Quantcast

koja vrsta ljudi ide u mek donalds?

Poruka
2.011
pozdrav,nadam se da ste zdravi i da ne verujete u 'korona' virus

u ovoj epizodi bih hteo malo da opalim po ovim ljudima koji idu u mek donalds,kentaki chicken (kfc) i u ostale strane kompanije da jedu. u redu je to da vam se nesto zasvidi pa da to kupite nekad da probate ili povremeno jedete. medjutim,radi se o drugim stvarima. mi ovde na balkanu jedva cekamo da nam nesto dodje,da nesto "stigne",to uvek bude u trecem talasu kako rece jedan covek,sa zakasnjenjem. debilno je sto ima priglupih ljudi koji bi hteli sto pre da postanu "evropljani" i "ameri",da prime neke nove "trendove" i da sto pre postanu deo toga. to strano djubre je puno nekih jako opasnih sastojaka,od toga raste stomak,debljaju se noge,deca od 15 godina se goje vrlo nezdravo,devojcicama rastu velike grudi vrlo rano. i sami ste primetili da devojcice nikad nisu imale ovako velike grudi a nemaju ni 18 godina,niti oba pola da imaju debele noge,stomak na slojeve (stepenice) i tako dalje. znate da to nije bilo tako do pre 15-ak godina. dok u americi,kad krenete ulicom vec vidite da svaki drugi covek izgleda kao lopta i tezak je oko 140 kilograma. dobija se dijabetes i ko zna koje druge bolesti,zatim ko zna kakve psihicke probleme to moze da uzrokuje. ne bi taj "mekic" i ostalo djubre nikad ni proslo u nekoj zdravoj i obrazovanoj naciji,tako da nije nikakvo cudo sto najgore stvari ovde prolaze vrlo dobro. plus da ne govorim sto su cene su 2-3 puta skuplje nego da pojedete neku pljeskavicu kod ovih nasih prodavaca,znaci pljacka na kvadrat. e sad da se vratim na glavnu tematiku,dakle mi smo jedna jako iskompleksirana nacija,zasto? idu u "mekic" jer tamo sve izgleda fensi i evropski,mozes da sedis i da se pravis vazan. neces bas da se najedes,ali okej. sad je fora da gurnes u usta onu slamcicu i da cuclas sto vise. ovo zlo,kao i svako drugo zlo,nazalost je opet najvise pogodilo nezniju populaciju. dakle devojcice,devojke,zene,mozda i gejove ako se tako osecaju. mama daj mi 500 dinara za "mekic". izvoli sine. to je vrsta koja najvise sedi u mek donaldsu,pogledajte pa cete videti. zato sto nemaju roditelje,i oni su isti,nista bolji. prvo neodgovorne,nepismene,neobrazovane i nesavesne mame,babe,tate i tako dalje,vuku decu u propast umesto da im spreme da jedu nesto zdravije. neces biti amerikanac tako sto ces jesti u meku,ajde budi amerikanac tako sto ces biti pametan,pa povuci neke dobre i pametne osobine,nauci engleski dobro,radi nesto pametno,ima puno raznih poslova na internetu. nego samo povucete ono sto je najgore,svaki put. glupa nacija do koske,pravi indijanci.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
19.454
Hahahaha pa u tom Meku i KFC-u je jedan solidan sendvic 300-400 dinara a nasi lopovi otvore neki fensi burger i naplacuju ga 600-900 din.
Pitanje je koliko je nasa pljeskavica manje stetna po zdravlje od tih njihovih proizvoda...
Ja sam jedno vreme cesto jeo u KFC, prestao sam a da li se kajem, pa mozda delimicno...

Sto se tice Amerike, ja sam politicki protivnik, ali kulturno pristalica.. Pravicemo mi Ameriku od blata kad kineski kulturni uticaj zavlada svuda...

