Koja je razlika izmedju omleta i kajgane

Za omlet umutiš jaja van tiganja, kajganu mešaš u tiganju.

---

Aj već jednom da pređemo na neke ozbiljne recepte, propijukaću od jaja na 101 način.
ja i kajganu umutim prvo..:eek:jos dodam i mleka nekada i mlevenu papriku, so, biber...
a onda jos svasta...kobasice, slanine, sir, luk...sta god mi padne na pamet...ne sve odjednom, vec kako mi padne na pamet :)
a nekada dodam i krompir :D

omlet ne pravim :mrgreen:
 
1649237061701.png
1649237041869.png

Tema sada može biti zatvorena.
 
За мене је омлет богатији и комплетнији оброк. У омлет рендам тиквице, мрвим фету, сецкам шунку, сатвљам печурке... И пре преклапања га обавезно премажем неким крем сиром, павлаком, или на врео изрендам сир да се отопи.
 
За мене је омлет богатији и комплетнији оброк. У омлет рендам тиквице, мрвим фету, сецкам шунку, сатвљам печурке... И пре преклапања га обавезно премажем неким крем сиром, павлаком, или на врео изрендам сир да се отопи.
Normalno.
 
Ono što im je zajednicko su jaja ali osim jaja ...
Da li znate koja je razlika i da li je uopšte ima ?

Za mene je omlet uvek na puteru i sa mrvom mleka i onako, volim da bude glatke teksture, pomeram ga lagano dok jaja sama ne skliznu, da budu svilenkasta...i da mirise na puter...da, to sam vec kazala...
Mene je naucio Dzejmi Oliver da pravim omlet...kao i rizoto, jednostavno jelo ali meni kompletan obrok uz salatu...
A kajganu sam ucila od bake, moze ulje, moze mast, malo razbaruseno i manje zahtevno...sa sirom, recimo...u omlet volim da stavim sir sa velikim rupama, portobelo pecurke i tako, tako bih posluzila gostima...mada je meni samoj dosta da imam hladan jogurt i krcav baget.

ja vise volim kajganu od omleta..kajgana iliti muceno jaje. :mrgreen:

Mi ga zovemo "meskano jaje":lol:
 
Meni je kajgana "razbucana", a omlet u komadu, kao debela palačinka.
Kajganu pravim obično sa sirom, starim, provrelim, kravljim. Pravim i neku starinsku, siromašnu verziju, gde se na masti uprži luk, a posebno umute jaja, pa u njih doda brašno i malo mleka, potom voda. Brašno, koliko jaja, toliki puta viljuškom se zahvati, a dok se prži, dodaje se voda, da ne bude previše tvrdo.
Omlet, kako kad, ali volim da propržim kockice slaninice, pa preko izlijem umućena jaja, narendam neki sir, pa na tihoj vatri poklopljeno pržim, potom prevrnem na drugu stranu.
 

Back
Top