Koja bi bila najbolja HIMNA ?

  • Začetnik teme Gradjanin
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako:nisam za himnu boze pravde jer se spominje kralj kome nije mesto ni u nasoj zemlji a kamoli u himni(kraljevska porodica ne govori ni srpski kako treba).himna mars na drinu nije naj prikladnija jer kao sto znate ima jedan veoma"narodnjacki , kafanski" deo koji ne bi bio prikladan za medjunarodne smotre.mozda je u ovom trenutku najbolja himna vostani serbio. mada moramo uzeti u obzir da zivimo u drzavnoj zajednici sa crnom gorom te bi bilo na neki nacin nedolicno da se u himni pojavljuje samo ime srbija.sve u svemu ja sam za to da se napravi himna koja ce biti zvucna,nacionalna,sa lepim tekstom koga se necemo stiditi ni mi ni generacije posle.
 
Anonymous:
SNAJA:
Samo Hej,Sloveni necete valjda da nam sviraju neke crkvene himne.Najbolje da stavimo nekog popa na zastavu.Kakve ce biti utakmice Jugoslavije bez te himne?
ODGOVORITE
pa nema vise i komunisticki djubradi pa ni hej sloveni srbiji treba kraljeva himna a to je BOZE PRAVDE

Ti si izgleda neki kratkovidi cim jos ne shvatas da je ovo 21 vijek i da su zadnji kraljevi pokrepali jos u prvoj polovini proslog vijeka, a posto mi nikada nismo ni imali kraljeva osim ako ne racunas one svinjske trgovce stvarno mi nije jasno da trazis kralja da dodje i da zajase narodu na ledja i to onog istog KU*CIDJORDJEVICA KOJI JE IZDAO SVOJ NAROD 1941, KAO STO SU FASISTI POPUT NJEGA IZDALI "BRACU" SRBE U HRVATSKOJ, BOSNI I NA KOSOVU ILI MI I NISMO VASA BRACA... Zato mi se gade oni poput tebe koji bi htjeli Srbiju do Tokia a u stvari bi htjeli za jeftine pare da prodaju i ono sto jos nije prodato...
Imate 1 000 000 muslimana, siptara, hrvata, cigana, arapa i ko zna koga jos u samom Beogradu i okupirani ste u vlastitoj prestonici a ku*cite se da hocete neku kraljevinu i to sa kraljem koji je katolik i koji ni ne zna da prica srpsk.
Pozdravljam te i strasno mi je zao sto budale poput tebe mogu da se pojavljuju na bilo kom forumu...
OSVETNIK
 
Osvetni ce, zao mi je sto na forumu ne mogu da ti kazem sve sto bih ti sada rekao!!! Gluperdo neotesana, kada ne poznajes istoriju, ko prica o ratovanju i Srbiji do Tokija!!!???? Naprotiv, Srbija kolika i jeste, ali kraljevina sto je kroz istoriju u vek i bila, do dolaska komunista, vas smrdljivih! Da mi je da te nadjem da vidim kako mislis da mi se osvetis!!! SA VEROM U BOGA, ZA KRALJA I OTADZBINU !!!
 
Boze pravde je prava svecana pesma koja je podesna za himnu Srbije, bolje reci i bila je himna, ne bez razloga. Moze se naravno preraditi i prilagoditi novom vremenu i drzavnom uredjenju. Nepotrebno je sada pricati o himni Hej Sloveni, jer Sloveni nismo samo mi i ta drzava vise ne postoji. To jeste bila lepa i melodicna himna, ali neke stvari moramo prihvatiti, a to je da je Jugoslavija proslost, za nju smo mi Srbi najvise bili vezani, a najmanje smo trebali biti. Milim da je Mars na Drinu lepa pesma, ali nije za himnu mars sa duhom borbe. Valjda konacno treba da pocnemo da zivimo u miru i da himna slavi drzavu i njene vrednosti. Na kraju krajeva, ako ima spora, moze i da se napise nova odgovarajuca himna, kao sto su i te stare himne nekad bile napisane.
 
