Ko zna da pravi kolače makarone?

testo je isto ko za puslice s tim što dodaš mleveni badem. A komplet je ko padobranci stim što delovi ne izgledaju kao puslice nego su spljošteni
Знам, ја их јела у Италији, радозналост 🙄
ЗНам како се праве, само ми нису занимљиви да губим време на њих.

Знам, ја их јела у Италији, радозналост 🙄
ЗНам како се праве, само ми нису занимљиви да губим време на њих.
to ko i tiramisu. Možeš da naletiš na bezveze i da kažeš kako tiramisu ne valja ili nije ništa naročito. A možeš i da naletiš na one dobre...

to ko i tiramisu. Možeš da naletiš na bezveze i da kažeš kako tiramisu ne valja ili nije ništa naročito. A možeš i da naletiš na one dobre...
Тирамису је исто прост слаткиш, нема ту изазова за спремање :D
Просто ја волим торте, са лепим корама и кремовима, слабо једем слаткише па сам пробирљива.

Black Forest. Volim. I to baš.

Ove druge nisam jeo, ili sam pod nekim drugim imenom. Rafaelo mi zvuči poznato ...
Габон је чооколада, фил иде и у коре.
Карамел су коре са орасима а крем је од жуманаца и карамела, одозго је шећер печен са орасима и издробљен.
Рафаело коре са кокосом и крем од жуманаца и млека, јако је добра комбинација са кивијем између.
Можда сутра направим малу меру да мало кивија потрошим 😁
Ће ти шукнем слику.

Ja kod nas nisam nikad video da neko pravi kad sam išo po gostima. Nisam ni u poslastičarnici. pa se pitam, zna li uopšte neko na Balkanu to da napravi?
Bila je radionica tih kolaca na Dorcolu - pre nekoliko godina sam slucajno naleteo na njih dok sam tumarao. Bas u tim papagajskim bojama.
Ako jos uvek rade verujem da ces ih lako naci (ne znam tacnu adresu, mislim da su bili ispod Bajlonijeve pijace prema Dunavu u nekoj od ulica)

Poslednja izmena:
Evo, nasao sam ih - https://www.fini.rs/

Na Dorcolu u Svetozara Miletica 7 (a pise da sad imaju i na Vracaru - Mutapova 21)

1712268574929.jpeg

Back