Koga ljubav vise menja?

Koga ljubav vise menja

• Muskarca

glasova: 7 63,6%
  • Zenu

glasova: 4 36,4%

• Ukupno glasova
    11

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
38.678
Ni necu.
@tema.
Opet kazem, ja ne znam sta tebe kao muskarca treba da radi kod zene da bi ona napravila boljeg coveka od tebe. Jedno je da se ljudi razvijaju pored nekoga, razvijaju se i bez nekoga-menjaju, na bolje, gore.. Li sta to kod zajednice sa zenom? Porodica, oplemeni te? Pa dete tu oplemeni, ali s druge strane i ne pravi generalno boljeg coveka, na protiv, najcesce nuzno losijeg coveka. Jer su upucen da se boris za egzistenciju svoje porodice. To i podrazumeva niz odluka gde ces preci preko nekoga s tim opravdanjem. Na pr: otkazi u firmi, koga cemo, nemoj mene, ja imam porodicu, aj Dragojla on je ionako sam i nikakav. To ne cini tebe boljim covekom, zao mi je.
Sta Ona to moze da bi ga ucinila boljim? Da ga voda u pozoriste? Drzi mu casove stranih jezika? Ili mozda ljubav? Ono neznosti, polubci? Pa to te cini da se lepo osecas ali ne cini boljeg coveka od tebe. Imas gomilu ovih princeva, lordova, dubai sheika, gomile zena oko njih, ljube i grle ih a onda on sav pod oksitocinom izadje na prozor i tiho kaze: odsecite mu glavu.
Pogotovu ako uzmes hipergamiju kao osnov biranja muskaraca. Dakle, uspesan da je. Pa to onda nema veze s ljubavlju, vec ambivijom. Mozda da ga ucini jos ambicioznijim?
Ili ovaj primer kolege, bolesnog ga vozi na posao, i jos mu kenya kako je bolestan. Da da, divno. Surovo je realna ali ga voli. To mi zvuci na stokholmski sindrom. Kao zatvorenici iz gulaga kad pricaju kako su zapravo po tim zatvorima postali bolji ljufi. Trebali su jos vise da me tuku.
Kenyanye.

Kao ljubav, ljubav oplemenjuje bla bla. Sta ljubav? Ljubav je surova selekcija, ne cini tebe boljim, vec si samo uboo, potrefio. Ti se razmnozavas, ovaj do tebe ne.

Cru*

Veoma poznat
Poruka
10.049
Ljubav apsolutno utice na nas i moze nas promeniti na ovaj ili onaj nacin. Pitanje za vas glasi "Koga ljubav vise menja, muskarca ili zenu?"

Licno smatram da ljubav vise menja muskarca. Uz pravu zenu on postaje bolji covek, bolja verzija sebe. Nekako mi se cini da se jako redje zene menjaju u ljubavi. Postoji fleksibilnost, da, ali smatram da zena mnogo snaznije utice na muskarca (ne mislim u negativnom kontelsu).
Ne mogu da glasam, jer treba da stoji opcija oboje.
Ako je ljubav.
Sreca, zadovoljstvo i mir koju donosi ljubav menja svakoga na bolje.

A vidim da su ovde mnogi promasili temu...
Pa se rasprava vodi oko toga da li zena menja muskarca ili muskarac zenu.
Tu ljubavi nema, jer ako nekoga volis, volis ga takvog kakav jeste...a sami se menjamo i postajemo pitomiji i bolji jer ljubav ispunjava.
zalosno je koliko ljudi i ne zna sta je to... pa odose u papucare, maltretiranje i ostale budalastine.

gospodja čuknuta

Aktivan član
Poruka
1.162
Nije mi dobro morala sam da stavim palac gore na post od napokona.
Mislim da tu nema menjanja već samo sreće da ubodes partnera sa kojim deliš iste vrednosti koji su bitni ( npr tipa kako vaspitati decu). Zaljubljenost dodje i prodje a ovo ostaje.
Mislim da niko ne može promeniti drugu osobu. Teško je i sam sebe da promeniš a kamoli drugog.

Žerearmani

Aktivan član
Poruka
1.033
Ljubav apsolutno utice na nas i moze nas promeniti na ovaj ili onaj nacin. Pitanje za vas glasi "Koga ljubav vise menja, muskarca ili zenu?"

Licno smatram da ljubav vise menja muskarca. Uz pravu zenu on postaje bolji covek, bolja verzija sebe. Nekako mi se cini da se jako redje zene menjaju u ljubavi. Postoji fleksibilnost, da, ali smatram da zena mnogo snaznije utice na muskarca (ne mislim u negativnom kontelsu).

#stereotipČina

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.