Ко у име Владе преговара о фабрици литијумских батерија?!

Poruka
9.002
https://www.pravda.rs/2022/11/14/ko-u-ime-vlade-pregovara-o-fabrici-litijumskih-baterija/
.
14-11-2022 16:17 Фокус 10 Став Преносимо

Пише: Мирослав Паровић

Vlada_Srbije_Jutjub.jpg



Данас је Ројтерс известио о томе да Влада Србије и словачка компанија Инобат ускоро треба да потпишу писмо о намерама да се у Србији изгради велика фабрика батерија за аутомобиле. Према наводима план је да се из српског буџета овој доста скромној словачкој компанији исплати 419 милиона евра, што практично значи да би се народним парама правила приватна фабрика.

Такође, занимљиво је и то да је прошле година компанија Рио Тинто потписла уговор о сарањи са Инобатом што јасно указује да власт планира изградњу рудника литијума у долини Јадра без обзира на проитивљење грађана Србије.
У том погледу занимљиво је рећи и то да је јуна прошле године тадашњи амбасадор у Словачкој, Момчило Бабић био на презентацији пилот пројекта производње батерија која треба да започне идуће године. Ово само говори у прилог томе да власт већ увелико шурује са врло скромним страним партнером који још увек нема било какву озбиљну производњу нити финасијске резултате којим би могли да оправдају тако амбициозне пројекте какав планирају у Србији.

* - Из свега се може закључити да се ради о приватном аранжману људи из врха Вучићеве власти где ће се уз наводног страног партнера, а уз обилату помоћ из државног буџета у ствари извршити нова отимачина преосталих српских ресурса. Можда у свему битну ствар игра и чињеница да је Синиша Мали пре две године уписао нове (поправне) докторске студије баш у Словачкој и да од тада негде и почињу преговори о повезивању Рио Тинта и Инобата у Србији. Тако да треба видети ко то у име Владе Србије преговара око овог пројекта?!

.....
* - Ништа ново под капом небеском, Римски посланици су посланички положај доживљавали као лични приватни посао и прилику, а и обавезу, за лично богаћење....док их Гали и Германи нису сравнили са земљом, јер су управници ободних подручја, уместо у војску и утврђења улагали у себе...


ево и извода из АПР:
Aвала пресс доо Београд-Раковица
НазивAVALA PRESS
Пословно имеAвала пресс доо Београд-Раковица
СтатусАктиван
Правна формаДруштво са ограниченом одговорношћу
Матични број20998644
Датум оснивања4.3.2014


Портал уређује редакцијски колегијум.

Новинари:

Игор Маринковић
Миодраг Миликић
Немања Армуш
Maрија Гојковић
Александар Богосављевић
********************
 
Poslednja izmena od moderatora:
da, pa sta?

napredak i progres je u XXI veku neizbezan

".... Према наводима план је да се из српског буџета овој доста скромној словачкој компанији исплати 419 милиона евра, што практично значи да би се народним парама правила приватна фабрика....."

sa 420 000 000 €, bi stočarstvo vratili na broj grla iz 2000-e, pčelarstvo i voćarstvo, da ne pričam....a ti bi radije da napreduješ davanjem srbskih para strancima?!
možda je to napredak, al za slovake, za nas srbe, ovo se zove drugačije.
 
".... Према наводима план је да се из српског буџета овој доста скромној словачкој компанији исплати 419 милиона евра, што практично значи да би се народним парама правила приватна фабрика....."

sa 420 000 000 €, bi stočarstvo vratili na broj grla iz 2000-e, pčelarstvo i voćarstvo, da ne pričam....a ti bi radije da napreduješ davanjem srbskih para strancima?!
možda je to napredak, al za slovake, za nas srbe, ovo se zove drugačije.
On je raspala sns botina
 
".... Према наводима план је да се из српског буџета овој доста скромној словачкој компанији исплати 419 милиона евра, што практично значи да би се народним парама правила приватна фабрика....."

sa 420 000 000 €, bi stočarstvo vratili na broj grla iz 2000-e, pčelarstvo i voćarstvo, da ne pričam....a ti bi radije da napreduješ davanjem srbskih para strancima?!
možda je to napredak, al za slovake, za nas srbe, ovo se zove drugačije.
Stočarstvo za stočarstvo, baterije za nešto drugo - nadajmo se da će proizvodnja baterija omogućiti i pojavu neke industrije koja bi te baterije ugrađivala u nešto i izvozila kompletan proizvod, da naša Srbija ne bude do kraja istorije najsiromašnija i najjadnija.

