Quantcast

KO SU SRPSKI LEVIĆARI?

lider

Poznat
Poruka
7.768
Čitam po raznim podforumima kako se pominju levičari.
U ovom trenutku ne mislim na one isfolirane i nabeđene levičare,već na to da li zaista postoji levica u Srbiji?
Zašto nikada u pravom smislu nije oživela socijal-demokratska partija?
Nije li ovo što nam nude nacional-socijalizam?

eremita

Zaslužan član
Poruka
112.896
Питање ове теме је, по мом мишљењу, попуно погрешно постављено. Требало би да се питамо КО НА СРПСКОЈ ПОЛИТИЧКОЈ СЦЕНИ НИЈЕ ЛЕВИЧАР.

Тада би расправа била краћа и конструктивнија, јер скоро све странке а нарочито њихови виђенији људи потекли су и израсли из Брозовог шињела па тако ми данас на политичкој сцени имамо само РАЗНА АГРЕГАТНА СТАЊА БИВШЕГ САВЕЗА КОМУНИСТА ЈУГОСЛАВИЈЕ. Још увек нема ни једне странке која у својој бити (без обзира како се крије и лажно представља) није левичарска.

~Petar~

Poznat
Poruka
8.644
da bi izbegli i tu raspravu o titu i partiji,mozemo da pitamo ko je levica u socijaldemokratskom,welfare socijalnom,progresivnom vidu(tipa sapareto u spaniji ili spd u nemackoj)? jbt,komunisti se vise ne racunaju...

eremita

Zaslužan član
Poruka
112.896
Petar_FPN:
da bi izbegli i tu raspravu o titu i partiji,mozemo da pitamo ko je levica u socijaldemokratskom,welfare socijalnom,progresivnom vidu(tipa sapareto u spaniji ili spd u nemackoj)? jbt,komunisti se vise ne racunaju...
Зашто да избегавамо расправу о истини... па погледај ЧЛАНСТВО у тзв.демократском блоку и странкама тзв.демократским... само су се чланови некадашњег Градског и осталих КОМИТЕТА преместили неколико улица - ништа више. И сада неко од њих очекује нешто што би било НАПРЕДНО и ДЕМОКРАТСКО... :roll: :roll: :roll: а они су у ствари на потпуно истим радним задацима на којима су и били.

eremita

Zaslužan član
Poruka
112.896
Petar_FPN:
po toj logici,i nacionalisti su samo preobukli odela...i sta sad,po tebi i dalje zivimo u tito-sistemu?nece biti,promenili su se i ljudi i socijano okruzenje,mada je tacno da su repovi iz proslosti dugacki...
Ако мислиш на странке као што је СРС који се представљају као националисти... да, они су само преобукли одела... па и Шешељ и Т.Николић су бивши комунисти, о ком Ти национализму причаш. Нећеш ваљда да ме увераваш да је С.Милошевић био националиста, хехехе...На политичкој сцени НЕ ПОСТОЈИ ни један покрет нити странка која је националистичка - када то кажем мислим на ЈЕВАНЂЕОСКИ НАЦИОНАЛИЗАМ који се ни у једном свом деловању не може посматрати у пежоративном смислу. Пред нашим очима се у сфери политичких странака одиграва један циркус - али са много кловнова. Националиста НЕМА.

Један комуниста се никада, али никада не може променити, он се може притајити, (отићи у "илегалу") али се не може променити. А најжалосније у целој ствари је то што су млађе генерације само клонирани бивши другови и другарице, тако да проток времена не доноси бољитак.

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Petar_FPN:
po toj logici,i nacionalisti su samo preobukli odela...i sta sad,po tebi i dalje zivimo u tito-sistemu?nece biti,promenili su se i ljudi i socijano okruzenje,mada je tacno da su repovi iz proslosti dugacki...
Pe ce biti da su se levicari preoblacili u nacionaliste. Njima je menjanje koze svojstveno i prirodno kao i zatiranje tragova, kokosarenje, podmetanje jaja...

lider

Poznat
Poruka
7.768
eremita:
Питање ове теме је, по мом мишљењу, попуно погрешно постављено. Требало би да се питамо КО НА СРПСКОЈ ПОЛИТИЧКОЈ СЦЕНИ НИЈЕ ЛЕВИЧАР.

Тада би расправа била краћа и конструктивнија, јер скоро све странке а нарочито њихови виђенији људи потекли су и израсли из Брозовог шињела па тако ми данас на политичкој сцени имамо само РАЗНА АГРЕГАТНА СТАЊА БИВШЕГ САВЕЗА КОМУНИСТА ЈУГОСЛАВИЈЕ. Још увек нема ни једне странке која у својој бити (без обзира како се крије и лажно представља) није левичарска.
Upravo zato sam i postavio ovo pitanje.