drbob
Iskusan
- Poruka
- 6.293
Водиле су се многе расправе а и данас се воде на тему ко прашта човеку за почињене грехе?
Црква је на себе преузела улога да у име Бога прашта човеку и на тај начин поставила себе као Божијег изасланика на земљу.
Човек није у директном контакту са Богом зато што се црква поставила између људи и Бога.
Посебно је римокатоличка црква то право злоупотребила па је почела да продаје индулгенције.
Издавала је писмену потврду за опроштај греха уз новчану надокнаду.
На тај начин је прикупљен новац за изградњу цркве Св Петра.
Глупост и будалаштина и то невиђена.
Сви су заборавили србску пословицу : " Најтеже је опростити самом себи".
У тој пословици која је избледела са ових простора а и из уџбеника је све речено.
Црква је на себе преузела улога да у име Бога прашта човеку и на тај начин поставила себе као Божијег изасланика на земљу.
Човек није у директном контакту са Богом зато што се црква поставила између људи и Бога.
Посебно је римокатоличка црква то право злоупотребила па је почела да продаје индулгенције.
Издавала је писмену потврду за опроштај греха уз новчану надокнаду.
На тај начин је прикупљен новац за изградњу цркве Св Петра.
Глупост и будалаштина и то невиђена.
Сви су заборавили србску пословицу : " Најтеже је опростити самом себи".
У тој пословици која је избледела са ових простора а и из уџбеника је све речено.


)