Kodna imena i radovi iz senke: Kako je došlo do razlaza opozicije i studenata u Smederevskoj Palanci

Захваљујучи вашој вољеној УСАнији србија редовно мафијашима даје данак у новцу и обученим стручњакињама/цима


images
images
vucic-putin433.jpg
 
Zar je toliko teško odgovoriti na prosto pitanje?!Jel ti poznato koliki je minimalac u Srbiji?Zašto postavljaš neistine ovde?Šta MISLIŠ da postižeš time?

Дати су ти одговори. Настави са порицањем

Не Има ништа наопакије када Напако наопако награди .
 

Kodna imena i radovi iz senke: Kako je došlo do razlaza opozicije i studenata u Smederevskoj Palanci​

13. mart 2026​


Pogledajte prilog 1871428
NIN / Milan Ilić

Zbog razlaza sa opozicijom studentska lista "Mladi Palanka - Sami protiv svih" u Smederevskoj Palanci predata je u poslednjem času. Pred biračima će se na kraju, 29. marta, naći ukupno šest opcija na glasačkom listiću, a raskol među opozicionim akterima Smederevsku Palanku stavio je u centar pažnje novog kruga lokalnih izbora. Od optužbi za otimanje liste, preko "kodnih imena" i "ultimatuma", do zvaničnog prekida saradnje... Proces prikupljanja potpisa protekao je burno u ovoj opštini, a o okolnostima razlaza se i dalje diskutuje. Možda najviše konfuzije pred izbore u Smederevskoj Palanci uneli su navodi opozicionih lidera na račun "Aleka" i "Kaluđera", studenata koje su optužili za konačno razilaženje dve strane.

Prema ranijim najavama, deo opozicije i studenti trebalo je da zajednički nastupe na listi "Izlečimo sistem - da Palanka ozdravi". No, nekoliko dana pred istek roka za predaju lista, sa profila "Blokada_pravni" saopšteno je da pojedini bivši i sadašnji predstavnici opozicionih stranaka odbijaju da studentima predaju sporazum o osnivanju grupe građana za predstojeće izbore.

Optuživši opoziciju da je svoje kandidate stavila u prvi plan na listi, a potisnula građane i studente, studenti su potom odlučili da samostalno prikupe nove potpise za listu "Mladi za Palanku - sami protiv svih". Prva na toj listi je Ljubica Đurđević, studentkinja arhitekture. Osim lidera SSP-a Dragana Đilasa i predsednika stranke SRCE Zdravka Ponoša i njihovog predstavnika iz tog mesta, o čitavoj stvari se naposletku oglasio i student Pravnog fakulteta iz Beograda Aleksandar Živojinović. Živojinović je jedan od dvojice studenata koje su opozicionari nazvali "političkim komesarom", odgovornim za to što neće biti zajedničkog nastupa.

Iz perspektive jedne i druge strane - gde je to zapelo u saradnji studenata i opozicije?

Šta kažu studenti?​

Živojinović, koji kaže da ga ostali studenti i prijatelji zovu "Ackela", govorio je za N1 o razlozima razilaženja sa opozicijom u Smederevskoj Palanci, šta je tome prethodilo i zašto je sa kolegom posetio ovu opštinu. Najpre je skrenuo pažnju da su se studenti Pravnog fakulteta Union ogradili od kolege Ognjena Božovića, koji je delovao kao koordinator u Smederevskoj Palanci i u ime studentskog pokreta pregovarao o tome kako će izgledati ta lista. Naveli su da više ne stoje iza delovanja studenta Ognjena Božovića Bože, kao i da ne podržavaju listu "Izlečimo sistem - da Palanka ozdravi".

"Sporna je bila neurednost obaveštavanja sa njegove strane (Ognjena Božovića), a ja pretpostavljam najverovatnije zbog bliskih rodbinskih veza sa ljudima koji su pokušali da kompromituju tu listu, kako studenata u Smederevskoj Palanci, tako i studenata u Beogradu, sa kojima je on imao komunikaciju. Ljudi koji su pokušali da kompromituju listu i koji su uticali na njen sastav i uslovno rečeno radili iz senke, bliski su rođaci pomenutog studenta. Dakle, radi se o njegovoj majci i njegovom ujaku. Oni su povezani sa strankama SSP i Srce", kaže on.

Dodaje da su se studentima iz Beograda zbog čitave stvari kolege iz Smederevske Palanke obratile za pomoć.