Poljoprivredu i stočarstvo treba razvijati, i to ulaganjem u stočni fond, davanjem kredita za kupivinu mašina, i olakšavanjem dolaženja do obradive zemlje onima koji žele da se bave poljoprivredom, ali glavno je stvoriti ozbiljnu prehrambenu industriju, da nam se ne bi dešavale “investicije” sa kupovinom tržišta.
 
lepe baterije lepo gore

kada se sva zakonom dozvoljena sredstva iskoriste
narodu da bi se zastitio od istrebljenja i unistenja od strane placenicke vrhuske
preostaju samo i jedino anarhisticke mere ili da legnu u sanduk posle udarnicke sveze iskopane rake

ne znam da li imaju, ali ja bi svakom poslaniku u skupstini na sto stavio sazeti pregled
anarhistickih organizacija na tlu evrope, kako su nastale, zbog cega, ko ih je finasirao
i kako su prosli oni, a bogme i i oni protiv kojih su se takvi borili
i najvaznije, sta se desavalo sa drzavom u kojoj su takve organizacije bile strah i trepet

pa pre no sto dignu dva prsta il pritisnu na taster ZA
da razumeju konsekventnu mogucnost, sta moze i njima jednog dana da se nekim slucajem desi
 
Да ли неко заиста може да замисли да ми, овакви никакви, имамо ресурс који је један од битнијих за неку нову индустрију, а то је наравно литијум и да ће због неколицине еко-џихадиста и хипстер лудака који јесу у једном тренутку успели да окупе народ, овај пројекат пропасти. То би било равно ситуацији да смо открили нафту и дијаманте, а да нећемо да екслоатишемо да не бисмо уништили њиве у делу Србије из које је одавно свако нормалан побегао.

Разлика у односу на период када су еко-протести били актуелни је у томе што је у међувремену почео Трећи светски рат, што су све могуће економије у веома тешкој ситуацији, а посебно бедне економије попут наше. Људи ће донекле пушити причу о томе да треба да се грле дрва и мази трава, али у неком тренутку ће ипак желети да живе мало боље. А има ли боље приче од оне која ће им се продати о литијуму као ресурсу, уз напомену да власт не мора да се потруди ни да измисли превише.

Јер литијум заиста јесте драгоцени ресурс, али корист ће бити ако се он не извози као пука сировина, већ као полупроизвод или коначни производ у виду батерије или нечег другог. Отуд се сада иде обрнутим редоследом, уместо да се најављује рудник литијума, прво се најављују и отварају фабрике, а онда се иде у експлоатацију сировине.

Наравно и са планираним фабрикама (очекујем да ће бити више од једне) добар део сировина ћемо извозити, али прича ће ићи у правцу економског напретка, која би у овом тешком тренутку требала да засени причу о еколошкој угрожености.
 
Да ли неко заиста може да замисли да ми, овакви никакви, имамо ресурс који је један од битнијих за неку нову индустрију, а то је наравно литијум и да ће због неколицине еко-џихадиста и хипстер лудака који јесу у једном тренутку успели да окупе народ, овај пројекат пропасти. То би било равно ситуацији да смо открили нафту и дијаманте, а да нећемо да екслоатишемо да не бисмо уништили њиве у делу Србије из које је одавно свако нормалан побегао.

