Ко­шту­ни­ца : Само избори нас могу извући из кризе

Ne kapiram zašto meni govoriš šta je činio Koštunica ... ja imam stav o kosovu koji nije kao njegov ....

E sada opoziciji koju pretenduje da predvodi SNS duguje odgovor na ovo pitanje .... nama koji smo spremni da glasamo za opoziciju koju predvodi sns , ta stranka duguje odgovor na ovo pitanje ...

Dakle JA kao i mnogi drugi smo blizu da glasamo baš za njih ..... ali NEĆU GLASATI ZA STRANKU KOJA SE NE IZJASNI VRLO JASNO DA NEĆE NI DE JURE NI DEFACTO PRIZNATI NEZAVISNOST KOSOVA ......


Мени се чини да то и није право питање, као што си рекао пар порука раније - одговор увек може бити двосмислен и демагошки.

Право питање би уствари требало да гласи - ШТА ће (конкретно!) учинити да Косово остане у саставу Србије?

Занима ме како би која странка одговорила на ово питање...
 
Ствар је у томе што је у оваквом систему потпуно небитно то што ти предлажеш.
Просто, сви политички фактори су свесни да је систем цикличан и на основу тога постављају своје приоритете.
То што ћемо ми њих смењивати спорије или брже не значи ништа. Ни њима ни нама...
У суштини, комплетна политичка врхушка ове (и било које друге земље) остварује своје интересе без обзира на то да ли су на власти или не.
Демократија је привид слободе, чак је и атинска то била...


Једини могући покретач промена јесте нови елемент, до сада не постојећи на политичком тржишту.
Проблем је у томе што не постоје услови за стварање таквог елемента.
Нити ће у скорије време постојати.

Ne slažem se sa ovim da je svaka demokratija privid slobode ...uostalom u srbiji nema demokratije ......al to je druga tema .....

Nije tačno da dinamika promena ne donosi boljitak ...možda ne savršenstvo ali boljitak svakako .... lepo je to MRAČAK rekao malopre na jednoj temi ...pogledajte Italiju ......
 
Мени се чини да то и није право питање, као што си рекао пар порука раније - одговор увек може бити двосмислен и демагошки.

Право питање би уствари требало да гласи - ШТА ће (конкретно!) учинити да Косово остане у саставу Србије?

Занима ме како би која странка одговорила на ово питање...

Odgovor ne može biti demagoški na pitanje koje sam postavio .... bar za onog ko zna šta je pitao ...vrlo jednostavno je ... DA LI ĆE ODRŽAVATI DOBROSUSEDSKE ODNOSE SA KOSOVOM .... dakle DA ili NE .... JO ili PO ....
 
Ne slažem se sa ovim da je svaka demokratija privid slobode ...uostalom u srbiji nema demokratije ......al to je druga tema .....

Nije tačno da dinamika promena ne donosi boljitak ...možda ne savršenstvo ali boljitak svakako .... lepo je to MRAČAK rekao malopre na jednoj temi ...pogledajte Italiju ......

Извињавам се.
Да се допуним. Мислио сам да ће бити јасно из контекста.

Свака демократија је привид слободе избора. И бирања.
Јер не постоји слобода бирања.

Ако је нека демократија заиста слобода избора и бирања, молим те да је наведеш.

Извини, за мене Италија није репер ни за шта. Једноставно, њена једина предност је та што је одувек капиталистичка земља.
Заблуда је да је код њих боље стање због динамике саме по себи...

Оно што ти губиш из вида јесте чињеница да је и динамика промена привид.
Просто, ништа се суштински неће променити док не дође спољна сила у овај систем.

Суштина је у томе што у оваквом распореду снага свако сваком чува леђа и пази се да га јако не нагази...
Просто речено, сви су лопови, на овај или онај начин.

И ту је почетак и крај сваке динамике.
 
MOLIM TE ODGOVORI MI NA OVO PITANJE ......

KADA BI SMO TE POSLUŠALI I SVI IZAŠLI NA IZBORE I PRECRTALI LISTIĆ ŠTA BI DOBILI?????? ŠTA BI DRŽAVA DOBILA?.
Добила би јасну поруку од народа.