Pogledajte prilog 1871435
NIN / Đorđe Kojadinović

"Mi smo na osnovu informacija koji smo dobili od studenata iz Palanke formirali zajednički stav o tome kakvu bismo listu mi podržali, jer kao studenti iz Beograda apsolutno nemamo nikakav mandat, takva je politika pokreta, da formiramo liste na lokalu. To je u potpunosti ostavljeno ljudima na lokalu u skladu sa uslovima u kojima oni rade", govori Živojinović.

Živojinović je istakao da mu se činilo da je na tada organizovanom sastanku postignut dogovor, te da su se i opozicioni akteri saglasili sa tim da se studentima prepusti formiranje liste zarad, kako je dodao, višeg cilja.

"Čak su i oni akteri koji su kasnije bili najoštrije usmereni protiv studenta kako iz Palanke, tako i iz Beograda, bili saglasni na tom sastanku, da bismo sutra došli do toga da ne daju sporazum o osnivanju grupe građana i potpise podrške. Mislim da nije glavno pitanje kome to ide na ruku, već kakav pristup politici mi želimo. Da li želimo u Srbiji pristup politici individualistički, zasnovan na partikularnim interesima ili na opštu korist. Mislim da smo mi za ovih godinu i tri meseca pokazali da želimo da se borimo za opštu korist i da želimo da konačno postoji sistem odgovornosti u politici“, naveo je student Pravnog.

Uprkos svemu što se dešavalo u Smederevskoj Palanci, mišljenja je da studentska lista ima šanse.

https://www.nin.rs/politika/vesti/1...derevskoj-palanci-gde-je-to-zapelo-u-saradnji

Šta je uzrok sukoba?
studenti u blokadi nikada nisu bili sa opoyicijom u srbiji

janso suse distancirali od tih vasihsluybinih kerova -opoyicije, koja je isti sistem kao i rezim
 
Placeni udbasi.
"Sporna je bila neurednost obaveštavanja sa njegove strane (Ognjena Božovića), a ja pretpostavljam najverovatnije zbog bliskih rodbinskih veza sa ljudima koji su pokušali da kompromituju tu listu, kako studenata u Smederevskoj Palanci, tako i studenata u Beogradu, sa kojima je on imao komunikaciju. Ljudi koji su pokušali da kompromituju listu i koji su uticali na njen sastav i uslovno rečeno radili iz senke, bliski su rođaci pomenutog studenta. Dakle, radi se o njegovoj majci i njegovom ujaku. Oni su povezani sa strankama SSP i Srce", kaže on.
 
Napisao si neistinu jer je minimalac daleko iznad 410 EUR

Није првина да ти нашироко и подугачко се 'појашњава'

Циљ твој није ни јаснћа ни тачност . Циљ твој је просто лардакање од једне реченице којом си ударио 'црту'

Тачно те видим како чеше џаџа и оно као ... 'у јеее ала сам смислио '

Где у чланцима коре цитираним пише да су му примања оних што возе амбулантна мања од минималца?

Панису . По СИЛИ закона накнаде које ЈЕСУ онолике колике су у чланцима су увећане ДО минималца.

Сад ћеш опет чешкајући џаџа рећи 'па ето ...'јесам рекао да лажеш'

Тебе не занимакако су накнаде осмишљене..колико се исплаћују...да се рачуна како у Ариљу 'ма Малина па да оти што возе Малинају

Бај тхе ве ...Обајатовићу ни реч ниси рекао ... Он ти заслужно прима колико примајер је по закону ....

Ево како сте ви пирамидаши замислили да све функционише ... #1

10% Вас је али први ниво пирамиде три пута има виша примања ..и то НА РУКЕ од својих мафија босова ...
 
Није првина да ти нашироко и подугачко се 'појашњава'

Циљ твој није ни јаснћа ни тачност . Циљ твој је просто лардакање од једне реченице којом си ударио 'црту'

Тачно те видим како чеше џаџа и оно као ... 'у јеее ала сам смислио '

Где у чланцима коре цитираним пише да су му примања оних што возе амбулантна мања од минималца?

Панису . По СИЛИ закона накнаде које ЈЕСУ онолике колике су у чланцима су увећане ДО минималца.

Сад ћеш опет чешкајући џаџа рећи 'па ето ...'јесам рекао да лажеш'

Тебе не занимакако су накнаде осмишљене..колико се исплаћују...да се рачуна како у Ариљу 'ма Малина па да оти што возе Малинају

Бај тхе ве ...Обајатовићу ни реч ниси рекао ... Он ти заслужно прима колико примајер је по закону ....