Разлика у односу на период када су еко-протести били актуелни је у томе што је у међувремену почео Трећи светски рат, што су све могуће економије у веома тешкој ситуацији, а посебно бедне економије попут наше. Људи ће донекле пушити причу о томе да треба да се грле дрва и мази трава, али у неком тренутку ће ипак желети да живе мало боље. А има ли боље приче од оне која ће им се продати о литијуму као ресурсу, уз напомену да власт не мора да се потруди ни да измисли превише.

Јер литијум заиста јесте драгоцени ресурс, али корист ће бити ако се он не извози као пука сировина, већ као полупроизвод или коначни производ у виду батерије или нечег другог. Отуд се сада иде обрнутим редоследом, уместо да се најављује рудник литијума, прво се најављују и отварају фабрике, а онда се иде у експлоатацију сировине.

Наравно и са планираним фабрикама (очекујем да ће бити више од једне) добар део сировина ћемо извозити, али прича ће ићи у правцу економског напретка, која би у овом тешком тренутку требала да засени причу о еколошкој угрожености.

Литијум је ГОРИВО БУДУЋНОСТИ, и његово вађење ВЕЗЕ НЕМА са батеријама, већ запад скупља литијум по целом свету и пакује га за
1. НЕРАДИОАКТИВНУ ФИСИЈУ, ОД МАГНЕЗИЈУМА
2. ХЛАДНУ ФУЗИЈУ
Прескуп је за аутобатерије и то је жвака за неуке, а са друге стране, НАМА ништа и не остаје, јер све купе СТРАНЦИ.
Рудна рента је 3%....

https://www.nfc.gov.in/pdf/annexure-to-WCC.pdf

1668508078823.png




https://www.businessinsider.com/lithium-7-supply-crisis-2013-10

America Is Running Out Of An Ingredient Essential For Generating Nuclear Power​


The news comes as American utilities will have mothballed at least five nuclear power plants in 2013 due to lower natural gas prices and runaway operation costs.

Lithium-7 is used to filter out acidity and contaminants in a pressured water nuclear plant's coolant. Here's the diagram.
1668508108973.png


Ево мало прилике да се доучиш, као што сам ја док сам састављао ову тему:
https://forum.krstarica.com/threads/litijum-opijum-21-veka-geopoliticka-tema.932851/

Litijum - Opijum 21. veka? // Geopolitička tema​


Вађење литијума САДА може да заговара само неко ко је тешка незналица или је добио новац од странаца да нам га отму.
А што се тиче еко нациста, они јесу добили ВЕРОВАТНО новац од једне стране, да не оде другој, али не и да остане нама...
 
Stočarstvo za stočarstvo, baterije za nešto drugo - nadajmo se da će proizvodnja baterija omogućiti i pojavu neke industrije koja bi te baterije ugrađivala u nešto i izvozila kompletan proizvod, da naša Srbija ne bude do kraja istorije najsiromašnija i najjadnija.

Poljoprivredu i stočarstvo treba razvijati, i to ulaganjem u stočni fond, davanjem kredita za kupivinu mašina, i olakšavanjem dolaženja do obradive zemlje onima koji žele da se bave poljoprivredom, ali glavno je stvoriti ozbiljnu prehrambenu industriju, da nam se ne bi dešavale “investicije” sa kupovinom tržišta.

Zemljište gde je rudnik je nikakvo poslednje klase.
Tamo gde su orudnjenja , tj povećane koncentracije nekih elemenata ne mogu ni biti plodna.
Laž prva koja se plasira.

Sve govori da je plan bio u Srb se kopa ruda i eventualno prerađuje .
Baterije pravi hrvatska
A Germani automobile

RioTinto je zeznuo stvar kada je svoju proizvodnju prodao nekome sa drugim planom: sve se radi u Srbiji i Podrinju sa obe strane
 
Литијум је ГОРИВО БУДУЋНОСТИ, и његово вађење ВЕЗЕ НЕМА са батеријама, већ запад скупља литијум по целом свету и пакује га за
1. НЕРАДИОАКТИВНУ ФИСИЈУ, ОД МАГНЕЗИЈУМА
2. ХЛАДНУ ФУЗИЈУ
Прескуп је за аутобатерије и то је жвака за неуке, а са друге стране, НАМА ништа и не остаје, јер све купе СТРАНЦИ.
Рудна рента је 3%....

https://www.nfc.gov.in/pdf/annexure-to-WCC.pdf

Pogledajte prilog 1255635



https://www.businessinsider.com/lithium-7-supply-crisis-2013-10

America Is Running Out Of An Ingredient Essential For Generating Nuclear Power​


The news comes as American utilities will have mothballed at least five nuclear power plants in 2013 due to lower natural gas prices and runaway operation costs.