Mita Komita

Poznat
Poruka
7.958

u ovoj epizodi bih hteo malo da opalim po ovim ljudima koji idu u mek donalds,kentaki chicken (kfc) i u ostale strane kompanije da jedu. u redu je to da vam se nesto zasvidi pa da to kupite nekad da probate ili povremeno jedete. medjutim,radi se o drugim stvarima. mi ovde na balkanu jedva cekamo da nam nesto dodje,da nesto "stigne",to uvek bude u trecem talasu kako rece jedan covek,sa zakasnjenjem. debilno je sto ima priglupih ljudi koji bi hteli sto pre da postanu "evropljani" i "ameri",da prime neke nove "trendove" i da sto pre postanu deo toga. to strano djubre je puno nekih jako opasnih sastojaka,od toga raste stomak,debljaju se noge,deca od 15 godina se goje vrlo nezdravo,devojcicama rastu velike grudi vrlo rano. i sami ste primetili da devojcice nikad nisu imale ovako velike grudi a nemaju ni 18 godina,niti oba pola da imaju debele noge,stomak na slojeve (stepenice) i tako dalje. znate da to nije bilo tako do pre 15-ak godina. dok u americi,kad krenete ulicom vec vidite da svaki drugi covek izgleda kao lopta i tezak je oko 140 kilograma. dobija se dijabetes i ko zna koje druge bolesti,zatim ko zna kakve psihicke probleme to moze da uzrokuje. ne bi taj "mekic" i ostalo djubre nikad ni proslo u nekoj zdravoj i obrazovanoj naciji,tako da nije nikakvo cudo sto najgore stvari ovde prolaze vrlo dobro. plus da ne govorim sto su cene su 2-3 puta skuplje nego da pojedete neku pljeskavicu kod ovih nasih prodavaca,znaci pljacka na kvadrat. e sad da se vratim na glavnu tematiku,dakle mi smo jedna jako iskompleksirana nacija,zasto? idu u "mekic" jer tamo sve izgleda fensi i evropski,mozes da sedis i da se pravis vazan. neces bas da se najedes,ali okej. sad je fora da gurnes u usta onu slamcicu i da cuclas sto vise. ovo zlo,kao i svako drugo zlo,nazalost je opet najvise pogodilo nezniju populaciju. dakle devojcice,devojke,zene,mozda i gejove ako se tako osecaju. mama daj mi 500 dinara za "mekic". izvoli sine. to je vrsta koja najvise sedi u mek donaldsu,pogledajte pa cete videti. zato sto nemaju roditelje,i oni su isti,nista bolji. prvo neodgovorne,nepismene,neobrazovane i nesavesne mame,babe,tate i tako dalje,vuku decu u propast umesto da im spreme da jedu nesto zdravije. neces biti amerikanac tako sto ces jesti u meku,ajde budi amerikanac tako sto ces biti pametan,pa povuci neke dobre i pametne osobine,nauci engleski dobro,radi nesto pametno,ima puno raznih poslova na internetu. nego samo povucete ono sto je najgore,svaki put. glupa nacija do koske,pravi indijanci.

Misliš da KFC i McDonalds uvoze hranu iz Amerike? Ili dobavljaju sa lokalnog tržišta? Ako dobavljaju sa lokalnog tržišta, da li misliš da oni isporučuju otrov u burićima tim svojim dobavljačima da bi dodali ukus svojoj hrani?
Da li si svestan šta jedeš ako kupuješ po samoposlugama? Ne bih se začudio da ispadne brza hrana zdravija od prosečne iz prodavnice. A i seljaci tove sa koncentratima a tu opet ne znaš šta ima. Jedini ti je spas da imaš svoje koje će da pase šta nadje ili da ga hraniš organskim žitom i kukuruzom.

Andrej Bolkonski

Ističe se
Poruka
2.736

Sve sto je gore navedeno,potpuno je tacno.Medjutim,mi smo nezrela u globalu neobrazovana nacija,funkcionalno nepismena.Ima kod Amera,i te
kkao pozitivnih stvari,koje mi ne usvajamo.Recimo,tamo je normalno,da djaci srednjih skola,za vreme skolskog raspusta,rade kao konobari,utovarivaci
fizicki radnici,preko leta,kada je skolski raspust.Osamdeset odsto sudenata,skoluju se uz rad i sopstveno izdrzavanje.Ima puno pozirivnih primera,
ali neobrazovane nacije,kopiraju iz americkog nacina zivota,samo one stvari,koje idu linijom manjeg otpora.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
57.405
Pricati i agitovati sa mrznjom,na sam pomen SAD,a sa druge strane,slepo kopirati nacin zivota Amera,dovoljno govori o funkcionalnoj nepismenosti
i kompleksu nize vrednosti,koja bukvalno unistava stav o sopstvenoj vrednosti srba.!
samo kompleksiran i nesiguran covek ne sme da prihvati necije tudje jer se plasi da ce izgubiti sopstveno.

Poslednja izmena:

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
57.405
Pogledaj gde se i na kojim lokacijama,u SAD nalaze restorani Meka.Na periferijama gradova.To je hrana za sirotinju,a kod nas se to smatra,da su
restorani za "visu" klasu gradjana.! Mi smo iskompleksirani za sva vremena za sve pare,kako to poslovica lepo kaze.!
kod nas mek i kfc u sustini i jesu pristupacniji nekoj srednjoj klasi jer im bas zbog kvaliteta cene nisu male
ti na kiosku za 200 do 300 dinara po osobi mozes da se najedes..ovde ispod 600 dinara po osobi nema sanse

inace svako normalan zna sta je mek a sta restoran tako da si malo pobrkao loncice u prici.
a opet za restoran ispod 1000 do 2000 po osobi nemoj ni da ulazis

ovde se sve vrti oko platezne moci gradjana.

