Ko treba da sedi napred?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.702
Evo meni je iskreno svejedno...Ne patim od toga da sedim napred i nekako mi je normalno da starije ili bolesne pustim napred da sede...
Međutim očigledno je nekima bitno gde sede.

Da li je bitno? Da li to sedenje napred ima neki veći značaj?

Svekrva me proterala na zadnje sedište: Slavica (28) odbija "mesto pozadi" i pita se ko drži volan njene veze

Moj prvi utisak je da ne želim da moram da sedim nazad kada moj verenik vozi, kada je ona tu, jer mi to gotovo deluje kao da kaže "mama je tu i ona ima prioritet"

Slavica (28) i njenj verenik (29) su zajedno 3 godine. Nedavno su se verili. Njen verenik je iz Crne Gore, a ona iz Srbije, tako da su neko vreme imali vezu na daljinu, a onda se on prošlog leta doselio kod nje. Planiraju venčanje u Herceg Novom kako bi bili bliže njegovoj porodici.

Naša čitateljka međutim piše da je nedavni događaj naterao da se preispita:
"Verenikova porodica je generalno veoma ljubazna. Nedavno smo ih posetili da proslavimo našu veridbu. Na prethodnim posetama, verenikova majka je iznosila komentare u stilu "nećeš se ljutiti ako ja sednem napred, zar ne sine? Mama je sada ovde!". Ja sam ove komentare smatrala bezazlenim, imajući u vidu da ona sedi napred zbog problema sa kolenima. Međutim, nakon što sam stekla utisak da ona zapravo želi da bude blizu mog verenika, počelo je da mi deluje malo neprimereno.
Razgovarala sam o tome sa verenikom u kontekstu dužeg putovanja koje planiramo sa njegovim roditeljima. Ja patim od strašne mučnine u vožnji, koja se mnogo bolje kontroliše kada sedim napred jer mogu da vidim put itd. Pitala sam ga da li možemo da pomerimo sedište napred, i da li bi njegova mama mogla da sedne nazad sa njegovim ocem tokom puta. Verenik nije video problem u tome, posebno zato što se stanje njegove majke znatno poboljšalo i ona sada može sama da vozi, što potvrđuje da joj se mobilnost poboljšala.

Nakon što smo razgovarali o nekim njenim komentarima, složio se da je to malo čudno, i da će je ovog puta zamoliti da sedne nazad kako bi on mogao da bude pored mene.

Kada smo to uradili po dolasku, njegova majka je postala tiho, ali vidno nervozna i odbila je da razgovara sa njim tokom vožnje. Sledećeg dana, njegov otac mu je rekao da ne može da veruje da je majku stavio da sedne nazad i da to više ne bi trebalo da radi. Njegova majka mu je takođe rekla da je očekivala više poštovanja od njega i da ga nije dobro vaspitala.
Oboje roditelja takođe insistiraju da se ovo radi zbog majčinih bolova, a ne zbog ega, međutim, komentari o poštovanju sugerišu da to možda nije baš slučaj.

Moj prvi utisak je da ne želim da moram da sedim nazad kada moj verenik vozi, kada je ona tu, jer mi to gotovo deluje kao da kaže "mama je tu i ona ima prioritet". Takođe, imamo prostrano zadnje sedište, koje postaje još prostranije kada pomerimo moje sedište napred. Ovo, u kombinaciji sa činjenicom da svekrva može da vozi i da je prilično pokretna, smatram da je sasvim prihvatljivo. Međutim, zbog velike drame koju su napravili od ovoga, i komentara o poštovanju, počinjem da mislim da možda moj verenik i ja nismo u pravu, i da bi možda trebalo samo da joj damo ono što želi.

84500_shutterstock-2106117521_f.webp

Evo meni je iskreno svejedno...Ne patim od toga da sedim napred i nekako mi je normalno da starije ili bolesne pustim napred da sede...
Međutim očigledno je nekima bitno gde sede.

Da li je bitno? Da li to sedenje napred ima neki veći značaj?
Jeste jako je bitno. To pokazuje spremnost majke da pusti sinče da na prvo
mesto u životu stavi nekog drugog. Bolno za majke, ali ljubav sve leči pa i
povređenu sujetu.

Jeste jako je bitno. To pokazuje spremnost majke da pusti sinče da na prvo
mesto u životu stavi nekog drugog. Bolno za majke, ali ljubav sve leči pa i
povređenu sujetu.
Iskreno nisam nikada razmisljala o tome. Verovatno bih kada bi takva situacija bila ucestala ili na nekom duzem putovanju.
Polazim od toga da su majke moje generacije vec starije pa samim tim i bolesljive.
E sada kada bi ona insistirala uvek da sedi napred smatrala bih to njenim problemom a ne mojim. Ne bih se svadjala sa mojim dragim oko tih 15tak minuta ko ce napred sigurno. Po mojim prioritetima bitnije su neke druge stvari u vezi.

