Koga su to videli starozavetni Mojsije, Isaija, Jakov, Jov, Mihej...?

anajade

Poznat
Poruka
9.134
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH
G Yehošua
sam kaže da Boga nitko nije vidio:

----------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 5,37

Pa i Otac koji me posla sam je svjedočio za mene.

Niti ste glasa njegova ikada čuli

NITI STE LICA NJEGOVA IKADA VIDJELI,
--------------------------------------------------------

IVAN 6
,46

NE DA BI TKO VIDIO OCA, doli onaj koji je kod Boga;

on je vidio Oca
.

---------------------------------------

Da li SIN G Yehošua laže kad TO kaže?

SIN od Boga Jedinog Oca JHVH kaže
da je SAMO on od ljudi vidio Boga Oca - JHVH!
Dal je vidio samoga sebe?

=============================
a kako ga nije video kad kaze da ga je poslao..dobro ne kaze da ga je s marsa bacio dole pa jel treba da vam crta da nije s marsa

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795
SIN od Boga Jedinog Oca JHVH kaže
da je SAMO on od ljudi vidio Boga Oca - JHVH!
Dal je vidio samoga sebe?
Svoju tezu (Otac je JHVH) dokazuješ svojom pretpostavkom (Otac je JHVH).
Neodrživo.
Uostalom, koliko puta i na koliko mesta Isus naziva Oca imenom "JHVH"?
A koliko puta Isus, pogotovu u Jovanom Evanđelju, Sebe imenuje kao "Ja Jesam"?

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795
a ni jhvh nikad nije reko da je otac a ni isus koji nam objavi oca ne rece da mu je otac reko da se zove jhvh
Da.
Zato sam prethodnu poruku i dopunio ovim
Uostalom, koliko puta i na koliko mesta Isus naziva Oca imenom "JHVH"?
A koliko puta Isus, pogotovu u Jovanom Evanđelju, Sebe imenuje kao "Ja Jesam"?

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
a ni jhvh nikad nije reko da je otac a ni isus koji nam objavi oca ne rece da mu je otac reko da se zove jhvh
Da.
Zato sam prethodnu poruku i dopunio ovim
ja ne bih bio ovde striktan ako znamo da je Hristos rekao zar mi ne verujete da sam ja u Ocu i Otac u meni, a to je moguce dvojako
ili kako onaj haleluJAH diskutuje sa jerohom, na njegovoj temi, nemam pojma
ili umetanjem samoglasnika iz reci Adonai - Gospod u jhvh, sto su jevreji radili, pa bi dobili jahovah

mi na mnogim mestima u SZ imamo prevod adoni yahwe sto smo mi preveli sa Gospod Bog, sto bi rekao Hristos, ja i Otac JEDNO SMO, i on nas uci da i mi budemo jedno sa njima, da Rec Logos ostane u nama, da se ugradjujemo u Crkvu gde je on ugaoni kamen, ...

Poruka
8.368
VIDJETI LIKA – LICA -
BOGA OCA JEDINOGA JAHVE
JE NEMOGUĆE – GRIJEŠNICIMA!
===============================

Bog Otac Jedini YHWH -
sam kaže da je Njegov Lik nemoguće vidjeti ljudima

----------------------------------------------------------------------------------------

IZLAZAK 33,23

Onda ću ja svoju ruku maknuti, pa ćeš me s leđa vidjeti.

ALI SE LICE MOJE NE MOŽE VIDJETI.
--------------------------------------------

PONOVLJENI ZAKON 4,12

Isred ognja Jahve je govorio vama; čuli ste zvuk riječi,

ALI LIKA NISTE NAZRELI - ništa osim glasa.
-------------------------------------------------

PONOVLJENI ZAKON 4,15

Pazite dobro! Onoga dana kad vam je Jahve, Bog vaš,

govorio isred ognja na Horebu, NISTE VIDJELI NIKAKVA LIKA,

----------------------------------------------

Da li Bog Jahve laže?

=======================
Ja mislim da on nema ljudski lik ?

Mojsije ga je verujem jedini video, i totalno osedeo posle tog susreta, od straha naravno ?

Kakav je lik tog vanzemaljskog stvorenja, ne možemo ni da zamislimo, a i on se videvši reakciju Mojsijevu odlučio da se nikako ne prikazuje narodu.