Boze, daj nam ponovo himnu"Boze pravde"jer predstavlja divnu molitvu za srpski narod, jer su pod tom himnom marsirali nasi na Drinu, jer su zaspali na dnu Plave grobnice, jer iza te himne stoje najbolji srpski sinovi i kceri...jer tom himnom cemo pokazati da smo se vratili konacno na ispravan put i da cemo opstati na zemlji.
Oni koji se ne slazu s ovim neka procitaju pazljivo tekst himne.
 
Ti si izgleda neki kratkovidi cim jos ne shvatas da je ovo 21 vijek i da su zadnji kraljevi pokrepali jos u prvoj polovini proslog vijeka, a posto mi nikada nismo ni imali kraljeva osim ako ne racunas one svinjske trgovce stvarno mi nije jasno da trazis kralja da dodje i da zajase narodu na ledja i to onog istog KU*CIDJORDJEVICA KOJI JE IZDAO SVOJ NAROD 1941, KAO STO SU FASISTI POPUT NJEGA IZDALI "BRACU" SRBE U HRVATSKOJ, BOSNI I NA KOSOVU ILI MI I NISMO VASA BRACA... Zato mi se gade oni poput tebe koji bi htjeli Srbiju do Tokia a u stvari bi htjeli za jeftine pare da prodaju i ono sto jos nije prodato...
Imate 1 000 000 muslimana, siptara, hrvata, cigana, arapa i ko zna koga jos u samom Beogradu i okupirani ste u vlastitoj prestonici a ku*cite se da hocete neku kraljevinu i to sa kraljem koji je katolik i koji ni ne zna da prica srpsk.
Pozdravljam te i strasno mi je zao sto budale poput tebe mogu da se pojavljuju na bilo kom forumu...
OSVETNIK[/quote]

Prvo i najvaznije treba reci da je zaista tuzno sto ovim topic-om vlada apsolutno neznanje koje je cesto veoma zlonamerno.

