Koje drvo da posadim?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
53.549
ja bih neku voćku zasadio. Prvo mi pada na pamet dud. Volim ga, ali on pravi džumbus mada bih mu oprostio.
Od ne-voća mi pada napamet magnolija. Bela. To zna da izraste poprilično veliko drvo.
Pogledajte prilog 1152290
magnolije su mi izuzetno lepe, ali ih iz nekog razloga "ne osecam" :roll:
tesko je to objasniti...isti fenomen prema orhidejama imam... objetkvino lepo ali "ne rade" me...

a sad sam se setila i ovog drveta...ima ga jedan komsija tu u blizini...mozda ga i uslikam danas...
kako je lepo to drvo cele godine...

nekako deluje toliko nezno sa tim bojama listova...onako skoro pa "vilinski", uzivo je mnogo lepsi...Beli javor - acer negundo

IMG_5722-1.jpg

Poruka
16.120
Interesuje me koje drvo preporučujete za peskovito tlo, da prilično brzo raste, listopadno. Da naraste veliko ali ne preveliko. Dakle ne bih hrast, platan i drveće tog tipa.

Neko ispod kojeg može jednog dana da se stavi klupica...ili na koje može da se okači ljuljaška :)

Takođe mi treba jedno sa severne strane, blizu prozora i tu bih svakako neko koje nema suviše bujnu krošnju, zbog svetlosti i da raste tu do nekih 5m možda...

Mislila sam tu brezu, lepo šuška lišće pri povetarcu, lepo je belo stablo ali iz nekog razloga ne odgovara joj tu zemljište...

Ne bih ta mala ukrasna drvca, ne bih ni četinare, njih imam na drugim mestima.

Unapred hvala 💐

Nikako se ne uklapa u tvoj odabir ali ja obožavam četinare. 😄
Breza ti ne bi bila loša ali teško ćeš na nju okačiti ljuljašku jer joj grane nisu baš tako jake a i rastu u visinu.
Lipa bi ti bila fina. Daje sjajan hlad, ima jake grane, lepu krošnju a i možeš da je orezuješ da ne postane previše bujna.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
53.549
Nikako se ne uklapa u tvoj odabir ali ja obožavam četinare. 😄
Breza ti ne bi bila loša ali teško ćeš na nju okačiti ljuljašku jer joj grane nisu baš tako jake a i rastu u visinu.
Lipa bi ti bila fina. Daje sjajan hlad, ima jake grane, lepu krošnju a i možeš da je orezuješ da ne postane previše bujna.
ohh uklapa se...ali celi zivot zivim sa cetinarima...u omanjoj bastici imam 8 jelki i borova, svi stari 40 godina...ogromni :)

problem sa njima mi je sto ispod ne raste ni trava a kamoli cvece...sto zbog hlada, a i zbog iglica i korenja...

zbog toga sam sada htela u drugoj basti da pustim malo sunca u nju...i da bude mesta i za drugo cvece... :)

a inace zaista cetinari su i meni :heart:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
40.886
Interesuje me koje drvo preporučujete za peskovito tlo, da prilično brzo raste, listopadno. Da naraste veliko ali ne preveliko. Dakle ne bih hrast, platan i drveće tog tipa.

Neko ispod kojeg može jednog dana da se stavi klupica...ili na koje može da se okači ljuljaška :)

Takođe mi treba jedno sa severne strane, blizu prozora i tu bih svakako neko koje nema suviše bujnu krošnju, zbog svetlosti i da raste tu do nekih 5m možda...

Mislila sam tu brezu, lepo šuška lišće pri povetarcu, lepo je belo stablo ali iz nekog razloga ne odgovara joj tu zemljište...

Unapred hvala 💐
Money Tree

Владан

Buduća legenda
Poruka
32.076
kako sam sada napaljena na drvece...:rumenko:
nemam dovoljnu bastu za svako koje bih :besna:
Да знаш...Више материјала и воље него места, а места није мало..све попуњено. Остале ми две садничице бадема не знам где ћу са њима.
Poruka je automatski spojena:

Unapred hvala 💐
Видим да за хладовину сад уместо винове лозе предлажу киви.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
53.549
Да знаш...Више материјала и воље него места, а места није мало..све попуњено. Остале ми две садничице бадема не знам где ћу са њима.
Poruka je automatski spojena:

Видим да за хладовину сад уместо винове лозе предлажу киви.
saosecam...evo mene ove ljudi inspirisali na toliko lepih vrsta...
najradije bih zasadila barem po jedanu od svake vrste dostupne javora, pa te ukrasne negde izmedju cveca...a i te nase stare domace, dud, hrast, platan, vrbu...a jos do cetinara nismo ni stigli :D

e kivi ne bih...nesto me ne privlaci

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.