Ko treba da čisti?

Normalno je da raspodele poslove u kuci izmedju sebe..ono što on može i ume da uradi cime bi joj pomogao a ona ono sto on ne ume i nije sposoban
Normalno.
Normalno bi bilo.
Da su žene normalne,bilo bi normalno.
Međutim.Nisu.
Pa tako imamo situaciju da se krene sa nekakvom podelom i pomoći muškarca(tu je početak) a završi se ovako(tu je kraj :) ).
https://www.24sata.hr/news/prijavil...ud-joj-nije-povjerovao-te-ga-je-osudio-870923
Tako to biva. :)
Normalno bi bilo...da su žene normalne.Ali nisu.Jer bezobrazluku kraja nema.Ustvari ima.Eto ga kraj tu na linku.
 
Dubokoumno,zaista.Hvala na savetu.

Vidiš @Nina to su te inteligencije.I od toga sad neko treba da očekuje da će znati gde je granica i gde pomaganje u kući počinje da biva ustvari zamena uloga.
Nema od toga ništa.

izvini, etalonu inteligencije
sto sam ti srusila snjeska
djecu odgajaju roditelji
ako si odmalena naucen da doprinosis porodici svojom trudom to ces raditi i kad sam zasnujes porodicu
zmu i ja se nikad nismo posvadjali oko kucanskih poslova za ovih petnaestak godina
i za to hvala njegovoj majci
 
Samo ti spinuj, pravi mentalne akrobacije i rasteži razgovor u svakom pravcu kao da smo na pdf Politika.
Nikakav problem.Uopšte neću da se osvrćem na tvoju "priču".
Vidiš.
Hrvatska je puna ko oko koje kakvih radnika iz Nepala,Indije...rade za minimalac i smeštaj.Pa sad samo najbolji radnici belci iz regiona rade na vidljivim mestima zajedno sa domaćim radnicima a iza njih stoji vojska radnika po sporednim i nevidljivim radnim mestima,kosookih.
O tome pre tri četiri godine nikome nije ni padalo na pamet.
Sticajem okolnosti nevažno poznajem i ljude koji su prvi počeli i otvorili te kanale za uvoz tih radnika.Opet nevažno.

Ono što je važno.
Pre ili kasnije.Neko,će otvoriti kanal za uvoz žena.
Jel znaš kad kupiš mlečnu čokoladu pa pozadi na deklaraciji piše:Moguće je da sadrži tragove kikirikija i lešnika.
E tako će od vas ostati,samo tragovi.
Kao što naši idu u Njemačku i ostale zemlje, tako i nama dolaze radnici drugih zemalja. Isto tako i pronalazak partnera je olakšan, sjedneš na avion i eto te u bilo kojem dijelu svijeta, pa traži ženu koja ti se sviđa. Misliš da zbog tog naše žene drhte od straha, odoše nam svi muškarci u Aziju po žene? Meni odgovaraju naši muškarci, ali odgovaraju mi i stranci, ne mislim da su svi muškarci tako ogorčeni.

Nego, da se vratimo malo na Milijanu, tebe jedan Milijanin komentar baci u depresiju. Komentar žene koja te vidi samo u prodavnici i ne zna ništa više o tebi i ne poznaje tvoju ženu.
Zna li Milijana da li tvoja žena možda kuha ručak, pegla veš, čisti kuću, čuva djecu, radi na poslu ili nešto slično dok si ti u prodavnici? Možda bi tvoja žena baš voljela da ona ode malo u prodavnicu, dok ti sve to ostalo radiš, pa se malo zeza po prodavnici, provede malo vrijeme bez djece i bez muža. Da li bi tad Milijana pitala ženu, izvini, jesi li ti razvedena, samo tebe viđam u prodavnici?
Možda tvoja žena ne radi ništa od toga, možda ide na masažu i manikir, pa je Milijana malo ljubomorna, postoji li ta opcija?
Nije ni bitno šta tvoja žena radi, suština je da Milijana o tome nema pojma, a ti dopustiš da te komentar osobe koja ne poznaje ni tebe ni tvoju ženu baci u depresiju.
 
Kao što naši idu u Njemačku i ostale zemlje, tako i nama dolaze radnici drugih zemalja. Isto tako i pronalazak partnera je olakšan, sjedneš na avion i eto te u bilo kojem dijelu svijeta, pa traži ženu koja ti se sviđa. Misliš da zbog tog naše žene drhte od straha, odoše nam svi muškarci u Aziju po žene? Meni odgovaraju naši muškarci, ali odgovaraju mi i stranci, ne mislim da su svi muškarci tako ogorčeni.