Himna Boze Pravde je jedino normalno, prirodno i apsolutno najbolje resenje. To je jedina pesma koja je zaista bila nekoliko decenija srpska himna. Znaci poseduje neophodnu tradiciju. Ta pesma je nastala u 19. veku u doba kralja Milana Obrenovica. Prvobitno je bila izvedena u jednom pozorisnom komadu da bi ubrzo zahvljujuci stecenoj velikoj popularnosti postala himna Kraljevine Srbije za vreme Obrenovica. Dolaskom dinastije Karadjordjevica na presto bilo je apsolutno prirodno da ta kompozicija nastavi svoje postojanje u vidu srpske himne. I tako je bilo narednih nekoliko decenija, sve dok terorom i brutalnom silom na vlast nije dosla komunisticka partija. Drugovi revolucionari su odredili da himna ove zemlje bude hej sloveni. Ta pesma je vec decenijama istovremeno himna 2 drzave: Jugoslavije i Poljske. Samo sto Poljska verzija nema reci. Inace, melodija himne hej sloveni potice od pesme koja se zove ni manje ni vise nego: Poljska jos nece propasti! Ostale pesme necu ni da pominjem jer to ne zasluzuju.
A sad da odgovorim osvetniku:
Niko nije kratkovid i ne moras da pominjes 21. vek u ovom kontekstu jer to apsolutno ne stoji. To da su, kao sto kazes, zadnji kraljevi pokrepali jos u prvoj polovini proslog vijeka, nije tacno. Samo u Evropi danas postoji 8 kraljevina (sve su clanice EU), a racunajuci i ostatak sveta, monarhije su sigurno najrazvijenije zemlje sveta. Na primer: da li ti dovoljno govore o prevazidjenosti monarhije drzave poput: Japana, Velike Britanije, Spanije, Svedske, Norveske, Belgije, Australije, Katara, Danske, Holandije itd...
Posle toga, stoji tvrdnja da nikad nismo ni imali kraljeva. Opet laz i to velika. Imali smo ih, i to 32 kralja i 2 cara. Knezeve, despote i ostale titule ne ubrajam. Uopste, Srbija nikad, ponovicu, nikad nije bila bez kralja osim za vreme turske i komunisticke okupacije.
Zatim, nadovezujes ovo: osim ako ne racunas one svinjske trgovce! Naravno da se potomci jednog svinjarskog trgovca i ujedno predvodnika nacionalnog oslobodjenja od turskog ropstva racunaju u prethodno navedenu racunicu. To sto je Vozd Karadjordje pre podizanja ustanka bio trgovac, pa i svinjama, govori vise o tom vremenu i tadasnjim prilikama nego o kontekstu u koji tvoja ogranicena i podla namera pokusava da ga smesti. Mozda bi bilo bolje da to posmatrs sa ove strane. Srbi su danas jedan od retkih naroda na celom svetu koji imaju svoju autenticnu i narodnu dinastiju. Ta cinjenica mnogima pa i meni moze da sluzi samo na ponos. Kad cak jedna Grcka, a da ne pominjem Rumuniju i Bugarsku imaju, i imale su, uvozne uglavnom dinastije germanskog porekla. A sta bi tek rekao kad bi saznao da su i Vindzori-danasnji vladajuci britanski kraljevski dom, takodje germanskog porekla. Pokusaj da shvatis o cemu pricam mozda ces moci da razumes velicinu tih tzv. svinjarskih trgovaca.
Pa, onda kazes: stvarno mi nije jasno da trazis kralja da dodje i da zajase narodu na ledja! A, ja ti odgovaram da niko tu nikog nece da jase. Ukoliko pogledas primere zemalja (danasnjih monarhija) koje sam ti ranije nabrojao valjda tvoje znanje doseze do toga da shvatis da su to danas najslobodnije i najrazvijenije zemlje u svakom pogledu. Da li tu mozda neko nekog jase? Kraljevina je recept koji dobro funkcionise i to je ono sto je i danasnjoj Srbiji neophodno i u drustvu takvih zemalja joj je mesto. To je spoj tradicije i modernih teznji i to se zove parlamentarna monarhija.
Sledi naredna recenica: i to onog istog KU*CIDJORDJEVICA KOJI JE IZDAO SVOJ NAROD 1941! Sluzis se starom floskulom i pritom si prilicno vulgaran. Pojam izdaje je prilicno sirok i ne zelim da se bavim time kako ga ti tumacis. Znam samo da je taj pojam apsolutno neprikladan za bilo kog clana nase dinastije. 1941 kralj Petar II je imao nepunih 18 godina i po naredjenju vlade, a kao uostalom i svi clanovi, svih evropskih dinastija obreo se u Londonu, kako bi izbegao sigurnu smrt od nacista i kako bi zajedno sa saveznicima organizovao otpor protiv nacizma. A, o tom tzv. izdajstvu, i o izmisljenom pokradenom blagu, otvorena je izlozba u Topoli. Slobodno idi tamo i sam se uveri o cemu se radi. Ja cu samo malo da te uputim: Pre nekih mesec dana u jednom skladistu policije u Beogradu pronadjeni su sanduci sa tzv. pokradenim blagom, koje je komunisticka policija-udba tako uspesno cuvala sve ove godine i pritom lansirala gnusne lazi. Znaci blago je sve vreme bilo u zemlji i dobro se cuvalo, a pritom su se izmisljale price o tome kako je kralj pokrao narod i pobegao. Istina je otkrivena i slobodno se uveri u to u muzeju na Oplencu.
Onda sledi ovo: KAO STO SU FASISTI POPUT NJEGA IZDALI "BRACU" SRBE U HRVATSKOJ, BOSNI I NA KOSOVU ILI MI I NISMO VASA BRACA... Ne bih se slozio s tim da su fasisti koje navodis, izdavali Srbe u Bosni, Krajni i na Kosovu i Metohiji. To su bili komunisti (bilo Titovi, bilo Slobini) i oni su uzrok svega sto smo doziveli u poslednjih 60-tak godina. Da li treba i na ovom mestu da ti dajem detaljnu analizu ili mozda ovo moze da ti bude dovljno za pocetak, a kasnije se sam raspitaj.
Zatim, cu da ti kazem da se ne zalazem za tzv. Srbiju do Tokija. To je jedna parola koju su navijaci Crvene Zvezde smislili 1991. godine, a povodom utakmice za titulu prvaka sveta koja se igra svake godine u Tokiju. Ta parola je kasnije naravno, zlouptrebljena. Zalazem se za Srbiju kao modernu, parlamentarnu monarhiju kao clanicu Evropske Unije.
Posle toga sledi jedna neumesna izjava o gradjanima Srbije: Imate 1 000 000 muslimana, siptara, hrvata, cigana, arapa i ko zna koga jos u samom Beogradu i okupirani ste u vlastitoj prestonici! Po poslednjem popisu iz 2002. godine (rezultate mozes da nadjes na sajtu vlade) U Srbiji bez Kosova i Metohije zivi 90% Srba (od kojih su 96% pravoslavni), 5% rimokatolika i 3% muslimana, a ostali spadaju u 2%. Niko nije u Srbiji okupiran i ova zemlja bi uvek morala da bude drzava svih njenih gradjana, pa i onih koje i ti na taj nacin pominjes.
I na kraju sledi opet jedna vulgarnost i jedna glupost: ku*cite se da hocete neku kraljevinu i to sa kraljem koji je katolik i koji ni ne zna da prica srpsk. Da, ja hocu Kraljevinu zato sto je to ocigledno najefikasnije drzavno uredjenje, a prestolonaslednik Aleksandar nije nikakav katolik, vec pravoslavni hriscanin, ali to nema nikakve veze. To sto ne zna da prica srpski jezik to je plod toga sto je on odmah po rodjenju 1945 g. proglasen za drzavnog neprijatalja ove komunisticke zemlje br 1.