Što je dobra stvar u celoj priči priznaćete.

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795
ja ne bih bio ovde striktan ako znamo da je Hristos rekao zar mi ne verujete da sam ja u Ocu i Otac u meni, a to je moguce dvojako
ili kako onaj haleluJAH diskutuje sa jerohom, na njegovoj temi, nemam pojma
ili umetanjem samoglasnika iz reci Adonai - Gospod u jhvh, sto su jevreji radili, pa bi dobili jahovah

mi na mnogim mestima u SZ imamo prevod adoni yahwe sto smo mi preveli sa Gospod Bog, sto bi rekao Hristos, ja i Otac JEDNO SMO, i on nas uci da i mi budemo jedno sa njima, da Rec Logos ostane u nama, da se ugradjujemo u Crkvu gde je on ugaoni kamen, ...
Šta kažeš na ovo?
Ево, Ја ћу послати анђела Свог, Који ће приправити пут преда Мном, и изненада ће доћи у цркву Своју Господ, Ког ви тражите, и Анђео заветни, Ког ви желите, ево доћи ће, вели Господ над војскама. Али ко ће поднети дан доласка Његовог? И ко ће се одржати кад Се покаже? Јер је Он као огањ ливчев и као мило бељарско. И сешће као Онај Који лије и чисти сребро, очистиће синове Левијеве, и претопиће их као злато и сребро, и они ће приносити Господу приносе у правди. И угодан ће бити Господу принос Јудин и јерусалимски као у старо време и као пређашњих година. И доћи ћу к вама на суд, и бићу брз сведок против врачара и против прељубочинаца и против оних који се куну криво и против оних који закидају најам најамнику, и удовици и сироти и дошљаку криво чине и не боје се Мене, вели Господ над војскама. Јер Ја Господ не мењам Се; зато ви, синови Јаковљеви, не изгибосте“ (Мал. 3, 1-6)

Zoran Štros

Primećen član
Poruka
674
Ja mislim da on nema ljudski lik ?
Bog Otac JHVH je DUHOVNO biće
ali na izvanjski izgled je Bog stvorio čovjeka - ruke noge glava

Postanak 1,27Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, ...

Mojsije ga je verujem jedini video,

LICE MU nije vidio
vidio GA sa leđa

gledao Lice Boga i SOTONA
i stalno gledaju ANGELI

i SIN G Jehoshua GA gleda u LICE

i totalno osedeo posle tog susreta, od straha naravno ?
pročitaj Bibliju - pa uvidi da TO ne piše nigdje

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795
OTAC = BOG Jedini JHVH

================================

PONOVLJENI ZAKON 32,6

Tako li uzvraćaš JAHVI, narode glupi i bezumni!

Nije li on OTAC tvoj, STVORITELJ,

koji te sazdao, po kom postojiš?

........................................................

IZAIJA 63,16

jer OTAC si naš! Abraham nas ne poznaje i ne spominje nas se Izrael;

JAHVE, ti si naš OTAC, Otkupitelj naš - ime ti je oduvijek.

..................................................................................................

IZAIJA 64,7

Pa ipak, naš si OTAC, o JAHVE: mi smo glina,

a ti si naš lončar - svi smo mi djelo ruku tvojih.

...............................................................................

MALAHIJA 1,6

Sin časti oca, a sluga gospodara.

Ali, ako sam ja OTAC, gdje je čast moja?

Ako sam gospodar, gdje je strah od mene?

To govori JAHVE nad Vojskama vama, svećenici,

koji moje ime prezirete,

a pitate: "Čime smo prezreli ime tvoje?

....................................................................

Sveto Ime Jedinog Boga Oca -
JHVH - U NOVOM ZAVJETU
???????????
----------------------------------------------
ILI
je TO tako Bog dao – da mnogima koji nisu određeni za spas
TO bude otajstvo
ILI
je TO tako što su TO tako krivo vjerni više božački
Grkljanji – koji su prevodili hebrejski,
namjerno napravili
jer su sa KURIOS – GOSPODIN
izjednačili SVE,
i Boga i Sina i ljude i angele - SVE

koje je to IME BOGA OCA za koje SIN G Yehošua u Oče naš kaže

SVETI SE TVOJE IME?
JHVH!!!