Nego, da se vratimo malo na Milijanu, tebe jedan Milijanin komentar baci u depresiju. Komentar žene koja te vidi samo u prodavnici i ne zna ništa više o tebi i ne poznaje tvoju ženu.
Zna li Milijana da li tvoja žena možda kuha ručak, pegla veš, čisti kuću, čuva djecu, radi na poslu ili nešto slično dok si ti u prodavnici? Možda bi tvoja žena baš voljela da ona ode malo u prodavnicu, dok ti sve to ostalo radiš, pa se malo zeza po prodavnici, provede malo vrijeme bez djece i bez muža. Da li bi tad Milijana pitala ženu, izvini, jesi li ti razvedena, samo tebe viđam u prodavnici?
Možda tvoja žena ne radi ništa od toga, možda ide na masažu i manikir, pa je Milijana malo ljubomorna, postoji li t opcija?
Nije ni bitno šta tvoja žena radi, suština je da Milijana o tome nema pojma, a ti dopustiš da te komentar osobe koja ne poznaje ni tebe ni tvoju ženu baci u depresiju.
Ma nemaš problema.Uživaj u životu.
 
Normalno.
Normalno bi bilo.
Da su žene normalne,bilo bi normalno.
Međutim.Nisu.
Pa tako imamo situaciju da se krene sa nekakvom podelom i pomoći muškarca(tu je početak) a završi se ovako(tu je kraj :) ).
https://www.24sata.hr/news/prijavil...ud-joj-nije-povjerovao-te-ga-je-osudio-870923
Tako to biva. :)
Normalno bi bilo...da su žene normalne.Ali nisu.Jer bezobrazluku kraja nema.Ustvari ima.Eto ga kraj tu na linku.
Pročitala sam vijest s linka i zaključak nije da žene nisu normalne već da nešto nije u redu ni s njim ni s njom. On je uradio to zašto je osuđen, samo eto, sad je ženi žao što je ostala sama, pa mijenja priču.
Najžalije mi je sestre tu, htjela je pomoći i uradila pravu stvar, ali sad ona ispada krivac u cijeloj priči.
 
Kao što naši idu u Njemačku i ostale zemlje, tako i nama dolaze radnici drugih zemalja. Isto tako i pronalazak partnera je olakšan, sjedneš na avion i eto te u bilo kojem dijelu svijeta, pa traži ženu koja ti se sviđa. Misliš da zbog tog naše žene drhte od straha, odoše nam svi muškarci u Aziju po žene? Meni odgovaraju naši muškarci, ali odgovaraju mi i stranci, ne mislim da su svi muškarci tako ogorčeni.

Nego, da se vratimo malo na Milijanu, tebe jedan Milijanin komentar baci u depresiju. Komentar žene koja te vidi samo u prodavnici i ne zna ništa više o tebi i ne poznaje tvoju ženu.
Zna li Milijana da li tvoja žena možda kuha ručak, pegla veš, čisti kuću, čuva djecu, radi na poslu ili nešto slično dok si ti u prodavnici? Možda bi tvoja žena baš voljela da ona ode malo u prodavnicu, dok ti sve to ostalo radiš, pa se malo zeza po prodavnici, provede malo vrijeme bez djece i bez muža. Da li bi tad Milijana pitala ženu, izvini, jesi li ti razvedena, samo tebe viđam u prodavnici?
Možda tvoja žena ne radi ništa od toga, možda ide na masažu i manikir, pa je Milijana malo ljubomorna, postoji li ta opcija?
Nije ni bitno šta tvoja žena radi, suština je da Milijana o tome nema pojma, a ti dopustiš da te komentar osobe koja ne poznaje ni tebe ni tvoju ženu baci u depresiju.
Ja pomislih da mu Milijana samo mudro vrati milo za drago na konto onih pitanja o udaji i sto nekog muskarca ne nadje itd.
Kad se vec pocelo sa takvom pricom, ajde malo loptica na drugu stranu terena da se zakuca... :mrgreen:
 
