Ko veruje u teorije zavere?

Frederick_

Poznat
Poruka
9.229
Sta mislite, koji je tip ljudi koji veruje u teorije zavere?

Psiholozi kazu da su to ljudi koji se boje haosa. Jer teorija zavere, koliko god bila mračna, daje osećaj sigurnosti da su stvari pod kontrolom, pa makar ta kontrola bila u rukama neke skupine ljudi koja ima pokvarene namere - ipak je sve pod kontrolom.

Sa druge strane, svet je u konstantnom haosu. Sve je promenljivo, i jako tesko predvidivo.
Danas racunari, matematika, i mnoge druge nauke uspevaju da do odredjene mere predvide neke pojave, neka kretanja, neke situacije, ali uvek postoji faktor nepredvidivosti na koji ne mozemo da uticemo.

Ljude koji veruju u teorije zavera, ta nepredvidivost plaši.

Jednom recju - kukavice od zivota.

Sta vi mislite?
 
Kombinacija neznanja (koje je u zadnjih 20 godina dostiglo neslućene razmere, uprkos činjenici da je znanje dostupnije nego ikad), viška slobodnog vremena i povećanja kvaliteta života, društvene mreže i lakoća širenja (dez)informacija, povećano samopouzdanje (svako ko zna da koristi pretraživače misli da je postao doktor nauka za sve), poplava toaletoida (tabloida), klikbaitova i lažnih vesti... sve su to faktori koji su doveli dovde.

Naravno tu je i faktor straha pomenut u uvodnom postu.
 
Ljude koji veruju u teorije zavera, ta nepredvidivost plaši.

Jednom recju - kukavice od zivota.

Sta vi mislite?
Svi ti žele dobro. Nikome nije bitan profit nego samo tvoje zdravlje,
tvoja sreća i obilje. Pomisao da može biti i drugačije zaista je strašna.
Tako da bih ja rekla da se plaše oni koji se samozavaravaju.
 
ne otpisujem na prvu "teoruju zavere"
jer kao i u sali gde ima 50% sale ... istina luta u usadjuje nam se podsvesno.

film ... https://www.imdb.com/title/tt0118883/ ... koji na neki saljiv nacin pokazuje kako moze da se MASOM MANIPLISE
ali da deluje naivno i benigno na celo drustvo.

Gde ima i dima ima i vatre ... zar ne ?
dobra je recenica kad mel gibson pita* sta sam pogodio*

znaci i on , zaludjenik za zavere , zna da je tek poneka tacna

ali i pored toga je pricao o svim za koje je cuo
 
zatim severni tok

jel se desilo - jeste

kome odgovara - americi

ko je nagovestio da ima nacina da spreci da sev tok radi - bajden

sasvim validna teorija je da je amerika izvrsila napad na sev tok
Da, da. Samo ti razmišljaj. To tako počinje. Pa ćeš za par meseci
doći da nam kažeš kako je zemlja ravna.

Idi igraj se nečega. Ovaj svet je pun čulnih mamilica koje mogu
da te uspavaju. Batali razmišljanje.
 
Svi ti žele dobro. Nikome nije bitan profit nego samo tvoje zdravlje,
tvoja sreća i obilje. Pomisao da može biti i drugačije zaista je strašna.
To ne isključuje jedno drugo, u debatovanju to se naziva "lažna dihotomija".

U prevodu, apotekar može želeti dobro svojim mušterijama ali može želeti i profit u isto vreme. Ta dva ne moraju nužno da se isključuju.
 
Sa tobom nema razgovora na ovu temu. Ti spadaš u kategoriju
onih koji se ne samozavaravaju i kojima je sve jasno.
I to je zanimljivo, postoje dve oprečne struje u teoriji debatovanja - zagovornici i protivnici sarkazma kao debatnog alata. Ima dosta argumenata za, ali dosta i protiv.

Meni je mišljenje o tome pola/pola, ali više naginjem ovoj strani koja ga dozvoljava, naročito u neozbiljnim raspravama kao što je ova.

A kod vas Ms Gleesta, kako stoje stvari glede ove problematike ¿
 
ja recimo verujem da nijedna "teorija" ne postoji ako nema i nekih osnova.
samim tim imamo 50:50 odnos da je
netacna / tacna.
E sad ljudska masta a tek krompirova je beskonacna.
Dakle u svakoj "teoriji" ima ono nesto sto smrducka ali nije da u startu iskljucujemo kao "tacno"

Samo je rakija od sljive rakija i tu nema dalje :D

ostale su neka vrsta prepecenog voca :lol:

p.s. probajte kao ja da zamezit od sabajle 0.05 x4 + 0.05 nesto i da ne budete veseli pola dana :D
ne biva jel tako ?
 
oni su zive legende da tzv teorija zavjere postoji..oni su vjerovali u teoriju zavjere i kroz svoj rad prikazali je skepticima koji osudjuju teoreticare zavjere..

drugo, sam termin teorija zavjere je vecinom u rukama vladajuce strukture i sluzi ko vaginalna manipulacija da bi diskreditovali svoje politicke kriticare..u sustini to im je najvece i najjace oruzje u borbi protiv kriticara tj opozicije..
 
oni su zive legende da tzv teorija zavjere postoji..oni su vjerovali u teoriju zavjere i kroz svoj rad prikazali je skepticima koji osudjuju teoreticare zavjere..

drugo, sam termin teorija zavjere je vecinom u rukama vladajuce strukture i sluzi ko vaginalna manipulacija da bi diskreditovali svoje politicke kriticare..u sustini to im je najvece i najjace oruzje u borbi protiv kriticara tj opozicije..
U prevodu, niđe veze da su Asanž, Snouden ili Martin Luter King teoretičari zavere.

To što neko otkrije tajni dokument neke države (a svaka država ih ima) - svakako ne znači da je taj neko teoretičar zavere.

I ne znam kakve veze ima Martin Luter King sa celom pričom, osim što je vazda bio na nišanu FBI.
 
Sta mislite, koji je tip ljudi koji veruje u teorije zavere?

Psiholozi kazu da su to ljudi koji se boje haosa. Jer teorija zavere, koliko god bila mračna, daje osećaj sigurnosti da su stvari pod kontrolom, pa makar ta kontrola bila u rukama neke skupine ljudi koja ima pokvarene namere - ipak je sve pod kontrolom.

Sa druge strane, svet je u konstantnom haosu. Sve je promenljivo, i jako tesko predvidivo.
Danas racunari, matematika, i mnoge druge nauke uspevaju da do odredjene mere predvide neke pojave, neka kretanja, neke situacije, ali uvek postoji faktor nepredvidivosti na koji ne mozemo da uticemo.

Ljude koji veruju u teorije zavera, ta nepredvidivost plaši.

Jednom recju - kukavice od zivota.

Sta vi mislite?
Sa te strane gledano, da, ali nisu sve teorije iste i nisu sve neistinite...
 
U prevodu, niđe veze da su Asanž, Snouden ili Martin Luter King teoretičari zavere.

To što neko otkrije tajni dokument neke države (a svaka država ih ima) - svakako ne znači da je taj neko teoretičar zavere.

I ne znam kakve veze ima Martin Luter King sa celom pričom, osim što je vazda bio na nišanu FBI.
teorija zavere je i da postoje podrugljivaci koji se svakoj teoriji zavere podsmevaju

cak i one koje su se dokazale kao tacne prikazuju bajkama

nema veze sto je snouden razotkrio zaveru - to ostaje teorija zavere
 

Back
Top