Pozdrav i pokusaj da razbijas zablude!
To se odnosi i na sve prisutne koji ostavljaju takve poruke i na taj nacin razmisljaju!
 
Neka svaki Srbin zna, da je jedina Srpska himna "Boze pravde". Nesto da rascistimo, himna se ne pise za neki konkurs ne mora da bude letnji hit, da se slusa ni po diskotekama ni po splavovima, ona nastaje spontano u narodu, takva je Marseljeza takva je i Boze pravde. Tekstovi pesama Vostani Serbije, Tamo daleko i Mars na Drinu su lepi, ali ne odgovaraju funkciji,a i nastali su u vreme kada je Boze pravde vec uveliko bila himna.
 
Iz svih navoda, proizilazi sledece:
1. Da smo mi od 13 veka uvek imali kralja osim za vreme Turaka, komunista i Nemaca( koji su Srbijom vladali 600 godina).
2. Da je himna Boze pravde najlepsa, najbolja itd. ( mada svi volimo i pevamo Himnu Svetom Savi)
3.Da su za sve krivi komunisti (definicija ljudi na koje se misli je da su to "ljudi koji su ziveli od komunizma", bilo je mnogo radnika koji su krvavo radili, malo zaradili i nimalo krali, a bili su komunisti)
4. i slicne gluposti koje proizilaze iz citanja istorije koju su pisali ljudi ( namerno ne kazem Srbi ) unutar Srbije
 
HEJ SLOVENI ne moze da bude himna Srbije, pa ni SCG, zato sto mi nismo jedini sloveni i z ato sto je ta himna komunistička.
BOŽE PRAVDE bi mogla da bude himna uz naravno doradu teksta, osim ako Srbija ne postane kraljevina.
TAMO DALEKO je opet osmisljena kompozicija za vreme I svetskog rata i čini mi se da tekst nije baš prikladan.
Po meni najbolja himna bi bila MARŠ NA DRINU. Iako je marš i opet vezano za I svetski rat (sto u ovom slučaju nema veze jer nema reci), ujedno je izvanredno osmišljena kompozicija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top