2.

koje je to IME BOGA OCA za koje je SIN G Yehošua reko

OBJAVIO SAM TVOJE IME LJUDIMA?
JHVH!!!

3.

Yehošua = OD JHVH dolazi spasenje

1.000 x u NZ - JHVH u Imenu Yehošua

4.

Aleluja=Hvalite JAH-vu - Boga Oca

u NZ na 4 mjesta u Otkrivenju
-------------------------------------------------------

Postoji sačuvani Matej na Hebrejskom
u kojem ima Sveto Ime Jedinoga Boga Oca
JHVH!

.

JHVH ------------ JESAM

H3068 ------------H1961

היה ---------------- יהוה

yehôvâh --------- hâyâh

yeh-ho-vaw' ----- haw-yaw'

=======================================

glagolski oblik Jesam – glagola BITI
– nema nikakove veze sa

Osobnim Imenom Jedinoga Boga Oca – JHVH.

========================================
Jesam je samo obični glagoski oblik glagola BITI.

Jesam govore i svi ljudi u svakodnevnom razgovoru.

Jesam nije ništa posebno.

Osim onima koji žele neistinu progurati kao istinu

Da bi dokazali svoju neistinu – da je G Yehošua = JHVH.

================================================
E baš ću da čitam ove rezultate Pascal programiranja

Poruka
8.368
Bog Otac JHVH je DUHOVNO biće
ali na izvanjski izgled je Bog stvorio čovjeka - ruke noge glava

Postanak 1,27Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, ...

LICE MU nije vidio
vidio GA sa leđa

gledao Lice Boga i SOTONA
i stalno gledaju ANGELI

i SIN G Jehoshua GA gleda u LICE

pročitaj Bibliju - pa uvidi da TO ne piše nigdje

Pa zar ti ne bi osedeo da vidiš tog duha kako sam tvrdiš da je ?

Poruka
8.368
tadašnjim ljudima SIN govori
da tadašnji ljudi NISU vidjeli Boga Oca Jedinoga JHVH

a sam SIN kaže da je ON - SIN - vidio LICE Boga Oca svoga JHVH

IVAN 6,46

NE DA BI TKO VIDIO OCA, doli onaj koji je kod Boga;

on je vidio Oca
.

---------------------------------------

Kako sad ti objašnjavaš to da ste tu "novu" od judeizma otcepljenu religiju nazvali po SINU a ne po OCU ?

Ispada da je SIN veći i važniji od OCA ?

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
ja imam jednu zanimljivu predpostavku...
Ti ljudi koji se pominju u Bibliji kako su videli boga,ili vizije o bogu ili kako već ko tumači su uglavnom to videli dok su išli kroz pustinju gde je jako vruće i gle je lako da se dehidrira...a ljudi od dehiratacije počnu da haluciniraju...
ja sam to negde procitao, ali je zanimljivo da ti tvrdis da je to tvoja predpostavka, a sve ukazuje da si natprirodnim putem dosao do nje, jer nije tvoja, vec ti ju je neko ulio u glavu... jel verujes ti u kolektivnu svest, koletivno znanje, javno mnenje bar, ili nesto slicno, ako vec ne verujes u boga? -

Poslednja izmena od moderatora:

Loki

Iskusan
Poruka
5.247
ja sam to negde procitao, ali je zanimljivo da ti tvrdis da je to tvoja predpostavka, a sve ukazuje da si natprirodnim putem dosao do nje, jer nije tvoja, vec ti ju je neko ulio u glavu... jel verujes ti u kolektivnu svest, koletivno znanje, javno mnenje bar, ili nesto slicno, ako vec ne verujes u boga? - mislim se, sta ces na religiji, ako verujes samo u materijalno
Pa moguće da si još negde pročitao,to je najprostije i najlogičnije objašnjene zašto su ljudi baš u pustinji imali vizije o nečemu nadprirodnom...Opšte je dokazano da ljudi mogu i jesu halucinirali od dehiratacije...
A ovde sam da vama vernicima unosim zrno sumnje u dušu kako bih mogao da je prožderem i tako te stvari koje radimo mi koji ne verejumo...šalim se bre,volim da raspravljam sa ljudima koji imaju suprotna miljenja od mog da vidim zašto razmišljaju tako i kako reaguju na suprotna mišljenja...vidiš forumi zato i postoje da se diskutuje a nije zanimljivo kad samo diskutuješ sa ljudima koji će da se slože sa tobom,to je kao kad uđeš u pećinu i vićeš a eho ponavlja za tobom.Znam da je to vernicima malo čudno kada se suoče sa nekim koji ne deli njihovo verovanje ali jbg,ima i nas koji ne verujemo.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
najprostije i najlogičnije objašnjene
onda smo se razumeli, tebi cemo prosledjivati samo najprostija i najlogicnija objasnjenja
Opšte je dokazano da ljudi mogu i jesu halucinirali od dehiratacije...
ok, za pustinju, a sta ces sa ostalim, kada nisu bili u pustinji? zar ne vidis da ti je logika plitka? ne mozes piti vodu iz bare, moras u neku posudu da zahvatis kisnicu

Loki

Iskusan
Poruka
5.247
onda smo se razumeli, tebi cemo prosledjivati samo najprostija i najlogicnija objasnjenja

ok, za pustinju, a sta ces sa ostalim, kada nisu bili u pustinji? zar ne vidis da ti je logika plitka? ne mozes piti vodu iz bare, moras u neku posudu da zahvatis kisnicu
Pa ko tebi kaže da oni koji su to zapisivali nisu preuveličali stvari da deluju dramatičnije pa su neki snovi tu postale vizije koje su budni doživeli ti ljudi? Ko ti garantuje da neki od njih nisu imali neku psihozu od koje su halucinirali? Ko ti garantuje da neki od njih nisu seli kao npr.Tolkin što je seo i napisali čistu fikciju inspirisanu nekim verovanjima.

Loki

Iskusan
Poruka
5.247
niko, i niko mi ne garantuje da i ti sada ne haluciniras pod psihozom
pa kad bih sad tvrdio da vidim neke djavole i bogove i šta znam kakve psihodelične točkove u točkovima i neke anđele sa glavama lavova i šta znam šta onda bi imalo smisla da to pomisliš ali pošto čitaš moje postove vrlo je verovatno da ne haluciniram ovu prepisku ;)

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
ali pošto čitaš moje postove vrlo je verovatno da ne haluciniram ovu prepisku
citam, isto sam citao jevandjelje i znam da vredi da nije halucinacija, vec istorijsko svedocanstvo, ali za tebe ako jeste, ili se vadis da stari zavet jeste, onda zalim slucaj, moras jos da uprostis i jos logicnije da se postavis, a ja se trudim maksimalno, i fleksibilan sam najvise od svih

Loki

Iskusan
Poruka
5.247
citam, isto sam citao jevandjelje i znam da vredi da nije halucinacija, vec istorijsko svedocanstvo, ali za tebe ako jeste, ili se vadis da stari zavet jeste, onda zalim slucaj, moras jos da uprostis i jos logicnije da se postavis, a ja se trudim maksimalno, i fleksibilan sam najvise od svih
Pa znaš,i ja sam čitao Ilijadu i Odiseju pa ne verujem da su stvarno postojali helenistički bogovi,kiklopi i sirene...bre ne verurujem ni da je stvarno postjao Odisej.Naravno,nisam ubeđen da je Homer bio lažov nego shvatam da je čovek pisao fikciju inspirisanu pričama o trojanskom ratu i mitologijom helenističkih naroda.
Džaba se ti trudiš da nešto razumeš ako ne znaš da napraviš razliku između mitolohgije,fikcije i realnih događaja.
Zamisli da neko pročita Silmarilion i pomisli da je Eru Ilúvatar bog?

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795
ja imam jednu zanimljivu predpostavku...
Ti ljudi koji se pominju u Bibliji kako su videli boga,ili vizije o bogu ili kako već ko tumači su uglavnom to videli dok su išli kroz pustinju gde je jako vruće i gle je lako da se dehidrira...a ljudi od dehiratacije počnu da haluciniraju...
Mnogo su često dehidrirali :think:
Čak i kad su bili u Vavilonu, na obali moćne reke.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.