"Три милиона неважећих листића на парламентарним изборима". То би одјекнуло као планетарна вест.

A što se tiče predloga Bolje Srbije o Kosovu .... ako se otvori tema o istom objaviću ...ovde prosto nije mesto ...uostalom posetite našu grupu na ovom forumu pa ćete saznati .....
ок.

I OVO ZA INTERESE ..pa normalno da nisu priznali Kosovo jer im je interes a ne zato što nas vole ....isto tako normalno je da su ga Ameri priznali jer im je interes a ne zato što nas mrze ....
Наравно, то је опште месрто. него је ствар у томе управо, што су ти интереси, везано за Србију - слаби, и више нису приоритет, ни Америма, ни осталима. по среди је комбинација инерције и слабе заинтересованости.

E hajde sada da mi naše interese kroz kompromis uklopimo u interese velikih sila i po pitanju Kosova i vezano za druga pitanja ....

Da iz svega izvučemo maksimum ...pa ćemo videti kolik će taj maksimum da bude
...
Па, хајде. z:)

То би мали увек требало да раде између великих.

Али, опет кажем, колике су те реалне могућности у овоме часу.

зато би било најважније јачати Србију изнутра (наравно, и уз помоћ, сву расположиву од споља), пре свега економски, научно, културно.

Али, како видимо, нико на политичкој сцени није за то заинтересован, ни власт, ни опозиција, сви би само да пљачкају, без и мало свести о општем добру.

Овога пута, (за разлику од неких ранијих периода наше новије, двовековне историје, кад је постојало макар зрнце неке свести код иначе не баш узорне политичке елите), како рекох, то је само једна сасвим огољена - клептократија.
 
Poslednja izmena:
Odgovor ne može biti demagoški na pitanje koje sam postavio .... bar za onog ko zna šta je pitao ...vrlo jednostavno je ... DA LI ĆE ODRŽAVATI DOBROSUSEDSKE ODNOSE SA KOSOVOM .... dakle DA ili NE .... JO ili PO ....

Па ту се већ зна шта ће ти одговорити - да никад неће признати Косово.

Поента је навести их да признају да је Косово, као део Србије, окупирано и, да кажу ШТА ЋЕ ПОВОДОМ ТОГА ОНИ УЧИНИТИ. Одговор на окупацију није ни ЈО ни ПО... ;)
 
Извињавам се.
Да се допуним. Мислио сам да ће бити јасно из контекста.

Свака демократија је привид слободе избора. И бирања.
Јер не постоји слобода бирања.

Ако је нека демократија заиста слобода избора и бирања, молим те да је наведеш.

Извини, за мене Италија није репер ни за шта. Једноставно, њена једина предност је та што је одувек капиталистичка земља.
Заблуда је да је код њих боље стање због динамике саме по себи...

Оно што ти губиш из вида јесте чињеница да је и динамика промена привид.
Просто, ништа се суштински неће променити док не дође спољна сила у овај систем.

Суштина је у томе што у оваквом распореду снага свако сваком чува леђа и пази се да га јако не нагази...
Просто речено, сви су лопови, на овај или онај начин.

И ту је почетак и крај сваке динамике.

Pazi ako tako misliš onda se ti i ja suštinski ne slažemo ...imamo različite poglede i to je to ...vreme će pokazati ko je bio u pravu ....u krajnjoj liniji jedno je sigurno OVAKO NE IDE .... a sa načinom koji predlažem možda bi išlo ....

e sada ...svako ima svoj izbor .....
 
Па ту се већ зна шта ће ти одговорити - да никад неће признати Косово.

Поента је навести их да признају да је Косово, као део Србије, окупирано и, да кажу ШТА ЋЕ ПОВОДОМ ТОГА ОНИ УЧИНИТИ. Одговор на окупацију није ни ЈО ни ПО... ;)

Uh nisam napisao pitanje do kraja .... dakle : DA LI ĆE STUPITI U DOBROSUSEDSKE ODNOSE SA KOSOVOM AKO TO OD NJIH ZARAD EU INTEGRACIJA ZATRAŽI EU ... e to je celo i jasno pitanje na koje treba da odgovore sa DA ILI NE!
 
