Ko su mizoginisti?

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
89.904

https://stil.kurir.rs/lifestyle/269...toga-svesni-naucite-da-prepoznate-mizoginiste

Mizoginisti - možda ste čuli za njih.
Mnogi muškarci koji mrze žene ograđuju se od toga, ali ne prestaju sa svojim ponašanjem koje ih čini mizoginistima.
Mizoginija varira od intenzivne mržnje prema ženama, do prezira kao prema inferiornim bićima.

par-na-ulici-1429218501-57276.jpg

Zanimljivo je da u većini slučajeva mizogini muškarci nisu svesni da mrze žene.
Mizoginisti nesvesno mrze i preziru žene, a ovakav stav formiran je rano u životu i
rezultat je traume koja je uključivala žensku osobu kojoj su verovali.
Majka koja ih je zlostavljala ili zapostavljala, sestra, učiteljica ili devojka.

Neka od njih prouzrokovala je ovaj najčešće podsvestan i negativan stav prema ženama.
Posađeno seme nepoverenja i razočaranja utiče na razvoj strahova, pamćenje, emocije i racionalno donošenje odluka.
Prvi znakovi mizoginije jedva su uočljivi, ali uz dodatno zlostavljanje ili zapostavljanje, ovo ponašanje je sve očiglednije.

Zanimljivo je da čak i kad postanu zrele osobe, a tad svoje neprijateljsko ponašanje
prema ženama više ne mogu da kontrolišu, ni oni sami.
muskarac-1425149845-55167.jpg

1. Kad izabere metu, sve njene mere odbrane slomiće flertovanjem, uzbuđenjem, zabavom i harizmom. Barem isprva.
2. Kako vreme prolazi, otkriva se njegova Džekil i Hajd ličnost. Može vrlo lako iz neodoljivog da postane bezobrazan i obrnuto.
3. Obećanja koja daje ženama često neće da ispuni. Ali, obećanja koja daje muškarcima gotovo uvek će da ispoštuje.
4. Na dogovore sa ženama će da kasni, ali s muškarcima će da bude tačan.
5. Njegovo ponašanje prema ženama je grandiozno, samouvereno, sebično i uz veliku želju za kontrolom.
6. Ima izražen takmičarski duh, posebno sa ženama. Ukoliko je žena u društvenom ili profesionalnom smislu uspešnija, oseća se užasno.
7. Nesvesno će da tretira žene drugačije nego muškarce. Muškarcima će da dopusti da kažu i čine ono zbog čega će redovno da kritikuje žene.
8. Nesvesno će da bude spreman da preduzme sve da se žena oseća loše.
9. Prilikom izlaska, prema ženi će da se odnosi drugačije nego što ona želi.
10. Voli da kontroliše ženu i da poklanja vrlo malo pažnje (ako uopšte) njenim željama.
11. Ženu s kojom je u vezi će da vara. Monogamija je poslednje što bi, smatra on, bio dužan ženi.
12. Iz romantične veze može iznenada da nestane bez da je formalno okonča.

par-1429115384-57206.jpg

Vrlo retko će neki mrzitelj žena da ima sve navedene osobine, pa ga je zato i teško uočiti.
Ovo skrivanje pravog karaktera je nužno jer u suprotnom nema zadovoljstvo da uživo ponižava žene.
Svaki put kad ponizi ili povredi neku ženu, podsvesno oseća veliko zadovoljstvo.
Razlog leži u traumi, pa ih mozak nakon ponižavanja žene nagrađuje dopaminom.
Zbog toga žele uvek iznova da ponavljaju loše ponašanje.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Definitivno mnogo puta pokazano kao tacno
Не по речима, већ по делима.

Тачније, не по речима жене, већ по делима жене (жена) која је са њим (њима).
..
A znate zasto...
Zato sto zenomrsci uzimaju zenski nacin razmisljanja i zenski nacin argumentacije pa ga okrenu ka zenama i onda to zene stalno podize, kao seljanke stalna prepirka koja nije muska....tj koja je nekako zenskasta..

Ali bez dobrog objasnjenja, u praksi je stanje stvarno tako....Skoro svi muskarci koji su zenomrsci su etiketirani kao dobri frajeri..
Iz mog ugla nisu etiketirani kao dobri ebaci, ali usput ide i to.
Zene ih hvale, trude se oko njih i ispada da su dobri ebaci , taj zakljucak.
Ali licno znam kad pricam sa tim zenama ili sa tim muskarcima da nisu dobri ebaci , nego ih zene vide kao dobre frajere a onda precutno prodje i to...

