Ko to nama manipuliše?

Meliot

Elita
Poruka
16.520
Pratim u poslednje vreme medije, internet vesti i televiziju, i čini mi se da se mnogo puta ponavljaju brojevi tipa 4 i 5, 14 i 15, 40 i 50, i čini mi se da na taj način ljudi iz sveta medija komuniciraju među sobom i šalju instrukcije kome treba. Pa bih pitao da li je to još neko primetio ili se meni samo tako čini? Unapred hvala na odgovorima. :)
 

Pratim u poslednje vreme medije, internet vesti i televiziju, i čini mi se da se mnogo puta ponavljaju brojevi tipa 4 i 5, 14 i 15, 40 i 50, i čini mi se da na taj način ljudi iz sveta medija komuniciraju među sobom i šalju instrukcije kome treba. Pa bih pitao da li je to još neko primetio ili se meni samo tako čini? Unapred hvala na odgovorima. :)

KONAČNO PRAVA ZAVERA!
nisam a i ne želim da primećujem! axaxaxax!
al te podržavam!
ravne zemlje, tragovi po nebu, su za PUDLICE I SISICE!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pratim u poslednje vreme medije, internet vesti i televiziju, i čini mi se da se mnogo puta ponavljaju brojevi tipa 4 i 5, 14 i 15, 40 i 50, i čini mi se da na taj način ljudi iz sveta medija komuniciraju među sobom i šalju instrukcije kome treba. Pa bih pitao da li je to još neko primetio ili se meni samo tako čini? Unapred hvala na odgovorima.
Mogu ti reći da ne pratim, pa nisam mogla da primetim, ali mogu da ti se pohvalim da sam pojedinim brojevima dala dugoročno poseban značaj, ko zna kad i iz kojih pobuda, pa mi se čini da ih viđam i čujem mnogo češće nego ostale. Mislim da ne bi bilo pametno da dubim stvari oko toga. Ostaje u granicama iznenađenja, prijatnog uglavnom, ali ne ispitujem ni kad je počelo, ni zašto su mi ti brojevi drugačiji od drugih.
Da mediji imaju manipulatorsku funkciju, slažem se u potpunosti.
 
Previše je tu slučajnosti!
 

Prilozi

  • 800px-Holomor_Art_Denysenko_1.jpg
    800px-Holomor_Art_Denysenko_1.jpg
    185 KB · Pregleda: 3
Pratim u poslednje vreme medije, internet vesti i televiziju, i čini mi se da se mnogo puta ponavljaju brojevi tipa 4 i 5, 14 i 15, 40 i 50, i čini mi se da na taj način ljudi iz sveta medija komuniciraju među sobom i šalju instrukcije kome treba. Pa bih pitao da li je to još neko primetio ili se meni samo tako čini? Unapred hvala na odgovorima. :)
2525874bf2949967d812.jpeg

Van Zemljaci su to
 
Meni se čini da tih levaka, četvrtaka i petaka sa žutim i narandžastim detaljima ima u svim sferama društva, u politici, glumi, biznisu i mnogim drugim profesijama i kod nas i u svetu. Mnogo se ovim TV licima na našim malim ekranima cima leva ruka. Previše je tu slučajnosti.
 
Dejan Lučić sa žutom leptir mašnom o navodnim vladarima sveta Hazarima. Samo što to nikako ne mogu biti Hazari, jer Hazari se ne spominju u Bibliji. To mogu biti samo Hananci, večiti neprijatelji Jevreja, Božijeg naroda, od kojih potiču Feničani, prvi kolonizatori i osnivači Kartagine. Prema njima je jedino Gospod Isus Hrist iskazao prezir u Novom Zavetu.

Jevanđelje po Mateju 15:21-28

Zač. 62). 21. I izišavši odande Isus otide u krajeve tirske i sidonske.
22. I gle, žena Hananejka iziđe iz onih krajeva i povika mu govoreći: Pomiluj me, Gospode, sine Davidov. kćer moju mnogo muči đavo!
23. A on joj ne odgovori ni riječi. I pristupivši učenici njegovi moljahu ga govoreći: Otpusti je. jer viče za nama.
24. A on odgovarajući reče: Ja sam poslan samo izgubljenim ovcama doma Izrailjeva.
25. A ona pristupivši pokloni mu se govoreći: Gospode, pomozi mi!
26. A on odgovarajući reče: Nije dobro uzeti hljeb od djece i baciti psima.
27. A ona reče: Da, Gospode! ali i psi jedu od mrva što padaju sa trpeze gospodara njihovih.
28. Tada odgovori Isus i reče joj: O ženo, velika je vjera tvoja; neka ti bude kako hoćeš! I ozdravi kći njena od onoga časa.

 

Back
Top