Iskreno nisam nikada razmisljala o tome. Verovatno bih kada bi takva situacija bila ucestala ili na nekom duzem putovanju.
Polazim od toga da su majke moje generacije vec starije pa samim tim i bolesljive.
E sada kada bi ona insistirala uvek da sedi napred smatrala bih to njenim problemom a ne mojim. Ne bih se svadjala sa mojim dragim oko tih 15tak minuta ko ce napred sigurno. Po mojim prioritetima bitnije su neke druge stvari u vezi.
Nisam razmišljala ni ja i uvek mi je lakše da se povučem nego da pravim
neprijatne situacije. Sad kad sam ja majka odraslih mladića, ne pada mi
na pamet da im pravim takve probleme u životu.

Došao sin da se pohvali kada je kupio prvi auto. Pa kao da se provozamo.
Devojka njegova me pušta napred. Rekoh ''Šta radiš to?'' Ona kao tuc, muc
pa ako ja hoću napred.. ''Ma to si sad uradila i nikad više! Sedaj napred i
ćuti. Kad vidim ponosne mame da sede napred, a žene pozadi, dođe mi da
zaustavim auto i svo troje ih našamaram. Mamu što ne pušta sina da
živi svoj život. Ženu što se ne bori za svoje mesto. I sina što je šonja koji
mami ne sme da kaže ni reč''
Mislim da je zapantila.. :kafa:

Dovoljno je postovanje starijih da im se prepusti izbor,a tek ako dodje do tih kantara sta ce muz-sin da presudi ta zena nije vredna
U gore opisanoj situaciji i jedna i druga žena imaju razlog zašto bi sedele napred. Delimično je škakljivo to što je ona verenica, znači nije žena a može da mu nikada ni ne bude. A majka ostaje majka.

U gore opisanoj situaciji i jedna i druga žena imaju razlog zašto bi sedele napred. Delimično je škakljivo to što je ona verenica, znači nije žena a može da mu nikada ni ne bude. A majka ostaje majka.
Podjemo od toga da moze biti starija zena tetka,strina,ujna,komsinica,da ne pominjem da su to uglavnom krupnije zene koje se jedva i napred uglave,tad bi mozda i bila kurtoazija vaspitanja da mladja sedne pozadi ali kad je majka u pitanju to je dozivotno rivalstvo i sin-muz na tapetu,sin nije gazda u svojoj kuci nego njegov otac,sin gradi svoj dom u kom ce biti gazda a ne njegova zena ,to je fakat sta god trucale emancipovane pojave

Došao sin da se pohvali kada je kupio prvi auto. Pa kao da se provozamo.
Devojka njegova me pušta napred. Rekoh ''Šta radiš to?'' Ona kao tuc, muc
pa ako ja hoću napred.. ''Ma to si sad uradila i nikad više! Sedaj napred i
ćuti. Kad vidim ponosne mame da sede napred, a žene pozadi, dođe mi da
zaustavim auto i svo troje ih našamaram. Mamu što ne pušta sina da
živi svoj život. Ženu što se ne bori za svoje mesto. I sina što je šonja koji
mami ne sme da kaže ni reč''
Mislim da je zapantila.. :kafa:
Ok je to ali recimo da ima majki koje insistiraju da uvek sede napred. Da li bi se svadjala sa njom ili sa muzem zbog te situacije?

Podjemo od toga da moze biti starija zena tetka,strina,ujna,komsinica,da ne pominjem da su to uglavnom krupnije zene koje se jedva i napred uglave,tad bi mozda i bila kurtoazija vaspitanja da mladja sedne pozadi ali kad je majka u pitanju to je dozivotno rivalstvo i sin-muz na tapetu,sin nije gazda u svojoj kuci nego njegov otac,sin gradi svoj dom u kom ce biti gazda a ne njegova zena ,to je fakat sta god trucale emancipovane pojave
A gde treba da sedi svekrva kad emancipovana žena vozi? :think: Onda gazda
ide pozadi?

Kakav primitivizam od obje.
Da je pametan materi bi rekao da od sad putuje taxijem a Slavicu ostavio.
Čime se one zamaraju...
A ako bih morala izabrati jednu koja je eto malo više u pravu-bod ide svekrvi. Majka mu je, rodila ga je, starija je i od nje.
Ali tko uopće razmišlja o takvim stvarima?
Meni je logično da dugonogi idu na suvozačevo, kratkonogi iza.
Ne daj bože da bi kao vozač nekome određivao gdje će sjesti, ali polazim od toga da su ostali koji se voze normalni i da im je to svejedno pa će jazavci sami otići nazad, a najkrakatiji sjesti naprijed.

Због дугачких ногу увек седим напред.
Али, и да није тако, поред мужа седим ја кад он вози, кад свекар вози седи свекрва.
И моја мајка је седела позади кад ја возим, муж поред мене, и то је за њу било најнормалније...
Јер, и жене имају мајке, замислите.

Back