Добила би јасну поруку од народа.

"Три милиона неважећих листића на парламентарним изборима". То би одјекнуло као планетарна вест.


ок.


Наравно, то је опште месрто. него је ствар у томе управо, што су ти интереси, везано за Србију - слаби, и више нису приоритет, ни Америма, ни осталима. по среди је комбинација инерције и слабе заинтересованости.

...
Па, хајде. z:)

То би мали увек требало да раде између великих.

Али, опет кажем, колике су те реалне могућности у овоме часу.

зато би било најважније јачати Србију изнутра (наравно, и уз помоћ, сву расположиву од споља), пре свега економски, научно, културно.

Али, како видимо, нико на политичкој сцени није за то заинтересован, ни власт, ни опозиција, сви би само да пљачкају, без и мало свести о општем добру.

Овога пута, (за разлику од неких ранијих периода наше новије, двовековне историје, кад је постојало макар зрнце неке свести код иначе не баш узорне политичке елите), како рекох, то је само једна сасвим огољена - клептократија.

E vidiš oko nekih stvari smo se i složili ...dakle mi kao mali ne treba da lupamo šamare velikima ali ni da im se saginjemo već da naše interese u najvećoj mogućoj meri uklapamo u njihove. I nije to nemoguće kako ti se možda čini ....

Što se tiče onih 3 000 000 nevažećih listića ne bi postigli ništa ...pričalo bi se o tome odjeknulo bi kao planetarna vest , nanelo još jednu mrlju našem imidžu ka spolja .... A ONDA BI SMO OPET MORALI DA ODABEREMO KO ĆE DA UPRAVLJA SRBIJOM ... a onda bi smo opet morali na izbore .....
 
Uh nisam napisao pitanje do kraja .... dakle : DA LI ĆE STUPITI U DOBROSUSEDSKE ODNOSE SA KOSOVOM AKO TO OD NJIH ZARAD EU INTEGRACIJA ZATRAŽI EU ... e to je celo i jasno pitanje na koje treba da odgovore sa DA ILI NE!



Ма, ниси у праву, тако проширено питање им даје још и више простора за изврдавање. :lol:

Притом не мислим само на СНС...
 
Pazi ako tako misliš onda se ti i ja suštinski ne slažemo ...imamo različite poglede i to je to ...vreme će pokazati ko je bio u pravu ....u krajnjoj liniji jedno je sigurno OVAKO NE IDE .... a sa načinom koji predlažem možda bi išlo ....

e sada ...svako ima svoj izbor .....

Наравно да се суштински не слажемо.

Не би ишло са начином који ти предлажеш јер је систем немогуће мењати изнутра уколико не постоји спољни подстицај.
А не постоји. Ни на кога од фактора који су тренутно на нашој политичкој сцени.

Проблем је у томе што време неће показати ко је био у праву јер систем сам себе одржава.

Ја бих лично волео да си ти у праву али знам да ниси.
Просто, сам ситем је лош. Не само наш систем.
Демократија је ништа друго до олигархија.
Само нас добро лажу.

Један од разлога зашто ниси у праву је и тај што ми очекујемо превише од власти која дође.

Проблем је и у томе што је свака наша власт популистичка и што нико у овој земљи не схвата да нам мора бити још много горе ако заиста желимо да нам буде боље (овде не мислим да нас требају више красти и манипулисати, већ на то да се морају повући одлучни потези о којима је Ками83 говорио на теми о ЛДП-у).

Драго ми је што овако можемо да разменимо мисли иако не мислимо исто.
 
Па ту се већ зна шта ће ти одговорити - да никад неће признати Косово.

Поента је навести их да признају да је Косово, као део Србије, окупирано и, да кажу ШТА ЋЕ ПОВОДОМ ТОГА ОНИ УЧИНИТИ. Одговор на окупацију није ни ЈО ни ПО... ;)
А да ли је ИКО, од јуна 1999, па до данас ко је био овде на власти, јавно и експлицитно рекао да је Космет, део Србије окупиран?

