Koja je najbolja nožna borilačkva veština

Vitezkojaa

Primećen član
Poruka
654
Verovatno će se cećina saglasiti da je Boks najbolja ručna brorilačka veština ili disciplina, ali kada je u pitanju koja je najbolja nožna borilačka veština ili disciplina milsim da su tu mišljenja jako više podeljena. Imajući u vidu da su udarci nogom mnogo snažniji od udaraca rukom, mogao bi se izvesti zaključak i da bi veština koja ima primarnu nožnu tehniku mogla biti u prednosti u odnosu na onu koja ima primarno ručnu tehniku.
 
Ako gledamo iskljucivo nožnu tehniku-što mnogima izmiče-Tae Kwon Do ubedljivo! Kung Fu tj . Wu Shu jeste najkompletniji i možda najstariji ali ako se fokusiramo na NOGE-gore navedeni sport je to doveo do savršenstva..

- - - - - - - - - -

A gledano po efikasnosti i Kyoukushinkai karate je dosta jak...Samo mislim da imaju manju lepezu noćnih udaraca ali su prilično efikasni..
 
Ја бих се определио за савате или Муаи Таи (тајландски бокс).
Како се правилно транскрибује на српски Muay Thai: Муај Тај или Муаи Таи или Муај Таи?
Сваки пут се збуним.
 
Izgubio od sudije. Zabranjeno je bilo ispod pojasa, a on videvsi da NE moze da uzme poen, u drugoj rundi uputio mai geri malo iznad genitalija. Bol nesnosan, pao dole i kazem sudiji gde me udario, a sudija njihov, kaze nista nije video i njemu poen, a meni trece mesto.
Cist majmunluk po srpski.

Prvo je bilo u genitalije a sada je malo iznad, uostalom što ga nisi sprečio da te šutne u genitalije pošto si bio iskusniji borac? Jesi imao i treću rundu? Što ga nisi tu dobio i pobedio na kraju?

- - - - - - - - - -

Ovaj video je srnj. u boji. zasta im ruke sluze, da prdrzavaju gi, :hahaha:

Naziv teme:

Koja-je-najbolja-nožna-borilačkva-veština
 
Nisam merio u milimetar, bitno je da Nepropisno odradio udarac u drugoj rundi, a dve su se runde radile. Ocigledno da nisi Nikada primio udarac na istom mestu. Pravila su pravila, ali, kada je neko prljav onda koristi sta moze. Izgubio sam od sudije, i prvi put radio ba tekvando takmicenjima.

Po razlici u tvojim postovima bi se reklo da jesi merio u milimetar a sada ispada da nisi. Što se tiče samog šuta, jesam primio sam šut i u genitalije i iznad njih. I jedan i drugi su gadni. Poenta je da ti kao ozbiljniji borac, ako sebe tako smatraš, nisi to smeo da dozvoliš na prvom mestu ali ajde. Uči se iz iskustva.
 
Kada verujes da se sve odigrava po pravilima, nemas razloga da sumnjas da ce ti se lose dogoditi. Sebe smatram za coveka koji je zeleo da se uveri, kako Uechi Ryu moze da se primeni. A praksa se stice borbama, :)

Vidi se da zapravo nisi imao mnogo borbi pa ne znaš da se takve stvari dešavaju i nenamerno ali dobro bitno je da si naučio nešto iz tog iskustva.
 
Iskustvo se stice u sportskoj borbi, a ne na osnovu price. Postoje pravila , a ako protivnik radi na kvarnjaka, zar je bitno da li je 10,15,30 ili stota borba, :?:
U pitanju je organizacija, pravila i protivnik. Shotokan, Goju Ryu, Wado Ryu, rade na jedan nacin, Tekvando na drugi, Ful Kontakt na treci nacin. Primer koji nije dobar: u ful kontakt borbi, protivnika sam kolenom zvekno u genitalije, disvalifikacija i drugo mesto. Bili su dozvoljeno hvatovi bacanja i udarci kolenom.

A sto nisi pokusao da se negde na lokalnim takmicenjima oprobas, da vidis da li to sto si naucio moze i da se primeni :?:
 

Back
Top