pa lijepo
mrtav.
ovo ti je prequel gota, a zivot jos niko nije prezivio 🤣
pa i nije...demon je jedan od najzanimljivijih likova koji se pojavio poslednjih godina. karakterno je briljantno odradjen, ne mozes da se vezes za njega dal je poz ili antijunak ili skroz neg, razbija mirnocom i svojom pojavom koja je skroz nebinarna...sve sto radi radi neocekivano je i manihejski, ima crte karaktera najveceg muskarca koji je ikad hodao planetom a sa druge strane, ne ebe zivu silu ako je emocionalno izneveren...ne stidi se poroka i ne proserava se o moralu, a kad je sa jednom zenom ona je za njega zakon. deluje ne prvu loptu i uvek su mu postupci opravdani, ne mozes ga namazati lazima, psiholoski razoblicava svaki cin i ono sto je najvaznije, sam je sebi dovoljan i pokazuje da mu nije potrebna okolina da bi negde pobedio dokazujuci najvecu skrivanu istinu da jedan covek moze neverovatno mnogo uraditi samo ako veruje... i ako ga neko cacne de ne treba :lol:

a to se retko srece pa makar i u bajkama.
 
pa i nije...demon je jedan od najzanimljivijih likova koji se pojavio poslednjih godina. karakterno je briljantno odradjen, ne mozes da se vezes za njega dal je poz ili antijunak ili skroz neg, razbija mirnocom i svojom pojavom koja je skroz nebinarna...sve sto radi radi neocekivano je i manihejski, ima crte karaktera najveceg muskarca koji je ikad hodao planetom a sa druge strane, ne ebe zivu silu ako je emocionalno izneveren...ne stidi se poroka i ne proserava se o moralu, a kad je sa jednom zenom ona je za njega zakon. deluje ne prvu loptu i uvek su mu postupci opravdani, ne mozes ga namazati lazima, psiholoski razoblicava svaki cin i ono sto je najvaznije, sam je sebi dovoljan i pokazuje da mu nije potrebna okolina da bi negde pobedio dokazujuci najvecu skrivanu istinu da jedan covek moze neverovatno mnogo uraditi samo ako veruje... i ako ga neko cacne de ne treba :lol:

a to se retko srece pa makar i u bajkama.
ma maki u knjigama je mrtav
taj serijal je kronoloski prethodnica gota
znaci, oko 200 godina ranije se dogadja
ne ulazim u to kako je matt smith odradio karakter
al knjige su mi grozozo pisane
 
pa i nije...demon je jedan od najzanimljivijih likova koji se pojavio poslednjih godina. karakterno je briljantno odradjen, ne mozes da se vezes za njega dal je poz ili antijunak ili skroz neg, razbija mirnocom i svojom pojavom koja je skroz nebinarna...sve sto radi radi neocekivano je i manihejski, ima crte karaktera najveceg muskarca koji je ikad hodao planetom a sa druge strane, ne ebe zivu silu ako je emocionalno izneveren...ne stidi se poroka i ne proserava se o moralu, a kad je sa jednom zenom ona je za njega zakon. deluje ne prvu loptu i uvek su mu postupci opravdani, ne mozes ga namazati lazima, psiholoski razoblicava svaki cin i ono sto je najvaznije, sam je sebi dovoljan i pokazuje da mu nije potrebna okolina da bi negde pobedio dokazujuci najvecu skrivanu istinu da jedan covek moze neverovatno mnogo uraditi samo ako veruje... i ako ga neko cacne de ne treba :lol:

a to se retko srece pa makar i u bajkama.

:heart2:

Ja se cudom cudim kako razumes zasto je dejmon meni privlacan karakter.
 
ne cepidlaci. :lol: o ja bih toj gospodji spljeskala glavu. bilo mu je zao lene tjah gospodje br. 2...za razliku od brata mu nije hteo da joj rastrgnu stomak da bi pokusali da spasu bebu. sve po zasluzi, kao i kod mene, a gospodja br. 1 je zasluzila onu kamencinu.

pa ne znam bas
em ne poznajem zenu, em ne mislim da je tako jednostavno nekog ubiti
osim ako si psihopata
onda je cas posla
 
ma maki u knjigama je mrtav
taj serijal je kronoloski prethodnica gota
znaci, oko 200 godina ranije se dogadja
ne ulazim u to kako je matt smith odradio karakter
al knjige su mi grozozo pisane
i tekeri je kontemplativno smoren u 3pm pa je kubrik napravio remek delo koje se zove beri lidon po istoimenom romanu
i dzozef konrad nekada udavi kao u srcu tame, pa kopola po srcu tame napravi remek delo apokalipsu danas

pisem o dejmonu iz serije, knjigu nisam citao bas kao ni knjigu po kojoj je snimljen got.
lik je u kuci zmaja odradjen savrseno, a kad to kaze neko ko je iz dramaturgije imao stalno banku, onda je tako il nikako.
 

Back
Top