto je sa stanovista zdravlja ipak bolja varijanta.

Sa jednim ruckom godisnje se ne moze ziveti.

Politika je i u tome da se problemi sagledaju, prikazu javnosti...

Pre bi se trebalo buniti protiv onih koji nam uzimaju i zadnji dinar kroz marzu pa i kroz vestacku inflaciju da bi se saka ljudi ekstremno bogatila...
 
Moj komentar:

Kad sam ovo gore čitao, pomislio sam, bože koji odvratni dogadjaj...pa zar ova deca jedu jednom godišnje samo za Božićni praznik.
Zar ovaj problem ne treba rešavati sistemskim zakonom, a ne poklonom jednog rućka, večere,. paketića?!
Štrašno, joj da ovaj dogadjaj bude skandalozniji, tu su vidite gore prisustvavali vidjeni ambasadori Amerike, Brazila itd. Strašno !!!

Није ту ништа "страшно", ниси разумео разлоге зашто су присуствовали амбасадори САД и Бразила...У САД, у разним сиромашним квартовима има гладних устију колико ти душа иште, а тек у бразилским фавелама...:)
 
Duboko sam razocaran u sve nase politicare , koji se nisu udostojili da pomognu onima najsiromasnijima, da makar ove praznike provedu punog stomaka i toplih domova.
Ni jedan jedini se nije udostojio da odnese neku pomoc sirotinji. Ni jedan jedini nije posetio socijalno ugrozene. Pa valjda i sirotinja slavi Bozic. Kada ce se oni solidarisati sa sirotinjoma , ako nece na ovaj praznik kad treba biti milostiv. Imamo 20-ak ministara , 5-6 zamenika premijera, premijera , predsednika, 256 poslanika, 10 istaknutih opozicionih lidera , a ni jedan jedini se nije setio da obidje najugrozenije. Jer da jeste vec bi odavno bio u novinama.

Kako VAS NIJE SRAMOTA BAGRO BELOSVETSKA, vi niste LJUDI, HRISCANI ,SRBI , vi ste jedni obicni paraziti i govari.
Kad se jedan dan u godini ne mozete odvojiti od svojih bogatih trpeza, sa prasetinom , sarmom ,kolacima, supom, svime onime sto siromah sanja...
SRAM DA VAS BUDE. PROKLETI BILI DOVEKA.
Kako vi mislite da vladate ovim narodom kad nemate ni trunke samilosti za one koji nisu imali srece u zivotu.
 
Није ту ништа "страшно", ниси разумео разлоге зашто су присуствовали амбасадори САД и Бразила...У САД, у разним сиромашним квартовима има гладних устију колико ти душа иште, а тек у бразилским фавелама...:)

Fino, ja nisam, a ti jesi, a razlozi su ?
 
Duboko sam razocaran u sve nase politicare , koji se nisu udostojili da pomognu onima najsiromasnijima, da makar ove praznike provedu punog stomaka i toplih domova.
Ni jedan jedini se nije udostojio da odnese neku pomoc sirotinji. Ni jedan jedini nije posetio socijalno ugrozene. Pa valjda i sirotinja slavi Bozic. Kada ce se oni solidarisati sa sirotinjoma , ako nece na ovaj praznik kad treba biti milostiv. Imamo 20-ak ministara , 5-6 zamenika premijera, premijera , predsednika, 256 poslanika, 10 istaknutih opozicionih lidera , a ni jedan jedini se nije setio da obidje najugrozenije. Jer da jeste vec bi odavno bio u novinama.

Kako VAS NIJE SRAMOTA BAGRO BELOSVETSKA, vi niste LJUDI, HRISCANI ,SRBI , vi ste jedni obicni paraziti i govari.
Kad se jedan dan u godini ne mozete odvojiti od svojih bogatih trpeza, sa prasetinom , sarmom ,kolacima, supom, svime onime sto siromah sanja...
SRAM DA VAS BUDE. PROKLETI BILI DOVEKA.
Kako vi mislite da vladate ovim narodom kad nemate ni trunke samilosti za one koji nisu imali srece u zivotu.

Nisu stigli da ugrabe vremena i para. Sve je otišlo na skijanja, praznovanja i fensi lekare. Kada se slome :lol:
 
Nisam znao da božić služi da ljudi žderu tog dana 6 puta više, no običnim danima...?

Naravno da je.Pa gdje ti živiš? Na zemlji sigurno ne
ODRŽAN BOŽIĆNI RUČAK ZA SOCIJALNO UGROŽENE



BEOGRAD - Za decu iz socijalno ugroženih porodica sa teritorije opština Zemun i Novi Beograd u Gerontološkom centru na Bežanijskoj kosi Grad Beograd je organizovao Božićni ručak i svim prisutnim mališanima podelio paketiće.

Ručku je prisustvovalo oko 200 dece iz ugroženih kategorija kojima su Božićni ručak, pored gradskog sekretara za socijalnu zaštitu Vladana Đukića servirali i ambasadori Brazila i Kanade Dante Koeljo de Lima i Džon Morison, kao i ambasadorka SAD Meri Vorlik.

- Već je ušlo u tradiciju da za ovu kategoriju organizujemo Božićni ručak, a koliko to znači ovoj deci možemo samo da pretpostavimo, jer ne možemo sa sigurnošću reći da ovakav ručak imaju u svojim domovima, istakao je Đukić.

