Ko zna da pravi kolače makarone?

Ima ovde poslasticarnica, pa cu probati.
Ako si mi rekla. :D
Kaže Sens nema to na Balkanu :D
Ako u toj naručiš makarone i dobićeš :zcepanje:

food-dinner-lunch-meal.jpg

Габон је чооколада, фил иде и у коре.
Карамел су коре са орасима а крем је од жуманаца и карамела, одозго је шећер печен са орасима и издробљен.
Рафаело коре са кокосом и крем од жуманаца и млека, јако је добра комбинација са кивијем између.
Можда сутра направим малу меру да мало кивија потрошим 😁
Ће ти шукнем слику.
Njemu šukni sliku, meni uzorak! :kolac:
da bi bili makoroni mora da imaju mlevene bademe u puslici
Boriš se Mito za te bademe, i to stoički! 💪

Poslednja izmena:
Probao sam da pravim makaronse jednom u životu... jedva sam nabavio sve komponente, boje, mirise, ukuse, i shvatio da je zajebano do jaja.

Ispali su ok, nisu toliko "nabubrili" koliko sam očekivao, ali bez obzira na to deca su ih samlela za 5 minuta.

Previše truda, prevelika šansa za neuspeh. Čestitam ljudima koji ih prave rutinski, to je prava kulinarska umetnost, master level.

Super kolačići, čak sam se prihvatila da ih napravim, ali...ne apsolutno uspešno.
Fora je što su komplikovani za izradu iako deluju kao ništa posebno.
Prvo treba popariti i oljuštiti bademe, onda ih samleti prvo na krupno, pa onda sitno. Kad se dodaju u smesu mora da se pazi da ne bude previše retka (tu sam ja pala) ni previše gusta. Onda špricem pažljivo, da budu približno isti, ređati na pleh.
Pa opet strogo paziti na temperaturu i vreme pečenja.
Posle se još baviti pravljenjem fila.
Ne isplati se praviti ih na malo, samo ako si poslastičar.

Probao sam da pravim makaronse jednom u životu... jedva sam nabavio sve komponente, boje, mirise, ukuse, i shvatio da je zajebano do jaja.

Ispali su ok, nisu toliko "nabubrili" koliko sam očekivao, ali bez obzira na to deca su ih samlela za 5 minuta.

Previše truda, prevelika šansa za neuspeh. Čestitam ljudima koji ih prave rutinski, to je prava kulinarska umetnost, master level.
Da, znam da je tezak za pravljenje.
Probala sam razne i tacno osetis razliku i prepoznas koji je bas onakav kakav treba da bude, a koji je blizu toga. Ili cak lose napravljen.

Ponekad pogledam „Das große backen“ gde se (da ih tako nazovem) poslasticari amateri takmice u spremanju raznih poslastica. Imaju kreativni i tehnicki deo, a tehnicki deo se sastoji od detaljnog recepta dobijenog od profesionalnog poslasticara koji oni trebaju da spreme.
Samo cu reci da se na macarons uvek lome koplja. Sve je opisano u tancine i opet se dogodi nesto zbog cega kolacic ne uspe.

Bas kao sto si sam rekao tu ima puno posla, veliki je rizik na nesto krene krivo, a na kraju dobijes otprilike 12 kolacica. Ta masa ne moze da stoji i ceka, ne moze nekoliko plehova u rernu, vec mora jedan, jer temperatura nece biti jednaka za svaki. Bar ne u nasim kucnim rernama.

Back