Kockar!!!

Poruka
3.145
Dragi moji, pokusacu ovaj problem da vam izlozim u najkracim crtama i molim sve koji su mozda imali iskustva ili jos imaju, da daju svoj komentar.

Naime, moja kuma se dugo zabavljala sa sadasnjim muzem (mislim sedam godina) i dugo su pre braka ziveli zajedno. Oboje su (bar tako ona misli) bili srecni i zadovoljni...Pre dve godine su dobili prekrasnog sina, idila,ali...

Jednog dana su poceli zelenasi da joj kucaju na vrata i da saopstavaju kako je vreme da se plati rata...Na njen uzas, njen dragi muz je kockao i to duzi vremenski period i dosta ljudi je to oko nje znalo, ali ona ne. Toliko se zaduzio, da vec godinu dve grcaju u dugovima, tek su vratili osnovicu zelenasima...Ona je ostala uz njega, on se kaje i idu kod bracnog savetnika...Problem je sto ona sad njemu nista, ali nista ne veruje, pa i onda kada mu mozda treba podrska ona mu je ne moze pruziti (i ja je licno ne krivim, ne znam kako bih ja odreagovala na sve to), a i sad je ponovo pocela da sumnja da kocka, te je situacija vrlo nategnuta.

Kako biste se vi postavili i da li imate iskustva sa ovakvom vrstom ovisnika?
Hvala svima unapred!
 
imam kockare u porodici, profesionalce. to su ljudi koji mogu da se kockaju u sve - u kucu, kola, platu, namestaj iz kuce...kako se resavaju takve situacije? nekretnine se vode na zenu kao i ostala imovina - njemu samo platu treba ostaviti. pitanje je koliko je on zaglibio, mada verovatno da jeste, cim je doslo do kucanja na vrata. poverenje? nema poverenja, covek ih je materijalno ugrozio, a tu je i dete koje ona mora da zastiti. ne verujem da si svesna dokle to moze da stigne, ali sledeci put ce neko da joj nocu zalupa na vrata i da odnese krevet na kojem spava. znam i coveka koji je dve kuce izgubio na kocki, druga nije ni bila omalterisana... nije to pitanje poverenja, nego shvatanje da je taj covek potencijalna opasnost za nju i dete (opasnost u smislu nesigurnosti). ona da podize dete pod pritiskom, da otplacuje kockarske dugove, i da bude puna poverenja ne moze.
prvo mora da sazna da li je on opet poceo da se kocka.
 
Moj bivsi muz se kockao.Izmedju ostalih i to je bio jedan od razloga zasto je bivsi.Ni poslije nije prestao.To je ovisnost.Sto kaze Mojra bitno je da sazna dali to radi ponovo,ako ga ovo nije opametilo znaci da je labilna licnost i moze sve da povuce u sve dublje probleme.
 
.....nezgodno.....ima veze sa godinama.....dešavalo se da otac prokocka svu imovinu....da brak opstane...i pored naroošenih odnosa u porodici....vremenom.....stvari se izglade.....tako što kockar ostari....i ne kocka se više na kroopno...jer nema....prosto nema šta da uloži.... to je logika.....teško da neko ko je kockar prestane sa porokom...........jedino ako je vrlo mlad i kockanje dođe pre žene i dece....... ako imate kockara u kooći........to znači da boodete spremni na siromaštvo.........
 

Back
Top