Ko to nema Mekdonalds u Evropi?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
65.345
Dakle, da vidimo koje su to zemlje gde nema da se kupi Mekdonals

Makedonija

Imali su sedam lokacija ali je. 2013. godine čovek koji je to vodio izgubio licencu. Zbog toga su svi restorani permanentno zatvoreni.
04_macedonia_countries-that-have-banned-mcdonald-s_479597398-saiko3p-760x506.jpg
Crna Gora

2003. godine je otvoren vrlo mali pokretni Mekdonalds. Medjutim vlasti i lokalni tajkuni su se potrudili da ne zaživi.
06_montenegro_countries-that-have-banned-mcdonald-s_221786749-oleg_p-760x506.jpg
Island

Imali su restorane u glavnom gradu ali nakon kraha berze 2009. godine zatvorili. Principijalno se protive nezdravoj hrani ali su otškrinuli vrata za mogućnost u doglednoj budućnosti
10_iceland_countries-that-have-banned-mcdonald-s_640338985-keongdagreat-760x506.jpg
A što se tiče sveta, tu su
Severna Koreja

da ne objašnjavam
07_north-korea_countries-that-have-banned-mcdonald-s_253792525-editorial-viktoria-gaman-760x506.jpg
Iran
03_iran_countries-that-have-banned-mcdonald-s_505715608-editorial-kanisorn-pringthongfoo-760x506.jpg
Jemen
05_yemen_countries-that-have-banned-mcdonald-s_246814537-mohannad-khatib-760x506.jpg
 
Mekdonalds se u Americi smatra za jedan od najlošijih lanaca nezdrave hrane. Medjutim, jako je popularan kod dece jer mnogi restorani imaju igraonice za decu
2a7ac30348e9c1fe4d954866aa772aeb.jpg

i specijalno kreirane paketiće sa igračkama (Happy Meal).
crop;jpeg_quality=65.jpg


Dodatno, Mekdonaldsovi krompirići su rangirani u samom vrhu kao najbolji. U njima ima skoro 20 sastojaka!

mcds%20fries%20shutterstock.jpg
 
Nikad nisam ušao u McDonalds niti imao želju da uđem jer sam za iste pare na drugim mestima svega dobijao više, i zdravije hrane i zabave.
Ja prvi put usao 1990.Dosao iz Zenice da gledam Zvezda-Glazgov R.Pa hajde da vidim to cudo.Jos jednom ili dva puta bio isto kada sam dolazio na utakmice.Hrana mi se uopste nije svidjela a i skontao sam da je mjesto za snobove a ja prosao taj nivo.
 
Iz Meka je sve grozota živa i samo u zemljama gde ne znaju za dobru hranu dobeo posluju, u većini rade samo da održe imidž. Većinom mladi idi i to je čist fenseraj.

Eto pade mi na pamet starbucks, odlična franšiza. Dobre kafe i kul je ono ime na čaši. 😊

Pa i nije. Starbucks je dobra kafa samo u Kini gde je svaka njihova lokalna kafa jos gora.

A kod nas imas brdo kafica, narocito po przionicama kafe, gde imas mnogo bolju kafu i mozes da biras Vijetnam, Sumatru, Javu, Kolumbiju, Kostariku, ima negde i africkih par vrsta...
 
Pa i nije. Starbucks je dobra kafa samo u Kini gde je svaka njihova lokalna kafa jos gora.

A kod nas imas brdo kafica, narocito po przionicama kafe, gde imas mnogo bolju kafu i mozes da biras Vijetnam, Sumatru, Javu, Kolumbiju, Kostariku, ima negde i africkih par vrsta...

Ok, slažem se, to su prave kafe. A to je kao da porediš leskovačku pljeskavicu i mek burger.
Mislila sam na franšize uopšte.
 
Pa i nije. Starbucks je dobra kafa samo u Kini gde je svaka njihova lokalna kafa jos gora.

A kod nas imas brdo kafica, narocito po przionicama kafe, gde imas mnogo bolju kafu i mozes da biras Vijetnam, Sumatru, Javu, Kolumbiju, Kostariku, ima negde i africkih par vrsta...
Ali u pitanju je imidž. Možemo mi da sašijemo super majcu od najkvalitetnijeg materijala, ali Lacoste će uvek bolje da prodje.
 
Ali u pitanju je imidž. Možemo mi da sašijemo super majcu od najkvalitetnijeg materijala, ali Lacoste će uvek bolje da prodje.
Ja sam u 6. deceniji života. Meni brend može da znači nešto u farmaciji (mada ni tu ne isključivo, sastojci su najbitniji), kozmetici i industriji medicinskih pomagala, zato što ne znam koliko je kvalitetno to što kupujem (dok kod npr hrane znam) pa tražim provereno pouzdan brend, a što se tiće odeće, kupim 2-3 skupe i kvalitetne stvari i 5-6 u second handu (samo one potpuno nove i kvalitetne) i to je to. I za obuću nije bitan brend nego udobnost. OK, obuću ne kupujem baš u second handu, ali samo kažem, važno je da lako hodam a ne ko proizvodi.
 
Ja sam u 6. deceniji života. Meni brend može da znači nešto u farmaciji (mada ni tu ne isključivo, sastojci su najbitniji), kozmetici i industriji medicinskih pomagala, zato što ne znam koliko je kvalitetno to što kupujem (dok kod npr hrane znam) pa tražim provereno pouzdan brend, a što se tiće odeće, kupim 2-3 skupe i kvalitetne stvari i 5-6 u second handu (samo one potpuno nove i kvalitetne) i to je to. I za obuću nije bitan brend nego udobnost. OK, obuću ne kupujem baš u second handu, ali samo kažem, važno je da lako hodam a ne ko proizvodi.
i sam si svestan da si manjina. Cela nauka i industrija je razvijena u vezi "brendovanja". Velika većina upada u mrežu koju oni pletu.
 

Back
Top