Lithium-7 is used to filter out acidity and contaminants in a pressured water nuclear plant's coolant. Here's the diagram.
Pogledajte prilog 1255636


Ево мало прилике да се доучиш, као што сам ја док сам састављао ову тему:
https://forum.krstarica.com/threads/litijum-opijum-21-veka-geopoliticka-tema.932851/

Litijum - Opijum 21. veka? // Geopolitička tema​


Вађење литијума САДА може да заговара само неко ко је тешка незналица или је добио новац од странаца да нам га отму.
А што се тиче еко нациста, они јесу добили ВЕРОВАТНО новац од једне стране, да не оде другој, али не и да остане нама...
Да, морам да оправдам ове милионе које су ми платили неки да бих заговарао копање литијума. Иначе живео сам у заблуди, ја сам мислио да у оним литијум-јонским батеријама има литијума, али изгледа да грешим. Тако да добро да си ми објаснио да је то превара и заблуда. Изгледа свет измислио да батерије на мобилним телефонима, лаптоповима па и деловима електричних возила, имају назив "литијумско" само како би нас преварили.

Иначе заговарам експлоатацију сваког минерала, руде и другог потенцијала којег имамо. И поред уверења, пољопривреда не покреће економију једне земље, већ индустрија. Најразвијеније земље на планети имају развијену пољопривреду, али још развијенију индустрију. Земље које су аграрне, које немају развијену индустрију једноставно не генеришу довољно богатства. То је тужна и сурова истина са којом морамо да се помиримо.
 
Да ли неко заиста може да замисли да ми, овакви никакви, имамо ресурс који је један од битнијих за неку нову индустрију, а то је наравно литијум и да ће због неколицине еко-џихадиста и хипстер лудака који јесу у једном тренутку успели да окупе народ, овај пројекат пропасти. То би било равно ситуацији да смо открили нафту и дијаманте, а да нећемо да екслоатишемо да не бисмо уништили њиве у делу Србије из које је одавно свако нормалан побегао.

Разлика у односу на период када су еко-протести били актуелни је у томе што је у међувремену почео Трећи светски рат, што су све могуће економије у веома тешкој ситуацији, а посебно бедне економије попут наше. Људи ће донекле пушити причу о томе да треба да се грле дрва и мази трава, али у неком тренутку ће ипак желети да живе мало боље. А има ли боље приче од оне која ће им се продати о литијуму као ресурсу, уз напомену да власт не мора да се потруди ни да измисли превише.

Јер литијум заиста јесте драгоцени ресурс, али корист ће бити ако се он не извози као пука сировина, већ као полупроизвод или коначни производ у виду батерије или нечег другог. Отуд се сада иде обрнутим редоследом, уместо да се најављује рудник литијума, прво се најављују и отварају фабрике, а онда се иде у експлоатацију сировине.

Наравно и са планираним фабрикама (очекујем да ће бити више од једне) добар део сировина ћемо извозити, али прича ће ићи у правцу економског напретка, која би у овом тешком тренутку требала да засени причу о еколошкој угрожености.

Uopšte nije poenta da to neće da se eksploatiše , poenta je da je proizvodnju izgubio onaj ko to smatra svojim
I zato su na idiotlucima i propagandni okupili desetak hiljada ljudi stavili jednu sliku i kazali evo narod neće

Manipulacija i laž dovedeni do apsurda
 
Да, морам да оправдам ове милионе које су ми платили неки да бих заговарао копање литијума. Иначе живео сам у заблуди, ја сам мислио да у оним литијум-јонским батеријама има литијума, али изгледа да грешим. Тако да добро да си ми објаснио да је то превара и заблуда. Изгледа свет измислио да батерије на мобилним телефонима, лаптоповима па и деловима електричних возила, имају назив "литијумско" само како би нас преварили.

