Koj procesor se isplati Ryzen 3 3100 ili Ryzen 5 1600?

3100 naravno i rx550 mada nije nesto bolja od gt1030 , uzmi sta ti je jeftinije ako ti je privremeno resenje.

Otisle su cene u nebesa , ja sam npr prosle godine pazario 3300x za nekih 120e , sta je ovo bas sam hteo taj da ti preporucim posto kida.
Ako imas deal za jeftin 3100 onda i to nije lose.
Znam sad su cene bas skocile čak su cini mi se iste mozda i veče nego pre 3 godine sto se tice graficiki

Ryzen 5 1600AF ,ima se naci za 110e nov na KP,pa i za 100e ....dobijas vise 2 jezgra i 4 thread-a....AF model nema veze sa prvom generacijom ryzen 5 1600,on je prakticno isti kao ryzen 5 2600....graficka koja ti se vise svidja,nema tu neke velike razlike
Gledaj i čudi se

1600af VS 3100

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-1600AF-vs-AMD-Ryzen-3-3100/m563877vsm1148404

Npr vidi i ovo

2600 VS 3100

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-2600-vs-AMD-Ryzen-3-3100/3955vsm1148404

A da ne poredimo te tvoje iz preporuke sa 3300x , tek ih taj gazi a 4jezgra samo.
Znaci brza jezgra se računaju iako ih ima manje , ipc je povećan kod zen2 u odnosu na ranije generacije.

Gledaj i čudi se

1600af VS 3100

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-1600AF-vs-AMD-Ryzen-3-3100/m563877vsm1148404

Npr vidi i ovo

2600 VS 3100

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-2600-vs-AMD-Ryzen-3-3100/3955vsm1148404

A da ne poredimo te tvoje iz preporuke sa 3300x , tek ih taj gazi a 4jezgra samo.
Znaci brza jezgra se računaju iako ih ima manje , ipc je povećan kod zen2 u odnosu na ranije generacije.
To je do 8 threado-va,samo zbog malo jace ferkvencije osnovne.....a programi koji traze sto vise thredova
https://gadgetversus.com/processor/amd-ryzen-5-1600-af-vs-amd-ryzen-3-3100/ ,za buducnost uvek je bolje vise,sa vremenom sve vise aplikacija ce zahtevati 6 i vise jezgara....

To je do 8 threado-va,samo zbog malo jace ferkvencije osnovne.....a programi koji traze sto vise thredova
https://gadgetversus.com/processor/amd-ryzen-5-1600-af-vs-amd-ryzen-3-3100/ ,za buducnost uvek je bolje vise,sa vremenom sve vise aplikacija ce zahtevati 6 i vise jezgara....
Ako igra igrice koje traže brza jezgra tj bolji ipc onda mu ta multicore priča bezveze.
Kod moje devojke na 3900X mašini imam sa istom grafom još bolje performanse nego na 3300x zbog brzine jezgra a ne to što ima daleko više jezgra koja inače lade jajca u igricama.
Za budućnost ćemo lako, još uvek se teraju 4core teskasi i ništa im ne fali na mainstreamu.

Ako igra igrice koje traže brza jezgra tj bolji ipc onda mu ta multicore priča bezveze.
Kod moje devojke na 3900X mašini imam sa istom gradom imam još bolje performanse nego na 3300x zbog brzine jezgra a ne to što ima daleko više jezgra koja inače lade jajca u igricama.
Za budućnost ćemo lako, još uvek se teraju 4core teskasi i ništa im ne fali na mainstreamu.
Nisam procitao da igra igrice samo,ako kupuje danas 4 jezgra su proslost,pogotvo ako za iste pare ima 6 (12)....trenutno u igricama (vecini) nema neke razlike ali ce ih i te kako biti....

Nisam procitao da igra igrice samo,ako kupuje danas 4 jezgra su proslost,pogotvo ako za iste pare ima 6 (12)....trenutno u igricama (vecini) nema neke razlike ali ce ih i te kako biti....
A na šta većina gazi PC ako tu nisu igre ?
Ima li gore situacije od igrice koja ganja svaku komponentu do maximuma od grafe, rama do cpu-a.
I daj molim te gde si pročitao da su već penzionisani procesori sa 4 jezgra? Na benchu neki naučnik?
Valjda su onda i ti sa 6 već zastareli lol.
Glupost na kvadrat.

