Koje greske radimo kada smo bolesni

pri prvim znacima problema krenem sa tantum verde ili slicnim sprejem

ako se nastavi i pojaca, kasalj ili temperatura, grlo , malo pustim da se telo brani , dan-dva

onda kafetin kold prasak uz puno tecnosti

to mozda ne ubija viruse ali su mi simptomi uglavnom blagi , mozda im otezava razmnozavanje ili sta li vec

tek posle , ako se nastavi, kod lekara
 
Sa te strane me je Bog pogledao, nikad nije bilo ono... za prenemaganje, ali mi se desilo par puta da sam prosto pala u nesvest dok radim.
Uh... kad se setim, nije mi dobro.
Ja da ne dođem na posao... to sam ja na samrtnoj postelji ili sam zarazna.
Koliko samvremena proveo na poslu pod temperaturom,ni sam ne znam.Sve mislim proci ce,medjutim to u poslednjihmozda 20 godina nije bas tako lako prolazilo.Poceo sa sa cajem sa limunom i Bajerovim Aspirinom.I to mi je pomagalo,pogotovo kada se preznojim i presvucem,kada sam na poslu,a kod kuce se istusiram veom mlakom vodom i posle legnem da odremam,jer kada imam temperaturu,mene hvata dremez.Mnogi kazu,da to ne valja,ali je meni pomagalo,posto sam celog zivota kuburio sa temperaturom 37 sa 5-6.Opet posle tusiranja popijem caj,limun i Aspirin,i kada se preznojim jos jednom u krevetu,kao nov sam kada ustanem.Kod mene je bitno da se preznojim,a kada treba to se tesko desava i dugo vremena treba dok dodje do preznajanja,pame zato ta temperatura lomi i tesko se krecem.
 
Koliko samvremena proveo na poslu pod temperaturom,ni sam ne znam.Sve mislim proci ce,medjutim to u poslednjihmozda 20 godina nije bas tako lako prolazilo.Poceo sa sa cajem sa limunom i Bajerovim Aspirinom.I to mi je pomagalo,pogotovo kada se preznojim i presvucem,kada sam na poslu,a kod kuce se istusiram veom mlakom vodom i posle legnem da odremam,jer kada imam temperaturu,mene hvata dremez.Mnogi kazu,da to ne valja,ali je meni pomagalo,posto sam celog zivota kuburio sa temperaturom 37 sa 5-6.Opet posle tusiranja popijem caj,limun i Aspirin,i kada se preznojim jos jednom u krevetu,kao nov sam kada ustanem.Kod mene je bitno da se preznojim,a kada treba to se tesko desava i dugo vremena treba dok dodje do preznajanja,pame zato ta temperatura lomi i tesko se krecem.
Ja se lepo ispreznajam nad loncem sa čajevima, jedem supu, tresnem biber i limun na eks...
Sad je sve ok, ali nekad te stvari nisam znala, a uvek sam imala averziju prema lekovima. Verovatno jer sam jednom doživela onaj anafilaktički šok jer su mi doktori prevideli alergiju.
Jesam bila mala, ali ni danas im ne verujem, ma koliko godina učili, to su ljudi i prave greške... ali verujem sebi i narodnim lekovima.
 
Ja se lepo ispreznajam nad loncem sa čajevima, jedem supu, tresnem biber i limun na eks...
Sad je sve ok, ali nekad te stvari nisam znala, a uvek sam imala averziju prema lekovima. Verovatno jer sam jednom doživela onaj anafilaktički šok jer su mi doktori prevideli alergiju.
Jesam bila mala, ali ni danas im ne verujem, ma koliko godina učili, to su ljudi i prave greške... ali verujem sebi i narodnim lekovima.
Ako pomazu itekako treba da verujes.Sta je nas narod radio,kada nije bilo toliko lekova.
 
Svaka cast,veoma hrabro.
Ne, nije hrabro. Za ovaj današnji pojam je neprihvatljivo... ali, ja i ne živim današnji pojam.
Po ovome kako živim, nema razloga da se razboljevam, čudo je kad uspem. Bog i ja u dogovoru radimo na tome da ne znam šta je bolest, a ako se razbolim... pa, Bog će to na svoj način napraviti u dobru stvar.
 
Ne, nije hrabro. Za ovaj današnji pojam je neprihvatljivo... ali, ja i ne živim današnji pojam.
Po ovome kako živim, nema razloga da se razboljevam, čudo je kad uspem. Bog i ja u dogovoru radimo na tome da ne znam šta je bolest, a ako se razbolim... pa, Bog će to na svoj način napraviti u dobru stvar.
Opet je to veoma smelo, biti bez knjizice.Radis li u drzavnoj ili privatnoj sluzbi.Mislim da si u drzavnoj,imala bi knjizicu,jer u drzavnoj firmi placas socijalno.
 
Ma ja sam zurio niz stepenice da snesem bajs,da odnesem nesto ortaku,poceo pre toga nesto drugo,obujem se na brzaka i sklizne mi noga,mora da se uspori
Ne vozim bajs, htela sam da naučim i nije se dalo godinama. Mislim da sad već mogu da prestanem da gledam gde se bajs prodaje...
Neki se profiliramo kroz vreme. Zaljubljeni u Boga nemaju čega da se plaše... ali svakako je oprez recept za izbegavanje neželjenih posledica.
Žurio niz stepenice?
Pa, upravo sam naučila nešto.
Ja žurim uz i niz stepenice svaki dan, to mi je deo vežbe da se ne pretvorim u šifonjer.
 
Ovo je specificna obuca za bajs i na taj deo tvrdog djona sam stao,mislim da mi se jos koji put desilo ali sam imao slobodne ruke i izbego lom,ali eto umeso se djavo ,mnogo ljudi je bilo sad u urgentnom nije moglo da se prodje prepuni hodnici i cekaonice,nikad nisam video toliku guzvu
 

Back
Top