Ja imam tu muski pristup sta je dobar ebac...i vise kategorija, kratkoebaci, dugoebaci...fetishisti...
Ko sam ja da negiram da ima jako puno zena koje vole da seks traje 3 do 5 min....meni je to neverovatno ali ima, a ja bih pomislio da je to samo nuzda, jer njihov partner ne moze duze...
Sa druge strane pouzdano znam da nije dobro biti bas jako dobar ebac...nije dobro za vezu...
A ni ono da zene vole dugi seks, nije ni to tacno , neke vole, neke ne mogu , jednostavno dugi seks od zene trazi dobru formu , duboku ljubav prema seksu...deciji pristup...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Ima tu raznih teorija npr za balkan..
Ono cuveno integrisano nasilje u musko i zensko vaspitanje..
Ebes muskarca koji ne lupne rukom o sto.....to i nije musko....to je cest citat zenskog sveta....
Sta se sve tu krije...od selekcije da joj treba dominantan da bi je odbranio od agresivaca koji ce je u protivnom napadati i cak i silovati ako nema dovoljnu musku zastitu...
To je balkan, to nije Svedska...
Seljacki balkan, tacnije.
Ja to ne volim ali ko mene ebe, kad zene rade upravo na renesansi takvog nacina ponasanja i vidite vec je pocelo da se javlja po manjim sredinama.....kao u doba Slobe sto je bilo , dodje momak sa devojkom u diskoteku , okruze ga trojica, a nju vode malo na pice, provod, ne sme ni da zucne, pa posle na dobrovoljno silovanje...
Naravno iz fotelje se to ne procita i ne zna..ali su se desavale takve stvari....
Zato je bilo i onog zenskog obozava jake momke, krimose, a ustvari je nasilno uvucena od strane nasilnika, krimosa da mu bude devojka pa izmislja, a posle kad je sutne, pojavi se drugi i samo je preuzme..

Bilo je takvih prica narocito u Zemunu , a nisu javne price, nego cujem od zenske osobe muku i trazi kako da resi svoju situaciju....
A kad te nevolja spopadne, opterecenje neda mozgu da razmislja kako treba..
Npr odlazak u inostranstvo im totalno nije na pameti, tj nisu se setile...mada neke kazu da bi ih i tamo nasli i vratili , kao sto su cecu arkan i momci vratili iz CH, osisali do glave i onda cuti i pushi...
Uzasne price, ali neke su dobrovoljne neke nisu...
Ja sam uzivo gledao kako srednjoskolke podvode svoje drugarice iz razreda, nevine tada, za prvo silovanje...Mnogo je lakse videti sta je sve u praksi nego to povezati sa pojmom sta je covek i sta je zena..
I bas neke od tih su sada poznate borkinje za zenska prava....
Bas te....konkretno....uzimaju sada i platu kao borci za zenska prava, mada kako su branile zene tada, tako i sada rade na interesu svih zena, zabole ih...
Nema vecih neprijatelja zena od takvih zena...
Ko se seca one prostitutke koja je ubijena na zeleznickoj stanici....ona je trazila socijalnu zastitu i nuzni smestaj pa joj zena nije odobrila to, a otac je izbacio iz kuce...
Sta ce, vagoni i prostitucija i ubise je....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Ja i dalje tvrdim da otvaranje ovakvih tema , narocito od nahuskanih feminacistickih zena nije dobra politika za forum , a ni za medjuljudsko ponasanje i odnose...
Radi nekog samonabedjivanja takvih pojedinki , dobija se prvo reakcija pa onda reakcija na reakciju i na kraju se svi pitchkaraju...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Tvoja je, ja ne sirim mrznju medju ljudima....ali da bi to funkcionisalo , nasilnici , feminacisti , moraju da se stave na mesto..
Kao sto nema dobre zurke bez redara da spreci pijance da upadnu zbog besplatnog pica...
Poruka je automatski spojena:

И ти си активни учесник писања.
Ja bih pre napisao da je aktivni ucesnik pisanja....nema leptirica iznad s a bi bilo preciznije...

Zla Beba

Ističe se
Moderator
Poruka
2.715
Auuuuuu vi baš izvlačite tešku artiljeriju kad su epiteti u pitanju.
Rekla bih da je ovo pretjerano generalizovano, svi smo mi ponekad poželjeli nekoga ko nas neće, baš zbog toga što se ne peca na prvu. Ali to je stvar obrnute psihologije kao kod djece. Važi za oba pola da mi ne skačete po glavi aman.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.