Ko vam je obećao sreću?

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.484
Slušajući intervju Milana Laneta Gutovića, čuo sam nešto što mi je malo promenilo pogled na određene stvari.

Naime, kada su ga pitali da li može sebe smatrati ispunjenim ili zadovoljnim čovekom, da li misli da je ispunio sve što je hteo (nešto u tom kontekstu), on je rekao da mu je dosta lakše sada kada je stariji, zato što je zapravo shvatio da njemu niko u životu nije ni obećao da će biti srećan, zadovoljan, sve ono što se danas postavlja kao ultimativno bitno.

Ako uzmemo u obzir da nama zaista niko nije ni obećao da ćemo biti srećni, zadovoljni, na koga mi tačno kukamo kada nismo srećni i život nazivamo nepravdom? Nepravedno prema kome, čemu? Zašto mislimo da smo baš mi ti koji bi trebali biti srećni, a drugi, ono, ako budu ok, ako ne je*iga? Kako bi uopšte izgledao život da su svi srećni, fini, utopija i petar pan?

Ko vam je obećao sreću u životu?
 
Ako uzmemo u obzir da nama zaista niko nije ni obećao da ćemo biti srećni, zadovoljni, na koga mi tačno kukamo kada nismo srećni i život nazivamo nepravdom? Nepravedno prema kome, čemu? Zašto mislimo da smo baš mi ti koji bi trebali biti srećni, a drugi, ono, ako budu ok, ako ne je*iga? Kako bi uopšte izgledao život da su svi srećni, fini, utopija i petar pan?

Ko vam je obećao sreću u životu?
sami na sebe, nepravedno je valjda prema nama samima
a i sreca je relativna stvar, ono sto mene cini srecnom nekog drugog mozda cini nesrecnim
 
Nepravda velika prema milijardu ljudi celoga sveta..Plata treba da bude ista za sve..ali da se ne ponavljam..
https://forum.krstarica.com/threads/kuda-vodi-postkapitalizam.927000/

Opet pitam, hirurg i šanker da imaju istu platu, to je pravda?

religija

cim kaze da bog gleda svakog na neki nacin se podrazumeva da on i pazi svakog

pa kad pazi onda ce dati bar 5 min svakom

Možda te gleda u fazonu "šta to radiš, brate mooooj?", ne znači da te gleda u smislu sada ću sve da ti dam.

sami na sebe, nepravedno je valjda prema nama samima
a i sreca je relativna stvar, ono sto mene cini srecnom nekog drugog mozda cini nesrecnim

Pusti relativnu stvar, šta god da ti je pojam sreće, ali ko ti je obećao da ćeš biti srećan, pa te prevario, pa si ljut kad nisi? Na koga tačno?
 
kako odgovoriti na post u kome se neko pita po cemu hirurg treba da ima vecu platu od konobara, kako?
Ajnštajn je rekao da je svako dobar u nečemu.
Možda hirurg ne bi umeo da bude šanker, ali to nije bitno. Hirurg spašava život, ali zavisi da li svoj posao voli ili mrzi.
Svako treba da radi ono sto voli.
Automehaničar treba da bude onaj ko se igrao automobilima od ranog detinjstva a ne onaj koji je imao slabe iz hemije, matematike pa ga "dali na zanat".

Ako baš hoćete dobar primer, evo ja sam: imao sam sve petice, i samo sam jednom odlučio da imam mooda da počnem da radim ono što sam oduvek hteo- od kad sam bio klinac ložio sam se na Security, sa 19 godina sam jednog dana odlučio da to i radim.
Niko ti neće "servirati sreću", moraš sam. Ako uopšte zna čovek šta hoće. Eto ukratko.
 
Ajnštajn je rekao da je svako dobar u nečemu.
Možda hirurg ne bi umeo da bude šanker, ali to nije bitno. Hirurg spašava život, ali zavisi da li svoj posao voli ili mrzi.
Svako treba da radi ono sto voli.
Automehaničar treba da bude onaj ko se igrao automobilima od ranog detinjstva a ne onaj koji je imao slabe iz hemije, matematike pa ga "dali na zanat".

Ako baš hoćete dobar primer, evo ja sam: imao sam sve petice, i samo sam jednom odlučio da imam mooda da počnem da radim ono što sam oduvek hteo- od kad sam bio klinac ložio sam se na Security, sa 19 godina sam jednog dana odlučio da to i radim.
Niko ti neće "servirati sreću", moraš sam. Ako uopšte zna čovek šta hoće. Eto ukratko.
naravno da je svako dobar u necemu
naravno da svako treba da bude adekvatno placen za posao koji obavlja

ali pitati se zasto neko ko se toliko dugo skolovao i ko spasava zivote ima vecu platu od konobara je smesno...da konobarise moze pola nas, da operise sumnjam da moze iko
 