Ево како сте ви пирамидаши замислили да све функционише ... #1

10% Вас је али први ниво пирамиде три пута има виша примања ..и то НА РУКЕ од својих мафија босова ...
Postavio si sliku juče na kojoj piše da je plata vozača saniteta 410 eura što nije istina.Zašto to radiš,koji je tvoj motiv da ovde iznosiš neistine?
 
Postavio si sliku juče na kojoj piše da je plata vozača saniteta 410 eura što nije istina.Zašto to radiš,koji je tvoj motiv da ovde iznosiš neistine?

Савлашине ...вечно тебе неко треба да ослепљује па да прогледаваш

Петрашине... колико кукуриња па да ти бубне опне отвори

Томашине ..штатреба и колико писати да се 'увераваш'


Не ради се све ово за наше већ за ваше добро

Јели ти појашњено до цревеца шта је постављено... Ти и даље урлаш 'Кривица на нас' ...

Пилаташине пери руке и распињи ...

Никад ону жваку Вућићеву о његовој мами и тати које је највише оштетио скидајући 10 000 са тадашњих 80 000

а друге мање скидајући 2 000 са њихових 20 000

Никада онај смех који је снимњен па сутрадан порекнут неће нестати

Никад ону лажурску о пребијеном полицајцу не треба заборавити.

Деценијама правите пирамиду трошења и уништавања .. терајући друге да праве пирамиде стварања

Нема више Блебеташине ... Барабашине... Што је створено створено је....

Следеће је суд ..

Припреми се Јудашине па се криј иза 'најбољих намера '
 
Савлашине ...вечно тебе неко треба да ослепљује па да прогледаваш

Петрашине... колико кукуриња па да ти бубне опне отвори

Томашине ..штатреба и колико писати да се 'увераваш'


Не ради се све ово за наше већ за ваше добро

Јели ти појашњено до цревеца шта је постављено... Ти и даље урлаш 'Кривица на нас' ...

Пилаташине пери руке и распињи ...

Никад ону жваку Вућићеву о његовој мами и тати које је највише оштетио скидајући 10 000 са тадашњих 80 000

а друге мање скидајући 2 000 са њихових 20 000

Никада онај смех који је снимњен па сутрадан порекнут неће нестати

Никад ону лажурску о пребијеном полицајцу не треба заборавити.

Деценијама правите пирамиду трошења и уништавања .. терајући друге да праве пирамиде стварања

Нема више Блебеташине ... Барабашине... Што је створено створено је....

Следеће је суд ..

Припреми се Јудашине па се криј иза 'најбољих намера '
Samo ti nemoj postavljati neistine ovde i nema problema,jer minimalna cena radnog sata u Srbiji iznosi od 1.januara tekuće godine 371 din/h.
 
Савлашине ...вечно тебе неко треба да ослепљује па да прогледаваш

Петрашине... колико кукуриња па да ти бубне опне отвори

Томашине ..штатреба и колико писати да се 'увераваш'


Не ради се све ово за наше већ за ваше добро

Јели ти појашњено до цревеца шта је постављено... Ти и даље урлаш 'Кривица на нас' ...

Пилаташине пери руке и распињи ...

Никад ону жваку Вућићеву о његовој мами и тати које је највише оштетио скидајући 10 000 са тадашњих 80 000

а друге мање скидајући 2 000 са њихових 20 000

Никада онај смех који је снимњен па сутрадан порекнут неће нестати

Никад ону лажурску о пребијеном полицајцу не треба заборавити.

Деценијама правите пирамиду трошења и уништавања .. терајући друге да праве пирамиде стварања

Нема више Блебеташине ... Барабашине... Што је створено створено је....

Следеће је суд ..

Припреми се Јудашине па се криј иза 'најбољих намера '
Penzioneri kao razvojna sansa Srbije.

Vrh.

Nema para u PIO fondu gospodine Kardelj, sve vase komunjare potrosile i pokrale.
 
Ко је нормалан да гласа за оне који су представили шта им је план и програм и за које се зна који су и који су нас довели довде?

images
A dokle su nas doveli?
Eto ovaj vozač ima duplo veću platu nego kad su bili žuti sa 230€ pod uslovom da je uopšte imao posao.

Inač3 to su samo žderači bureka, treba ih videti u grupi

Nek predje u gradsku čistoću da vozi
 
A dokle su nas doveli?
Eto ovaj vozač ima duplo veću platu nego kad su bili žuti sa 230€ pod uslovom da je uopšte imao posao.

Inač3 to su samo žderači bureka, treba ih videti u grupi

Nek predje u gradsku čistoću da vozi

Теби исти одговор као и @Radašin778 . Да непонављам
 

Back
Top