koga bi vi za predsednika

serb_pagan:
pazi,unijati 2013 opet prate trendove,znas,globalizacija,ukrupnjivanje kapitala i to...
a ovi ziloti su u fazonu pravoslavne dzamahirije.

p.s. nemoj jabuchila slucajno da kritikujes,stavice ti virus na kompjuter i onda ti komp explodira kao meni,i onda ces da places...i da se lupas u glavu sto si pokusao da kritikujes takvu pamet...samo da te upozorim ;)

ma u prau si za zilote i unijate... al s ovim kad prichash... chovek je dosledan.
ovi... chas chitali neke knjige, chas nisu, chas su za ovo, chas za ono... a mene to nervira
 
crow:
:D :D :D a jel neko primetio da najvece srbende na forumu, a i inache, vidle srbiju na raglednici i nekoj davnoj exkurziji... strashno strashno :(


Srljas, decko... Jeste, u Srbiji si, ali u Srbiji je i a Rasim,an Atila, a Zdenka... Nije sustina da li si ti u Srbiji nego da li je Srbija u tebi.

p.s. Neka se uzdrze plitkoumni kojekakvih budjavih komentara.
 
migud:
Srljas, decko... Jeste, u Srbiji si, ali u Srbiji je i a Rasim,an Atila, a Zdenka... Nije sustina da li si ti u Srbiji nego da li je Srbija u tebi.

p.s. Neka se uzdrze plitkoumni kojekakvih budjavih komentara.
rasim je u odnosu na dispora-on-line-demagoga car, legenda, kralj, srbin sa velikim i S i R i B i I i N.

a muka mi je od vas licemera, u srbiji je super, al vi srbijanci ne vidite to, a mi necemo da se vratimo da vam objasnimo shto je tako...

o stanju u srbiji imaju prvo da diskutuju samo oni nesrecnici koji nazalost zive ovde!!!
vi ste otishli i izgubili to pravo! ako vec nije na krstarici to pravilo, bice na mom browsveru.

zbogom i vas dvoje
8)
 
E, nek` si nam rek`o!

Kako smo samo zli i sebicni i alavi i...i... ma, gnusaj nas se!
Je l` ugodno u tom kutku netolerancije, mrzovolje, straha...? Oderint dum metuant...

p.s. Jabuchilo, odosmo na ignore...nanese covek sam sebi stetu.
 
pa dobro, evo serb pagan nece, pa hajde onda posalji mi ti svoj cv. obrazovanje, radno iskustvo, cime bi hteo da se bavis. mislim, ne zezam te ja sad nesto, nego stvarno ako hoces da odes ja cu da ti pomognem. ne znam da li ti smeta ruska varijanta, ali uveravam te da je s te strane mnogo dobro.
a to da tebi ja pricam da je zivot u srbiji super - daj taj post da ga vidim.
 
ne znam jesmo li stvarno ignorisani od strane vrlog crow-a, ali nema veze, evo ja ga pozivam da nam se pridruzi u gozbi... a ako hoce, predlazem mu, nek` plati kartu do majamija, ja cu se pobrinuti za ostalo...moze da mi bude *****.
 
pakuj se, javio sam abramovicu da te pokupi posto on bas od tuda, ali brzo se spremi, covek je u zurbi, duzan mi neko sitno ali obeco je da ce danas da mi vrati.
a tartufi... mmm-ne, ne hvala. ne varim od onomad kad sam stuko kilo i po za pola sata za opkladu, ali se nisam uklopio u 25 minuta i jos znaci i izgubio. je.iga,berezovski je stari kockar, pa samo smislja kako da se ogrebe za kintu.
 
serb_pagan:
pazi,unijati 2013 opet prate trendove,znas,globalizacija,ukrupnjivanje kapitala i to...
a ovi ziloti su u fazonu pravoslavne dzamahirije.
;)

Да ли ћемо да будемо православци, унијати или зилоти из православне "џамахирије"... то ћемо још да видимо... али
ПАГАНСКА СРБИЈА НИКАДА БИТИ НЕЋЕМО, све нам је
потаман само нам требају ваше секте, караконџуле и
Кемзе... :confused: :confused: :confused:
 
КАРАКОНЏУЛА је некакво биће светлих очију, с великим штапом којим туче непослушну децу, па их и прождире: "Изјешће те каранђелози". Лута ноћу за време Некрштених дана. На Косову се казује да караконџула седи на стреји изнад улазних врата и увече, чим ко изиђе из куће, баци му сач на главу, узјаше га, гони по реци, па чим петао запева или магаре стане да њаче, пусти га. и старији људи плашили су се каракнџуле, па ноћу Некрштених дана нису излазили. Противу караконџула употребљавало се вратило, со и хлеб.

Караконџулама се називају и учесници драматизоване и маскиране поворке у Некрштене дане. Поворке воде порекло од римског празновања Конзуалија у месецу јануару, то је име пренесено на црног демона Каликандзара, па је, преко Турака, ушло у наш народ као караконџула.
 
КЕМЗА - У околини Шапца лађари верују да у Сави живи неман што личи на човека, али са репом као у змије. ово биће чији изглед није потпуно јасан назива се Кемза. Оно је зло и стално вреба да некога удави, настоји да намами купаче у вир, где се воде окреће у круг, и да тамо репом заплете жртву, која се посла тога више не може спасти. У околини Алексинца употребљава се у клетви: "Однеја те Кендза".

Кемза је персонификација воденог духа диморфног изгледа. порекло му је свакако врло старо и слично као и других демона.
 

Back
Top