Ko to bese Cvetkovic Mirko?

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
thumbnail.php

Gospodar i sluga: Boris Tadić i Cvetković Mirko, elitni duet Srbije

Predsednik republike je preuzeo sve ingerencije baveći se rekonstrukcijom vlade, uskomešala su se i nepotrebna ministarstva, izbezumili su se partijski aparatčici u njima, javnost je u transu, samo je jedan čovek nezainteresovan, i to baš onaj koji je formalno odgovoran – predsednik vlade Mirko Cvetković

Iako su nadležnosti predsednika Republike jasno definisane Ustavom i Zakonom o predsedniku Republike i u pogledu formiranja Vlade nedvosmisleno jasne: “Predsednik predlaže Skupštini kandidata za predsednika Vlade koji može da obezbedi izbor Vlade” - Boris Tadić se ni najmanje nije ustručavao da se bavi rekonstrukcijom Vlade i iskoristi marketinšku priliku stavljajući do znanja i poslednjem naivcu, da je on bog i batina u državi.

Predsedniku Tadiću je trebalo ravno 860 dana i samo godinu dana pre kraja mandata Vlade, da razume, shvati, uoči, kako onemoćala državica Srbijica ima preglomaznu i preskupu Vladu i kako je nemoguće servisirati alavi organizam u doba globalne krize koja je u svetu ozvaničena 15. septembra 2008, samo dva i po meseca od formiranja srpske vlade u julu iste godine.

“Vlada Srbije treba da radi uz minimum troškova, sa maksimumom korisnog dejstva”, bio je alanfordovski lucidan predsednik države, ostavljajući prostor za tumačenje da će do rekonstrukcije najavljene za januar 2011. biti kao i do sada - upravo obrnuto.
:lol::lol::lol:
files.php

Tko sam ja: Večita dilema Cvetković Mirka

Genijalnoj i pravovremenoj predsednikovoj inicijativi zadivili su se svi ambiciozni partijski i koalicioni fanovi. Najzagriženiji među njima bio je Mlađan Dinkić koji se smesta, odmah i momentalno saglasio sa mudrim stanovištem “premijera” na privremenom radu u Predsedništvu republike, na Andrićevom vencu broj četiri. Blagorodne reči premijera-predsednika prosvetlile su i Rasima Ljajića, najpoznatijeg Novopazarca na Voždovcu koji se založio za što hitnije i obimnije sprovođenje Tadićeve ideje o rekonstrukciji.

“Smanjenje ministarstava ne znači samo manje ministara, već i državnih sekretara, a najznačajnije od svega je uspostavljanje standarda za neku buduću vladu jer novim strankama neće biti lako da taj broj ponovo povećavaju”, sabrao je Ljajić, ističući pronicljivu naknadnu pamet.

files.php

Topla, porodična atmosfera: Mrkonjić teši Drvoseka, Cvetković neutralan, Krkobabić zavidan

Naravno da su grandioznu ideju oduševljeno podržali ministar odbrane Dragan Šutanovac (DS), ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić (DS) i ministarka za Nacionalni investicioni plan Verica Kalanović (G17 plus). Kakve slučajnosti, i ortoped Dulić je baš ovih dana došao do zaključka da je “sazrelo vreme da se razgovara o rekonstrukciji”.

U predsednikove vizije budućnosti na prvi pogled se zaljubio i Branko SPS Ružić, iako mu nije pravo što će možda “visiti Pedro”, u ovom slučaju Milutin Mrkonjić, SPS ministar za infrastrukturu. Fakultativnim aktivnostima Borisa Tadića bio je dirnut i Momo Čolaković iz PUPS-a koji se složio da “ima prostora za rekonstrukciju i uštede u svakom trenutku, ali ne i u resorima koje vodi ta stranka kroz potpredsedničku funkciju Jovana Krkobabića”.

Nakon što se pokazalo da u srpskom establišmentu “svi vole pozorište, ali ne u svojoj kući”, u stručnoj i onoj drugoj javnosti krenulo je sa špekulisanjem. Za ispadanja iz lige “viđeni” su infrastrukturni Mrkonjić, uticajni ministar poljioprivrede Saša Dragin i neponovljivi Slobodan Milosavljević, ministar trgovine sa naglaskom na usluge. Spisak prekobrojnih će, međutim, odneti mnogo više “žrtava” sudeći po najavi da će broj ministarstava sa 24 biti sveden na 15 resora.

Navodno, doći će do, takoreći, Mirjam spajanja Milutina Mrkonjića i Verice Kalanović, odnosno ministarstva za infrastrukturu i ministarstva Nacionalnog investicionog plana (NIP – fond G17 Plus namenjen jačanju Udruženih regiona Srbije – URS). U jedno telo i dušu, od odvratne larve do prelepog leptira, možda će metamorfozirati Žarko Obradović (ministar prosvete), Snežana Samardžić-Marković (ministarka sporta, omladine i huligana), Božidar Đelić (ministar za nauku i tehnološki razvoj) i Bogoljub Šijaković (ministar vera), tvoreći ministarstvo za naučni pristup religiji kroz razvoj sporta u prosveti. Ili obrnuto?

Postoji i ozbiljna mogućnost erotsko-frankenštajnovskog spajanja Tomice Milosavljevića i Rasima Ljajića, odnosno njihovih “babovina”, ministarstava zdravlja i rada i socijalne politike. Nova preraspodela moći primoraće Snežanu Malović (ministarka pravde) da se stisne u istu kancelariju sa Svetozarom Čiplićem (ministar nezainteresovan za ljudska i manjinska prava), dok će istu sekretaricu deliti Vuk Jeremić (ministar spoljnih poslova) i Srđan Srećković (ministar za dijasporu).

Vladajuća koalicija će do kraja januara imati skicu rekonstruisane Vlade Srbije i o svemu će, na vreme, obavestiti predsednika Vlade i jedinog odgovornog za njen rad – nedužnog Mirka Cvetkovića. Konstruktivne kao i uvek, e-novine predlažu uštedu ukidanjem radnog mesta premijera Srbije, pozicije koja se čini apsolutno budalastom pored živog predsednika Srbije.
 

Back
Top