А, и у време кад није био, па се сме мало више демагошки размахати, да ли је иједан политичар тако нешто казао?

Не, сви су причали што о "победи над НАТО", што о Резолуцији 1244, а нико није смео да изговори ту суштину читаве ствари.

А кад је први пут поменуто неко озбиљније спровођење у дело те резолуције, онај који је то поменуо, би убрзо после тога и дословно физички елеминисан, из живота и политике.
 
Наравно да се суштински не слажемо.

Не би ишло са начином који ти предлажеш јер је систем немогуће мењати изнутра уколико не постоји спољни подстицај.
А не постоји. Ни на кога од фактора који су тренутно на нашој политичкој сцени.

Проблем је у томе што време неће показати ко је био у праву јер систем сам себе одржава.

Ја бих лично волео да си ти у праву али знам да ниси.
Просто, сам ситем је лош. Не само наш систем.
Демократија је ништа друго до олигархија.
Само нас добро лажу.

Један од разлога зашто ниси у праву је и тај што ми очекујемо превише од власти која дође.

Проблем је и у томе што је свака наша власт популистичка и што нико у овој земљи не схвата да нам мора бити још много горе ако заиста желимо да нам буде боље (овде не мислим да нас требају више красти и манипулисати, већ на то да се морају повући одлучни потези о којима је Ками83 говорио на теми о ЛДП-у).

Драго ми је што овако можемо да разменимо мисли иако не мислимо исто.

Dakle DEMOKRATIJA NIJE ISTO ŠTO I OLIGARHIJA ...ali u SRBIJI NEMA NITI JE IKADA BILO DEMOKRATIJE i to je žalosno .....

Mogu da se složim da će stvari biti teško pokrenuti , mogu i da se složim da si male šanse, mogu da se složim i da u Srbiji postoji OLIGARHIJA ...ali smatram da nam je jedini spas da im ne dozvolimo da budu bezbedni i potpuno sigurni u svoje pozicije pa da leže na vlasti 10 godina .....smatram da ćemo tako doći do rešenja .....da bar postoje šanse ...

Ako neko ima neko realno drugo rešenje ... ja sam tu ...da ga razmotrimo ..pa i da ga prihvatim ukoliko je dobro .....

i na posletku .... jedno je sigurno ODRŽAVANJE OVE EKIPE NA VLASTI NE VODI NIKUDA ...ma kakva bila opozicija ....

p.s. I meni je drago da možemo argumentovano i ljudski da razgovaramo ...ne vidim razlog zašto ne bi smo mogli ....ja sam za pluralitet mišljenja uvek ...on će svakako pre dovesti do rešenja nego jednoumlje!
 
А да ли је ИКО, од јуна 1999, па до данас ко је био овде на власти, јавно и експлицитно рекао да је Космет, део Србије окупиран?

А, и у време кад није био, па се сме мало више демагошки размахати, да ли је иједан политичар тако нешто казао?

Не, сви су причали што о "победи над НАТО", што о Резолуцији 1244, а нико није смео да изговори ту суштину читаве ствари.

А кад је први пут поменуто неко озбиљније спровођење у дело те резолуције, онај који је то поменуо, би убрзо после тога и дословно физички елеминисан, из живота и политике.

Pobeda protiv natoa je priča za malu decu - SLAŽEM SE ...a koliko je problematična rezolucija 12 44 uskoro ću detaljno obraditi na temi koju se spremam da otvorim pa te pozivam da prisustvuješ ...tek onda ćeš videti koliko je potrebno da Srbija na Kosovu ne održava status KVO!
 
Dakle DEMOKRATIJA NIJE ISTO ŠTO I OLIGARHIJA ...ali u SRBIJI NEMA NITI JE IKADA BILO DEMOKRATIJE i to je žalosno .....

Mogu da se složim da će stvari biti teško pokrenuti , mogu i da se složim da si male šanse, mogu da se složim i da u Srbiji postoji OLIGARHIJA ...ali smatram da nam je jedini spas da im ne dozvolimo da budu bezbedni i potpuno sigurni u svoje pozicije pa da leže na vlasti 10 godina .....smatram da ćemo tako doći do rešenja .....da bar postoje šanse ...