A na šta većina gazi PC ako tu nisu igre ?
Ima li gore situacije od igrice koja ganja svaku komponentu do maximuma od grafe, rama do cpu-a.
I daj molim te gde si pročitao da su već penzionisani procesori sa 4 jezgra? Na benchu neki naučnik?
Valjda su onda i ti sa 6 već zastareli lol.
Glupost na kvadrat.
Na Benchu nikad nisam ni bio uclanjen,ako je cena ista za ova dva procesora i danas kupuje bolji izbor je 6/12 od 4/8 .....niko nije rekao penzionisani,samo kazem sta smatram da je bolje za iste pare ako se nudi,pa i dvojezgrani danas rade osnovni posao....pre nego se pocnes nervirati procitaj post jos jednom......ti smatras da mu je bolje 4/8 a brza osnovna brzina,samo ce ga ranije zameniti nego sto bi ovoga sto sam ja rekao,ako je neko ko menja svake godine onda mu i nije vazno....ako je za ige sa navedenim grafickim se nece nesto naigrati

Ko se nervira?
Samo skrećem pažnju na naučnike koji sahranjuju 4core već dugi niz godina.
Čim se pojavi nešto sa više jezgra to odmah proglase za must have ...
Većina I ne zna da oceni šta mu je potrebno niti da prati "usage"
U suštini šta god uzeo od ta dva neće se kajati.
To sam i rekao,imam jednu masinu sa G1840 i ssd diskom sto je obavezno i sve osnovno sljaka,tj ono za sta vecina ljudi koristi racunar (surfovanje,filmovi,muzika i slabije igrice)....

Nego da vidimo u kom smeru AMD želi da ide, oni mogu ako im se tako hoće i da u mainstream stave od sada 6core kao minimum.
Da vidimo da li će izbaciti 4core iz ponude hehe
Pa pazi Intel ima velike probleme da prati AMD,Ryzen je vec 7nm ,ovi imaju probleme i na 10nm....evo intelov i3 je sada 4/8 .....AMD Ryzen ce verovatno u sledecm vec nuditi 6/12 kao najslabiji....

AMD i dalje juri Intelov ipc, već sledeća generacija kod amd-a na 7nm će biti još zrelija.
Ne BiH da hvalim AMD toliko iako sam njihov večiti fan, nikada nisam prelazio na Intel.

AMD sada muze svoje fanove kao što je Intel nekada, mada Intel je baš drao kožu tim fanovima.
Sada ti što su plaćali 4c/8t i7 plaču, ne mogu ni 40% da uzmu od cene novog što su platili.
Ha ha ha

AMD i dalje juri Intelov ipc, već sledeća generacija kod amd-a na 7nm će biti još zrelija.
Ne BiH da hvalim AMD toliko iako sam njihov večiti fan, nikada nisam prelazio na Intel.

AMD sada muze svoje fanove kao što je Intel nekada, mada Intel je baš drao kožu tim fanovima.
Sada ti što su plaćali 4c/8t i7 plaču, ne mogu ni 40% da uzmu od cene novog što su platili.
Ha ha ha
Da zamisli i7 7700,6700,4790 je sada i3,a placali sa bubregom....

Pa ne bas i7 nikada nije kostao koliko sada kosta amd 5800x recimo.

A i vredeo je, ja recimo nikada nisam nasedao na te price od ranije isto kao intel samo jeftinje :mrgreen:
recimo lik sa AMD 1700 i rtx3070 danas ima duplo manji fps nego sto sam ja imao jos pre 4 godine sa i7 7000k i 1070 GTX,
a grafa je tri puta brza.

Sad sa ovom serijom 5000 su napravili dobar posao ali i cene su to sto kazes da se placa bubregom a i nezgodni su za hladjenje.

Pa ne bas i7 nikada nije kostao koliko sada kosta amd 5800x recimo.

A i vredeo je, ja recimo nikada nisam nasedao na te price od ranije isto kao intel samo jeftinje :mrgreen:
recimo lik sa AMD 1700 i rtx3070 danas ima duplo manji fps nego sto sam ja imao jos pre 4 godine sa i7 7000k i 1070 GTX,
a grafa je tri puta brza.

Sad sa ovom serijom 5000 su napravili dobar posao ali i cene su to sto kazes da se placa bubregom a i nezgodni su za hladjenje.
Ovi novi inteli su isto ringle , mislis to sto boostuje na 5GHz da ce da bude ladan lol.
Nisu normalni sta rade.

Ima istinu u tome da su godinama "bolje" radile igrice na intelu upravo zbog bolje optimizacije samog engine-a.

Danas je ta razlika manja nego pre.

Jbg probudio se amd.
i bolja optimizacija a i to sto je AMD ranije retko boostao preko 4 ghz. :mrgreen:

meni na 5,1ghz igre rade na 55-60, CPU stress test dize na max 75-80 i to posle sat vremena i tako stoji, hladi obican AIO ispod 100e.

NIsam stigao da se igram sa podesavanjima sve je na AUTO ,
videcu moze da se podesi mnozilac za svako jezgro posebno a moze i voltaza malo da se spusti.:super:

i bolja optimizacija a i to sto je AMD ranije retko boostao preko 4 ghz. :mrgreen:

meni na 5,1ghz igre rade na 55-60, CPU stress test dize na max 75-80 i to posle sat vremena i tako stoji, hladi obican AIO ispod 100e.

NIsam stigao da se igram sa podesavanjima sve je na AUTO ,
videcu moze da se podesi mnozilac za svako jezgro posebno a moze i voltaza malo da se spusti.:super:
:lol: morao AIO , hebiga ...

Cisto da se frapiras , FX i dalje drzi rekord u OC-u

Hahaha

8794MHZ FX8350

https://valid.x86.fr/records.html

Back