Ambasador Brazila Dante Koeljo de Lima rekao je da ga ovo čini posebno srećnim, pre svega zato što dolazi iz zemlje u kojoj je borba protiv gladi prioritet i istakao da mu je zadovoljstvo, jer dobrotvornu misiju ne obavlja samo u svojoj zemlji.

- Drago mi je što sam ovde i što vidim sva ova srećna lica, ovo je predivna inicijativa i divna prilika da svi uživaju u Božiću, istakla je ambasadorka SAD Meri Vorlik i svima poželela srećan Božić.

Gradski sekretar za socijalnu zaštitu Vladan Đukić najavio je da će Skupština grada sigurno obezbediti potrebna sredstva i da gladnih u Beogradu neće biti.

- Beograd će sa posebnom pažnjom nastaviti da brine o deci iz socijalno ugroženih porodica i stvoriće približne uslove da imaju isti start kao i sva druga deca u Beogradu, kazao je Đukić.

On je istakao da će Beograd i ove godine nastaviti da mališane iz socijalno ugroženih porodica šalje na odmor, kao i da će obezbediti sredstva za udžbenike i pomoć za svu decu kako bi mogla da uče, rastu, razvijaju se i postanu korisni članovi društva.

_________________________________________
Moj komentar:

Kad sam ovo gore čitao, pomislio sam, bože koji odvratni dogadjaj...pa zar ova deca jedu jednom godišnje samo za Božićni praznik.
Zar ovaj problem ne treba rešavati sistemskim zakonom, a ne poklonom jednog rućka, večere,. paketića?!
Štrašno, joj da ovaj dogadjaj bude skandalozniji, tu su vidite gore prisustvavali vidjeni ambasadori Amerike, Brazila itd. Strašno !!!
Što je tu odvratno? Pa ni građani ih se ne sjete tokom godine.Eto kako mislite na svoju sirotinju
 
Što je tu odvratno? Pa ni građani ih se ne sjete tokom godine.Eto kako mislite na svoju sirotinju

U Hrvatskoj siromašna svaka treća osoba:
Zagreb, 21.11.2010., 21:16 | Marija Majičić/T.Š:

Statistički, svaki treći Hrvat živi ispod granice siromaštva. Mnogi građani, da bi prikupili koju kunu i prehranili se, kopaju po kontejnerima u potrazi za ambalažom. I tako preživljavaju iz mjeseca u mjesec, bez nade da će biti imalo bolje.


Ekonomisti predviđaju da će stopa siromaštva u 2011. godinu biti mnogo veća nego što je to bilo dvije prethodne godine, kada je iznosila 17 posto. Prekopavanje smeća u potrazi za kruhom.

Ето, како мислимо...Ми бар организујемо ручак за сиромашне, не дозвољавамо да народ претура по контејнерима тражећи "крух" као што је то случај у НДХ...:)
 
Svake godine sam svedok , kao i vecina vas, nevidjenog blama i bruke , koja od jedne, tradicionalne , dobro zamisljenje ideje lomljenja cesnice na Terazijama na Bozic, pravi paradu neukusa, nevaspitanja, bezobrazluka , grabezi i otimacine .

Naime, svake godine ista prica....stotine penzosa se skuplja na Terazijama , grabeci se za mesto pored cesnice nekoliko sati pre nego sto je i donesu ....pri tome, besomucno gaze i guraju decu , koju vrlo brzo , izvezbani lakat tehnikama guranja u redovima , odguraju u treci red, odakle nemaju sansu da se dokopaju parceta pogace.

Pravo pi^chkaranje, psovanje, svadja , udaranje laktovima u rebra nastaje kada pocne deoba pogace sa dukatima........neverovatno je, kako se sepavi , polupokretni osamdestogodisnjaci pretvore u okretne, brze, snazne otimace, koji trpaju u vec pripremljene torbe , komade od po 2 kilograma pogace, a onda se jos vrate po dzabe hleba i peciva........

Deca uplasena placu...roditelji sa malim bebama se povlace pred razgoropadjenim penzosima ...a ovi , otimaju jedni drugima iz ruku pogacu, u duhu Bozica , mira bozjeg i ljubavi prema bliznjima.........

Prosle godine je bio pokusaj da se napravi neka linija, gde bi deca prva uzimala cesnicu , ali su lukavi penzosi ubrzo razvalili i tu ogradu , pa ove godine nije ni bilo pokusaja da se spreci ta sila nevidjena , taj stampedo penzionera u tuci za dukatima........

Bruka, ponizenje.......ali, sve to smo vec videli , i ponavlja se svake godine.....samo je pitanje da li smo se navikli , pa nam u Srbiji biva normalno , sto je svuda nenormalno


 
Ајде код Слобе,могу и да разумем.
Ал у сређеном и богатом демокрацијском друштву,регијоналном лидеру,творевини благостања са ехпертима на челу?
И то на еуропском путу.Са обећањима најљепшег просрбина.
Е, МОЈ БЕОГРАДЕ.
 
Ајде код Слобе,могу и да разумем.
Ал у сређеном и богатом демокрацијском друштву,регијоналном лидеру,творевини благостања са ехпертима на челу?
И то на еуропском путу.Са обећањима најљепшег просрбина.
Е, МОЈ БЕОГРАДЕ.

Onaj mutavi maneken jeste kriv za stosta, kao sto je i rahmetli klemponja kriv za jos vise toga.........ali , za ovo nevaspitanje i nekulturu, bezobrazluk i otimacinu je kriv samo mentalitet , nevaspitanje i bezobrazluk svakog pojedinca u toj masi.......a masa pojedinaca cini narod
 

Back
Top