Promašio sam temu :lol:
Moji roditelji su poginuli u saobraćajnoj nesreći kad smo brat i ja imali 5 godina.
Da, sećam se da su nam pričali kako ćemo recimo biti svetski fudbaleri, na neki način su nam "obećali sreću", mislili smo da nas sreća čeka 100%.
I onda su poginuli. Dugo sam ih krivio, na neki način mrrzeo, nisam mogao da shvatim.
Sreća baka i deka su nas dobro gajili i vaspitali.
Eto dva brata blizanca, on zubar ja Security. Jednostavno smo obojica iako različiti sledili svoje želje. Moj brat ima mnogo više para od mene, meni je to nebitno. Radim ono što sam hteo, imam dovoljno, srećan sam kao i on sa svojim izborom.
 
Promašio sam temu :lol:
Moji roditelji su poginuli u saobraćajnoj nesreći kad smo brat i ja imali 5 godina.
Da, sećam se da su nam pričali kako ćemo recimo biti svetski fudbaleri, na neki način su nam "obećali sreću", mislili smo da nas sreća čeka 100%.
I onda su poginuli. Dugo sam ih krivio, na neki način mrrzeo, nisam mogao da shvatim.
Sreća baka i deka su nas dobro gajili i vaspitali.
Eto dva brata blizanca, on zubar ja Security. Jednostavno smo obojica iako različiti sledili svoje želje. Moj brat ima mnogo više para od mene, meni je to nebitno. Radim ono što sam hteo, imam dovoljno, srećan sam kao i on sa svojim izborom.
ne znam sta bih rekla.... :zag:
 
naravno da je svako dobar u necemu
naravno da svako treba da bude adekvatno placen za posao koji obavlja

ali pitati se zasto neko ko se toliko dugo skolovao i ko spasava zivote ima vecu platu od konobara je smesno...da konobarise moze pola nas, da operise sumnjam da moze iko
Za operacije ne postoji talentovana osoba nego naucena na zabama,to deca uce u skoli,takodje nije svako ko se TOLIKO skoluje strucan,mislim da je teza operacija na kolima i povezati sve da radi nego usiti crevo ili neki drugi organ,inace pola tih strucnih zahvata ne izvode skolovani experti nego studenti na praksi,onda mozes misliti koliko je tesko i njima stalo do ljudi,pa opusteno pola umre od sepse i zaboravljenih gaza u telu,malo prst na celo
 
Za operacije ne postoji talentovana osoba nego naucena na zabama,to deca uce u skoli,takodje nije svako ko se TOLIKO skoluje strucan,mislim da je teza operacija na kolima i povezati sve da radi nego usiti crevo ili neki drugi organ,inace pola tih steuxnih zahvata ne izvode skolovani experti nego stidenti na praksi,onda mozes misliti koliko je tesko i njima stalo do ljudi,pa opusteno pola umre od sepse i zaboravljenih gaza u telu,malo prst na celo
mda...
 
Za operacije ne postoji talentovana osoba nego naucena na zabama,to deca uce u skoli,takodje nije svako ko se TOLIKO skoluje strucan,mislim da je teza operacija na kolima i povezati sve da radi nego usiti crevo ili neki drugi organ,inace pola tih strucnih zahvata ne izvode skolovani experti nego studenti na praksi,onda mozes misliti koliko je tesko i njima stalo do ljudi,pa opusteno pola umre od sepse i zaboravljenih gaza u telu,malo prst na celo
Pretera ga ali u suštini si u pravu.
 
Zadovoljstvo / sreća proizilazi iz onoga što imamo (ne samo materijalno) i onoga što činimo. Sreću nam niko ne obećava, ali nam često žele. To je, neka vrsta stanja ka kojem aspirišemo.
Mnogo puta u svom životu video sam mlade ljude koji imaju sve što se može poželeti za njihove godine, a ipak nisu zadovoljni, uvek žele još. Dok je bilo i ljudi koji imaju pristojan život, a raduju ih duhovne stvari koje su rezultat duboke, mogu reći, dublje sreće.

Sumirano, sreća nam nije obećana, tokom života verujemo da je trebamo imati (što je razumno), ali svet nije idealan, tako da ni očekivanje nije idealno, ali je realno.
 
Ne znam ko uopste nedostatak srece oznacava kao nepravdu.
Nepravda je kad ti traze clanstvo u stranci za posao, ti odbijes, posao dobije onaj ko nije gadljjv na clanstvo u stranci.
Nepravda je kad se mocnik izivljava nad siromasnima koji ne da nisu imali srece, nego nikad nisu imali sanse.
Nepravda je sto vozac ima vecu platu i uticaj od hirurga.
Itd itd, to su nepravde, a sreca se dodirne sa nepravdom kada npr za dlaku izbegnes da ti dete zgrazi vozac gsp u penziji u neispravnom autobusu, sto je opet rezultat nepravde.
 

Back
Top