Quantcast

Koja je razlika izmedju sna i smrti?

cvele2

Ističe se
Poruka
2.128
Mislim da se ovde radi o poređenju sna i smrti u pogledu "vantelesnog iskustva". Prema verovanjima, kada osoba umre, duša joj se preseli u neku drugu dimenziju, odleti u nepoznatom realmu, možda tada počne alternativni i nadrealni život... ko zna! Snovi umeju da budu uvrnuti do te mere da je prosto nezamislivo da se takvo nešto desi u realnosti, kao da se to sve dešava u nekom drugom svetu, kao da tada živimo taj alternativni život. Ovo je samo moje tumačenje teme. Ne bavim se psihologijom, filozofijom, niti tim "nadrealnim" stvarima (pogotovo ne religioznim stvarima).

Prisoner

Elita
Poruka
20.983
"Svako vece umiremo i svako jutro ozivljavamo!" rekao je neko...

Da li je duboki san isto sto i smrt? :think:
Ovo naše stanje pre liči na letargiju, nego na komu.

Ova tema je bila na politici; ako sam dobro shvatila, ti si hteo da porediš trenutno stanje društva sa dubokim snom, ili sa odsustvom istog. Ili si zaista pogrešio pdf...ništa mi sad nije jasno..

Poslednja izmena:

cvele2

Ističe se
Poruka
2.128
Cek', ne znam bas dobro...je l' coveku mozak normalno radi dok je u klinickoj smrti?

kako god, ipak je to blize smrti nego obicno spavanje...barem malo, malkice... :rumenko:
Pa da je normalno - nije, jer osoba tada ne bi ni bila u kliničkoj smrti. ;)
Verovatno su aktivne neke osnovne funkcije, verovatno je organizam u stanju hibernacije. Ne znam, baš me zanima kako nastaje i kako se manifestuje takvo stanje kod čoveka. Da organizam sam po sebi ne daje znake životnih funkcija (disanje je zaustavljeno), krv ne cirkuliše, temperatura opada...sve jasni znaci da je organizam mrtav, ali zapravo nije.

Funny!

Buduća legenda
Poruka
37.524
Pa da je normalno - nije, jer osoba tada ne bi ni bila u kliničkoj smrti. ;)
Verovatno su aktivne neke osnovne funkcije, verovatno je organizam u stanju hibernacije. Ne znam, baš me zanima kako nastaje i kako se manifestuje takvo stanje kod čoveka. Da organizam sam po sebi ne daje znake životnih funkcija (disanje je zaustavljeno), krv ne cirkuliše, temperatura opada...sve jasni znaci da je organizam mrtav, ali zapravo nije.
Ma mislio sam da li mozak radi kao kada spavamo ili ipak ne... :P

Pa organizam nije mrtav zbog aparata koji ga odrzavaju u zivotu, da nema aparata umro bi...valjda... :lol:

ne računa se :) smrt je kraj, konačni kraj svih životnih procesa posle koga nema povratka
Znaci ipak je tema epic fail? :(

ne znam ni ja bas dobro, ne znas ni ti... a ni medicina ne zna bas najbolje
Da se primetiti... :mrgreen:

Pa dobro, valjda ce se i to kad tad objasniti nacisto...

cvele2

Ističe se
Poruka
2.128
Ma mislio sam da li mozak radi kao kada spavamo ili ipak ne... :P

Pa organizam nije mrtav zbog aparata koji ga odrzavaju u zivotu, da nema aparata umro bi...valjda... :lol:
To o čemu ti pričaš je koma. Klinička smrt je drugo nešto. Naizgled deluje kao prava smrt - osoba je hladna, ne diše, nema puls, ali nešto se unutra još odigrava, nešto što organizam održava idalje u životu i nakon dan-dva ga i vrati nazad u isti. Koma ti je nešto poput jako dubokog sna. Osoba kao da spava i ne može se probuditi.

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
27.028
Medicinari kazu da svaki covjek sanja.

Kao dijete sanjao sam svakodnevno i sjecao se snova tokom dana.
Evo vec desetak i vise godina ne pamtim da sam sanjao osim mozda 2-3 puta. Ne vise. Ti snovi su bili totalno realisticki.
Узми и сажваћи добро 30-50 листова ове биљке пре него што одеш на спавање.

Има је свуда : http://en.wikipedia.org/wiki/Solenostemon_scutellarioides

Онда се врати да нам опишеш колико је реално било и чега се сећаш.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.956

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.