Koja vam je najbolja rakija?

hejter

Zainteresovan član
Poruka
103
Ja ne volim rakiju pa ne mogu da kupim po ukusu,al me zanima koja je najbolja rakija za vas,videla sam da pise da je Dekada najskuplja,al sto je najskuplje ne znaci da je najbolje..
Znaci da moze da se kupi u BGD i okolini i da vam se bas bas svidela..Treba mi za poklon...
 
Kupim domaću , ali je proba obavezna. Teško je naći odležalu madžarku ili ranovaču.
Nema ni kod seljaka iole dobre bez 700 dinara .
..............................................................................................................................................
Inače neki dan su mi bili majstoiri , imam piva imam vina ali rakije nemam.
Šta š' popiti
oni Rakiju
odem u prodavnicu kupim neku proizvođač iz Valjeva , ljudi su popadali od tri čašice . Zlo i naopako.
Nema nikakve kontrole pravi ko šta hoće , od čega hoće, čak sad ljutu prave u jednom prepeku.
Dodaju i jabuku a to je najveći otrov. A farbaju orahovom ljuskom.
 
Kupim domaću , ali je proba obavezna. Teško je naći odležalu madžarku ili ranovaču.
Nema ni kod seljaka iole dobre bez 700 dinara .
..............................................................................................................................................
Inače neki dan su mi bili majstoiri , imam piva imam vina ali rakije nemam.
Šta š' popiti
oni Rakiju
odem u prodavnicu kupim neku proizvođač iz Valjeva , ljudi su popadali od tri čašice . Zlo i naopako.
Nema nikakve kontrole pravi ko šta hoće , od čega hoće, čak sad ljutu prave u jednom prepeku.
Dodaju i jabuku a to je najveći otrov. A farbaju orahovom ljuskom.
sve dunje koje kupis ispod 10 12 evritja su ti jabuke :O
 
sve dunje koje kupis ispod 10 12 evritja su ti jabuke :O
Права дуња само ако је лично печеш. За литар ракије треба ти и до 25 килограма дуње па ти види.
Пио сам "дуњу" од ринглова. Једноставно је крсте екстрактом и то је то.
То се ради са већином екстра ракија, попут дуње и кајсије.
Од моје другарице, покојни отац је био мајстор за ракију и унапред је знао каква ће ракија бити од кајсије. Оно, када цвета, како цвета, како зри, колико сунца, кише и када.
Сећам се, једне године леже кајсије под дрветом а он неће да их скупља, каже, нећу да печем сирће. И стварно, те године сви који су пекли, а које знам, добили су киселу ракију?!
Такву исто крсте и онда продају.
Значи, ако лично не познајете некога ко лично пече ракију, шанса да купите чисту домаћу је минимална!
 
To i kažem ceo lampek 3 do 4 litra rakije .
Да, и онда када чујем, купио сам одличну дуњу за пар стотина динара, само кажем, одлично, баш ти заводом (што не мораш да се бакћеш целим процесом да би добио литар дуње па мислиш да се она може купити за те паре). За те паре ми се не исплати да скупљам ни своје а камоли да се бакћем млевењем, контролом врења, печењем...
За добру ракију треба дебело искуство. Људи мисле, оно, убациш у казан и ето ракије?
Е то је жешћи ПРЦ!
 
Ja ne volim rakiju pa ne mogu da kupim po ukusu,al me zanima koja je najbolja rakija za vas,videla sam da pise da je Dekada najskuplja,al sto je najskuplje ne znaci da je najbolje..
Znaci da moze da se kupi u BGD i okolini i da vam se bas bas svidela..Treba mi za poklon...
Najbolja je jedna medovaca sa travama proizvodi jedan leskovcanin, ima stand nekad po bg i dolazi na sajam meda....
E sad, zena mu prodaje a nekad i on...ne znam ime , ne znam nista...
A nisam rakijas, tj picajzla sam teska po pitanju ukusa....ali ova je prva klasa, i nije slatkasta kao obicno sto likeri znaju da budu.

Nije ni najskuplja....bila 350 din ,koliko i prosecna cena +50 sto znaci sad je mozda 500-600
 
Да, и онда када чујем, купио сам одличну дуњу за пар стотина динара, само кажем, одлично, баш ти заводом (што не мораш да се бакћеш целим процесом да би добио литар дуње па мислиш да се она може купити за те паре). За те паре ми се не исплати да скупљам ни своје а камоли да се бакћем млевењем, контролом врења, печењем...
За добру ракију треба дебело искуство. Људи мисле, оно, убациш у казан и ето ракије?
Е то је жешћи ПРЦ!
Ja ne pijem rakiju ali svi koji piju mi uopste ne veruju kad isto ovo kazem...
Jedino se slazu dva tipa od njih 40 50 koji svi prave svoje rakije...
A koriste sve one rakijske alate, pomagala i slicno i prilicno su nepoverljivi prema fizici i termodinamici...tj za njih je visestepena destilacija gluparenje...glupetanje...
Ali koriste visestruke destilacije jednostavnijeg tipa...
 
Ja je pravim amaterski u ekspres loncu od 20 litara. Malo burence grožđa, burence kruške , burence šljive i od svega po nekolko litara .
No bakar služi kao bitan katalizator i to je mana što je lonac prohromski .
No cevi za kondezaciju i "kiler " mogu biti od prohroma , mislim da je čak bolje ako su od njega jer onda nema gorčine bakra.
 
Najbolja je sljiva, medjutim, posto nema standarda tesko je naci jednu dobru i koristiti je za zdravlje po starom receptu. Od pre desetak godina standard je poceo da vlada za kafansku upotrebu, pa su u svim kafanama iste i cene i kvalitet, pa i ukus rakija. Sljive, kajsije i dunje ima koliko hoces, definisane jacine od 40%, ali je to sve ista rakija od jabuke sa ekstratom odredjene vocke...i nije stetna, ukusna je i pitka....
Medjutim, ako stvarno hoces za sebe dobru rakiju kojoj ne moze da pridje ni jedna druga je rakija ekselencija sabacka....rakija bez boje i jacine od 50% ko je jednom proba nema sanse da mu neko podvali drugaciju iako ih ima raznih....
excellentia_plum__66743.1361041633.jpg
 
Ispod 50 stepeni šljivu ne smatram dobrom rakijom. Sto je jača manje se pije i narod se ne opija .Popije jdnu dve i to je to.
..................................................................................................................................................................................................
Čim je slaba i ima patoke znači da ima i prvenca .
Od drugog voća moraju biti nejače da bi se osetile isparljive arome ali nikako ispod nekih 18 gradi.
 
Ispod 50 stepeni šljivu ne smatram dobrom rakijom. Sto je jača manje se pije i narod se ne opija .Popije jdnu dve i to je to.
..................................................................................................................................................................................................
Čim je slaba i ima patoke znači da ima i prvenca .
Od drugog voća moraju biti nejače da bi se osetile isparljive arome ali nikako ispod nekih 18 gradi.
ta sto je od 50 je otrov,to nije rakija,cist otrov
 

Back
Top