Koga vidite kao gradonacelnika ili gradonacelnicu glavnog grada?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
38.766
Svuda su neke ideje ko to moze da bude a svakome se dopada neka druga.Neke ne zanima,neki ne iznose stav javno.
Al' eto biće neki izbori {pojavljuju se "odaberite nekog i nekog za to mesto bilbordi"} te ako glasate ko bi po vasem nekom stavu,ideji,misljenju,misli,odabiru bio gradonacelnik ili gradonacelnica.
Ili ako se tako izjasnjava oni,one,ona nebinarno biće na tom mestu.
Eto onako pristojna jedna tema jer me je zatekao neciji bilbord al' nema veze ciji.
Videh na nekom iksu zatece me potpuno.

images

Nema nekih ozbiljnih kandidata sa strane opozicije. Sve je to blago i mlitavno. Bukvalno izlaze nespremni i poniženi jer nisu dobili mrvicu bolje uslove (a rečeno je da se neće izlaziti ako ne bude bilo boljih uslova). A i kako bi dobio bolje uslove kad pristaneš da učestvuješ na bilo kakvim. To je oksimoron. Dakle jedna mučna situacija, svesni su oni toga, znaju da ne mogu ništa da urade, samo se Bogu mole da ih Vučić ne gazi mnogo već samo malo.

Što se tiče Radula, pratim njegov rad od pojavljivanja na političkoj sceni, čak i pre toga su mi bili poznati njegovi blogovi o ekonomiji koje je pisao. Generalno ima ok ideje ali se nije pokazao kao neko ko se snalazi u politici. Previše je isključiv, ne zna da sarađuje sa drugima, pametuje i deli lekcije svima i to je dovelo do toga da je brzo zaratio i sa svim kolegama i sa svim medijima. Jbg, ne možeš tako, saradnja u politici je ključna stvar, ako sebi dozvoliš da niko neće sa tobom kao da si šugav, možeš da budeš koliko hoćeš u pravu, nećeš ništa uraditi. Čak je i Radule imao primer šta se desi kad najuspešnijeg čoveka na svetu stavite na neko pusto izolovano ostrvo, da li može tamo da radi i pokaže svoje rezultate? Naravno da ne može. Trebaju ti ostali. E pa sad on igra tu ulogu, prevelikim "pametovanjem" je sebe isključio i tu dalje više nema nikakve šanse. Nekada perspektiva političke scene, sad je prešao u mod parazitiranja. Glasanje za njega je bukvalno bacanje glasova. Nažalost.

blago i mlitavno
A zašto?
Prekinula sam prezentera jedne opcije u izlaganju, i stade mu dah.
Program, napamet, do juče krao šerpe, a danas priča o poštenju kao pesmicu...
Ne znam dokle će ljudi sve da rade za pare! Deca nam izgiboše! Pare, pare, kakva deca! Pored mene gospođa papirić od bombone koju sam joj dala muljnu na pod umesto u tašnu. Bože, budi precizan!

Zato što se ne drže čvrsto svojih stavova. Zato što pristaju na ih Vučić gazi i ponižava. Zato što nisu jedinstveni.

Da potsetim čitaoce šta se tu desilo. U decembru je opozicija izašla na Beogradska izbore jedinstvena. To je imalo dobar efekat i bukvalno su bili na milimetar od pobede. Vučić je morao da dovlači ljude sa strane tako da je opoziciji pobeda bila bukvalno ukradena. I dalje je bio stav opozicije i Proglasa (poznatih ličnosti koje su pomagale) da se traže bolji uslovi i da se ne pristaje na izlazak pod ovakvim. I to je lepo funkcionisalo 4 meseca dok je deo opozicije, da li pod nekim pritiskom ili su se prodali, najednom odlučio da uslovi više nisu bitni, da će da izađu na bilo kakve izbore (?!). I naravno, tu je sve bilo sjebano. Upropastio si borbu da dobiješ bolje uslove, jer što bi ti dali bolje uslove ako pristaješ na bilo kakve?! A onda su nama glasačima prodavali budalaštine "važno je učestvovati, možda dobijemo neku opštinu, ne treba naprednjacima prepustiti ni ulicu" i slično. Otprilike zajebavanje u stilu kako Vučić zajebava svoje glasače, pa sad i opozicija rekla evo sam ćemo tako i mi. To praktično znači da je opozicija koja se do juče borila da uzme ceo grad, sad pristala na krađu kako bi uzela par opština? I ubeđuju nas kako je to važno. Ne, nije važno, opštinska vlast je potpuno beskorisna, ono zadužen si da skupljaš lišće po ulici a naprednjaci će da mlate milijarde preko koruptivnih projekata. Dakle jedno totalno poniženje. I naravno, iza toga neće stati niko od ugledinih ljudi. Proglas se povukao, ostali su samo ti klinci koji su se prodali i onda su za gradonačelnika izvukli neke ljude iz sopstvenih redove, ne zna se ko je balaviji. Sve je to mučno za gledanje i jedno veliko razočarenje.

Svuda su neke ideje ko to moze da bude a svakome se dopada neka druga.Neke ne zanima,neki ne iznose stav javno.
Al' eto biće neki izbori {pojavljuju se "odaberite nekog i nekog za to mesto bilbordi"} te ako glasate ko bi po vasem nekom stavu,ideji,misljenju,misli,odabiru bio gradonacelnik ili gradonacelnica.
Ili ako se tako izjasnjava oni,one,ona nebinarno biće na tom mestu.
Eto onako pristojna jedna tema jer me je zatekao neciji bilbord al' nema veze ciji.
Videh na nekom iksu zatece me potpuno.

Игор Симић гласноговорник Српске листе је мој први избор.

A zašto?
Prekinula sam prezentera jedne opcije u izlaganju, i stade mu dah.
Program, napamet, do juče krao šerpe, a danas priča o poštenju kao pesmicu...
Ne znam dokle će ljudi sve da rade za pare! Deca nam izgiboše! Pare, pare, kakva deca! Pored mene gospođa papirić od bombone koju sam joj dala muljnu na pod umesto u tašnu. Bože, budi precizan!

Ова Основна до коске је нека из моју странку изгледа..

Back