Koalicija "Moramo": Vranjanci i Leskovčani očekuju promenu režima na izborima

комшија

Stara legenda
Poruka
90.987
1648268294209.png




Koalicija “Moramo”: Vranjanci i Leskovčani očekuju promenu režima na izborima



1648268425110.png


21:42, 25. 3. 2022

Jug Srbije posetio je karavan zeleno-leve koalicije “Moramo”, a u Vranju i Leskovcu dobili su poruke od građana da je došlo vreme da se režim smeni, da se Srbija probudila i da neće stati. Kako su rekli, glas za njih je glas protiv nezakonitog rudarenja u Srbiji, za građansko odlučivanje, agrarnu politiku i radno pravo.

Biljana Stojković, kandidatkinja za predsednicu Srbije kaže da je od Vranjanaca danas čula da su u strahu, ali su rekli i da je došlo vreme za promene.

Govore o strahu, ali i da postaju besni i da kod besa strah nestaje. Očekuju da će 3. aprila da se desi nešto dobro, eto to smo čuli danas u Vranju. Ljudi stvarno misle da je došlo vreme da se ovaj režim smeni i da dođu neki bolji ljudi. To smo slušali ceo dan ovde - rekla je Stojkovićeva.

Druga na listi koju predvodi Aleksandar Jovanović Ćuta je docentkinja Fakulteta političkih nauka u Beogradu Biljana Đorđević, koja je nekadašnja učenica vranjske Gimnazije, a poreklom je iz Bujanovca. Smatra da ima sluha da predstavlja ljude iz ovog kraja i njihove probleme prenese i u Skupštini.


Ono do čega je meni mnogo stalo je pitanje radnog prava, to je vrlo važna tema za Vranje, znamo svi šta se desilo sa Geoksom. Znači promena zakona koja bi vratila prava radnika - sigurnost zaposlenja, ugovore sa pravom na godišnji odmor, porodiljsko, plaćen prekovremeni rad, ali i stvari kao što su kraće radno vreme i plata za život - kaže Đorđevićeva.

Bivši gradonačelnik Šapca i treći poslanički kandidat na ovoj listi, Nebojša Zelenović, objasnio je da se njihova grupacija protivi nezakonitom rudarenju, a da su za građansko odlučivanje i agrarnu politiku.

Mi smo protiv toga da Srbije postane rudarska kolonija sa rudnicima u kojima ljudi rade sa sramotno malim platama i da bude deponija prljavih svetskih tehnologija, mi želimo da ovo bude zemlja u kojoj se novac ulaže u poljoprivredu. Verujemo da je sad trenutak za agrarnu politiku jer će cene hrane otići u nebo, a ako neko može da proizvede dobru hranu onda smo to mi, to može da se uradi veoma brzo - smatra Zelenović.

Glas za “Moramo” je, kaže Zelenović, glas protiv Rio Tinta, ali i za duži život jer u Srbiji, kako je rekao, građani žive u proseku 15 godina manje nego u Evropskoj uniji.


Njihov karavan se iz Vranja preselio u Leskovac gde su ih dočekali predstavnici Grupe građana ”Za Leskovac zajedno” koja se pridružila koaliciji “Moramo”. moramo Konfencija u Leskovcu

1648268372090.png



Nebojša Cakić nalazi se na 13. mestu liste za poslanika u Narodnoj skupštini i kako je rekao, bila je laka odluka da se pridruže toj koaliciji.



Ovoliki broj ljudi koji je došao u jedno bastionu sadašnje vlasti jeste znak da se u Srbiji nešto menja i to brzo. U Srbiji postoji opozicioni potencijal, većina građana je protiv ove vlasti. Sve proteste poslednjih godina su inicirali naši gosti i mi smo procenili da treba da ih pratimo - rekao je Cakić.

Da je Leskovac pokazao da se Srbija probudila i da neće stati, poručila je Stojkovićeva.


Ovo je velika nada, probuđena energija. Mi smo svi zastupnici istih vrednosti, želimo da svaki građanin živi dobro i dostajanstveno od svog rada. Želimo da građani povrate moć jer mi živimo u privatizovanoj državi. Mi nećemo više trpeti da budemo podanici. Naš cilj je da okupimo ljude, da proširimo svest da sami moramo da izborimo slobodu, niko to neće učiniti umesto nas - rekla je Stojkovićeva.

Podsetimo, koaliciju “Moramo” čine Otvorena građanska platforma "Akcija", pokreti Ekološki ustanak i Ne davimo Beograd, kao i niz lokalnih pokreta, inicijativa i ekoloških aktivista.

link

Ајмо Лесковчани! Напред Врањанци! Гласајте за своју Србијанску коалицију и Србијанску кандидаткињу!
 
Нађи, бре, неки поштен посао, докле ћеш да се брукаш, несрећниче? :lol:
Можеш ти то боље, "Деки са Уба". Него btw, Ћуту сам први пут слушао "у етру" 2018. године баш код твог идола из Покрета Социјалиста, Милана Миленковића, који те је после отерао јер си потписао "Народну резолуцију", а без да си прво њега пито`. После се и за Ћуту Миланче грдно разочарао, када је пред Нову годину 2019 Ћута са својим покретом "Обранимо реке Старе Планине учествовао на протесту #1od5miliona.
 

Back
Top