Quantcast

Koja je ovo biljka?

david.007

Zainteresovan član
Poruka
412
Meni lici na neku vrstu avokada ima semenku original onog klasicnog avokada .. sad cu da pitam muza on je odrastao u tropskoj sumi:mrgreen:
Mogu li dobiti koju semenku da probamo da dobijemo biljku? hvala unapred

Prisoner

Elita
Poruka
20.706
Liči mi na smokvu...al kako tako crvena?...:eek:
Gde si to nabavio?...:D
:lol: I meni tako liči na smokvu.

Meni lici na neku vrstu avokada ima semenku original onog klasicnog avokada .. sad cu da pitam muza on je odrastao u tropskoj sumi:mrgreen:
Mogu li dobiti koju semenku da probamo da dobijemo biljku? hvala unapred
Avokado mi je sličan, a zar on nije tamno zelene boje?

david.007

Zainteresovan član
Poruka
412
Semenke se shalju world wide, sem za Australiju kod njih je zabrenjeno slati mnoge biljke i semenke. Vec sam kupovala seme i biljke slobodnog korena iz inostranstva. Bez problema stignu ukoliko nije velika kolicina.
Mislim ne nagovaram te sad ovim da mi poshaljesh nego kazem samo:mrgreen: da nije zabranjeno.
Nisam rekla da Je avokado vec da mu semenka lici ali spolja zaista lici na crvenu smokvu. Bash me zanima shta je:think:
A postoji i crveni avokado ali nije ovakav.. nema ovo belo nego samo cveno

Poslednja izmena:

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.882
pa tko to ne zna! to je poznati južnoamerički križanac lubenice i dinje popularno zvani lunja ili dibenica :hahaha:

http://en.wikipedia.org/wiki/Solanum_muricatum aka Pepino
:zcepanje:...nasmeja me jutros...

Jeste....Pepino...:D
Pepino (Solanum muricatum) je egzotično voće iz porodice Solanacea koje se sve češce uzgaja i u umerenoj klimi.

Pepino cveta ljubičastim cvetovima iz kojih kasnije nastaju prugasti kruškoliki plodovi koji dozrevaju u jesen.
Plod pepina ima ljubičaste šare, a ukusom podseća na dinju i krušku.....

Aj sad ti zadaj voćkicu....:mrgreen:

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.882
ananas sa rogovima u horoskopu :roll:
Kreativno...:zcepanje:

To je...KIWANO-voće sa najviše vitamina C....:D
Jedinstveno voče znano više od 3000 godina. Kiwano ima sjajno zlatnožuto-narandžastu koru i bodlje.
Obasut je malim bodljama koje objašnjavaju zašto kiwano nazivaju bodljikavom dinjom.
Iznutra je želatinasto meso koje je ispunjeno jestivim semenkama i sjajne je limeta zelene boje.
Osvježavajuća aroma nežnog ukusa banane, dinje, limete i marakuje.... totalno egzotično.
Kiwano je vrlo bogat mineralima, ugljenohidratima i vitaminima nazivaju ga još i zlatnom narandžom.