Иначе заговарам експлоатацију сваког минерала, руде и другог потенцијала којег имамо. И поред уверења, пољопривреда не покреће економију једне земље, већ индустрија. Најразвијеније земље на планети имају развијену пољопривреду, али још развијенију индустрију. Земље које су аграрне, које немају развијену индустрију једноставно не генеришу довољно богатства. То је тужна и сурова истина са којом морамо да се помиримо.
Kakva bre poljoprivreda u tom kraju i na toj zemlji čista laž

Lupaju gluposti za sve pare

Umesto lepo da napišu : naše nemačke gazde su besne jer oni neće eksploatisali jadarit voziti za nemačku, prerađivati i praviti baterije a posle i automobile, davajući i svojim podguznim muvama Hrvatima deo kolača i da ih onda čovek poštuje kao iskrene i normalne i poštene sagovornika
 
Да, морам да оправдам ове милионе које су ми платили неки да бих заговарао копање литијума. Иначе живео сам у заблуди, ја сам мислио да у оним литијум-јонским батеријама има литијума, али изгледа да грешим. Тако да добро да си ми објаснио да је то превара и заблуда. Изгледа свет измислио да батерије на мобилним телефонима, лаптоповима па и деловима електричних возила, имају назив "литијумско" само како би нас преварили.

Иначе заговарам експлоатацију сваког минерала, руде и другог потенцијала којег имамо. И поред уверења, пољопривреда не покреће економију једне земље, већ индустрија. Најразвијеније земље на планети имају развијену пољопривреду, али још развијенију индустрију. Земље које су аграрне, које немају развијену индустрију једноставно не генеришу довољно богатства. То је тужна и сурова истина са којом морамо да се помиримо.

од рудне ренте од 3% не може ни штета да се поправи коју ће направити....ти би нама овако нешто, вероватно?
Да будемо робови странаца? Јел то?
Шта има народ Ангола од своје нафте и дијаманата?

1668509493481.jpeg


1668509530814.jpeg
 
од рудне ренте од 3% не може ни штета да се поправи коју ће направити....ти би нама овако нешто, вероватно?
Да будемо робови странаца? Јел то?
Шта има народ Ангола од своје нафте и дијаманата?

Pogledajte prilog 1255643

Pogledajte prilog 1255644
Тако је, од рудне ренте која је безобразно смањено у оно демократско доба ДОС-а и коју је тешко вратити на иоле нормалан ниво, тешко да може да се озбиљно профитира. Зато је и план ваљда да се праве фабрике у Србији које литијум користе као сировину, како бисмо извезли скупљи прооизвод. Ако се не варам (а не варам се), ова тема носи назив "Ко у име владе преговара о фабрици литијумских батерија!?".

Штавише, ти си је отворио са тим називом, у наслову си ставио реч фабрика итд... Ово те чисто подсећам пошто си изгледа сам заборавио неке ствари.
 
Glupi sns smajseri podrzavaju svakakva sranja
Тако је, мораш бити веома ретардиран како би подржао отварање рудника, фабрике или нечега сличног. Зато паметни људи попут тебе иду да грле дрвеће и мазе траву, не би ли учинили нашу животну средину бољом и лепшом. Онда седну у кола и оду кући када заврше дневну дозу политичког квазиактивизма.
 
Тако је, мораш бити веома ретардиран како би подржао отварање рудника, фабрике или нечега сличног. Зато паметни људи попут тебе иду да грле дрвеће и мазе траву, не би ли учинили нашу животну средину бољом и лепшом. Онда седну у кола и оду кући када заврше дневну дозу политичког квазиактивизма.
Srpsko otvaranje rudnika aka ekocid... A o rudnoj renti da ne pricam.
 

Back
Top