nema veze sa tvojim vredjanjem naroda koji tamo ide

Andrej Bolkonski

Ističe se
Poruka
2.736
otici u mek nije klanjanje i preziranje svog..
nesto me zanima..jel ima majicu/patike/trenerke nike, adidas, .... u svom ormanu?
Dobro si primetio.Pogledaj nasu dicnu omladinu.J......u majku Amerima,a pogledaj kako su obuceni. Sto posto nase omaldine.obuceno je od patika
(starke,adidas) identicno,kao omladina u bilo kom kraju SAD.Ja licno,niti sam ikada.i kada sam imao 16 godina,kupio ni JEDAN odevni predmet,
koji nosi firmu te zemlje.Nosim majice,proizvod Arilje. sve ostale odevne predmete,brizljivo biram,da nisu proizvod neke americke kopije.!

Andrej Bolkonski

Ističe se
Poruka
2.736
kod nas mek i kfc u sustini i jesu pristupacniji nekoj srednjoj klasi jer im bas zbog kvaliteta cene nisu male
ti na kiosku za 200 do 300 dinara po osobi mozes da se najedes..ovde ispod 600 dinara po osobi nema sanse

inace svako normalan zna sta je mek a sta restoran tako da si malo pobrkao loncice u prici.
a opet za restoran ispod 1000 do 2000 po osobi nemoj ni da ulazis

ovde se sve vrti oko platezne moci gradjana.

nema veze sa tvojim vredjanjem naroda koji tamo ide
Mozda se nismo razumeli dobro.Ja ne pisem o nasem narodu,onako ostro,zato sto ga se stidim,nego zato,sto sam ponosan sto sam Srbin.Bas zbog
toga,boli me,kada vidim to klanjanje Amerima.Pogledaj molim te,na ulici nase mladice i devojke.Kao da nisi u Beogradu ,kao da si u Bostonu
Njujorku,Nju Dzersiju ili sijetlu.Zasto to kopiranje,zasto nismo autenticni.Muka mi je od toga,da zelmo da budemo sve drugo,samo ne ono sto jesmo,
odnosnio Srbi evropljani.!

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
13.303
Hahahaha pa u tom Meku i KFC-u je jedan solidan sendvic 300-400 dinara a nasi lopovi otvore neki fensi burger i naplacuju ga 600-900 din.
Pitanje je koliko je nasa pljeskavica manje stetna po zdravlje od tih njihovih proizvoda...
Ja sam jedno vreme cesto jeo u KFC, prestao sam a da li se kajem, pa mozda delimicno...

Sto se tice Amerike, ja sam politicki protivnik, ali kulturno pristalica.. Pravicemo mi Ameriku od blata kad kineski kulturni uticaj zavlada svuda...
Prvo kineska kultura je na tri stepenika iznad americke, engleske i svapske...tako da je to napredak...
Drugo, kako biras gde kupujes pljeskavicu, biras i ostalu hranu, pa i burger....

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
57.405
kina ima veliku kulturu sa pedigreom
problem je sto kod nas kinu poistovecuju sa bofl robom koja se prodaje kod nas za male pare i aliexpresom..ali kina ima itekako skupe proizvode koji su ekstra kvalitetni
a na stranu kinski porcelan, kineska svila..da ne ulazimo u tu pricu ti proizvodi su medju najcenjenijima u celom svetu.

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
13.303
Recimo volim ponekad da pojedem bigMac i mislim da je u nedostatku boljih mesta bilo dobro praviti decije rodjendane u Macu. Sada ima dosta igraonica, pa je izbor na roditeljima...Sta je tu problem kritizerima? Mac nije stigao u Srbiju s Marsa nego je osvojio ceo msvet standardizacijom....i to o narodu nista ne govori, jer se u celom, bar zapadnom svetu MacDonalkds trosi...pa su mi kritizeri naroda postali ogavna strana lica.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
57.405
Mozda se nismo razumeli dobro.Ja ne pisem o nasem narodu,onako ostro,zato sto ga se stidim,nego zato,sto sam ponosan sto sam Srbin.Bas zbog
toga,boli me,kada vidim to klanjanje Amerima.Pogledaj molim te,na ulici nase mladice i devojke.Kao da nisi u Beogradu ,kao da si u Bostonu
Njujorku,Nju Dzersiju ili sijetlu.Zasto to kopiranje,zasto nismo autenticni.Muka mi je od toga,da zelmo da budemo sve drugo,samo ne ono sto jesmo,
odnosnio Srbi evropljani.!
pa pazi..na primer ako obuces majicu lejkersa niko ti nista nece reci
obuci majicu crvene zvezde i prebice te grobati i obrnuto..
jbg.. sami smo nekad krivi za ono sta nam se desava

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.