Ako neko ima neko realno drugo rešenje ... ja sam tu ...da ga razmotrimo ..pa i da ga prihvatim ukoliko je dobro .....

i na posletku .... jedno je sigurno ODRŽAVANJE OVE EKIPE NA VLASTI NE VODI NIKUDA ...ma kakva bila opozicija ....

p.s. I meni je drago da možemo argumentovano i ljudski da razgovaramo ...ne vidim razlog zašto ne bi smo mogli ....ja sam za pluralitet mišljenja uvek ...on će svakako pre dovesti do rešenja nego jednoumlje!

Где то у свету, било у данашњем времену, било у историји демократија није била олигархија?
Конкретан пример, молим.

Како не разумеш, све зависи од пара, а они који имају паре финансирају све странке у Србији. Све.
Што значи да промена нема док је систем какав јесте.
 
E aj da čujem taj izvrgnuti odgovor? ...baš da vidim ....


Дакле, ти би питао: DA LI ĆE STUPITI U DOBROSUSEDSKE ODNOSE SA KOSOVOM AKO TO OD NJIH ZARAD EU INTEGRACIJA ZATRAŽI EU

Одмах би се закачили за ЕУ и нашу светлу будућност у њој, а први део питања би ескивирали како то само политичари знају. Ако би наставио да инсистираш на првом делу питања, одговор би био од тачке да Србија никад више неће ратовати, преко констелација снага у свету и наше зависноси од тога, до тачке зване "мир у региону". Гарантујем ти да конкретан одговор на твоје питање нећеш добити.

Оно на чему бих ја инсистирала је: 1. констатовање тренутног стања (а то је, реално, окупација) и 2. конкретан одговор (план) како ће поправити то тренутно стање.
 
Где то у свету, било у данашњем времену, било у историји демократија није била олигархија?
Конкретан пример, молим.

Како не разумеш, све зависи од пара, а они који имају паре финансирају све странке у Србији. Све.
Што значи да промена нема док је систем какав јесте.

U većini skandinavski zemalja ...to ti je odgovor ...

Inače kada kažeš da pare finansiraju stranke slažem se ...pa neće pomorandže da ih finansiraju ...?
 
Дакле, ти би питао: DA LI ĆE STUPITI U DOBROSUSEDSKE ODNOSE SA KOSOVOM AKO TO OD NJIH ZARAD EU INTEGRACIJA ZATRAŽI EU

Одмах би се закачили за ЕУ и нашу светлу будућност у њој, а први део питања би ескивирали како то само политичари знају. Ако би наставио да инсистираш на првом делу питања, одговор би био од тачке да Србија никад више неће ратовати, преко констелација снага у свету и наше зависноси од тога, до тачке зване "мир у региону". Гарантујем ти да конкретан одговор на твоје питање нећеш добити.

Оно на чему бих ја инсистирала је: 1. констатовање тренутног стања (а то је, реално, окупација) и 2. конкретан одговор (план) како ће поправити то тренутно стање.

Čuj to nije izvrgavanje odgovora već bežanje od odgovora .....neću glasati za stranku koja na to pitanje ne da jasan odgovor...... dakle SNS će dobiti moj glas i ljudi poput mene samo ako do izbora daju jasan odgovor na to pitanje ....
 
А да ли је ИКО, од јуна 1999, па до данас ко је био овде на власти, јавно и експлицитно рекао да је Космет, део Србије окупиран?

А, и у време кад није био, па се сме мало више демагошки размахати, да ли је иједан политичар тако нешто казао?

Не, сви су причали што о "победи над НАТО", што о Резолуцији 1244, а нико није смео да изговори ту суштину читаве ствари.

А кад је први пут поменуто неко озбиљније спровођење у дело те резолуције, онај који је то поменуо, би убрзо после тога и дословно физички елеминисан, из живота и политике.


У јуну 1999. Косово није било окупирано јер је постојала резолуција 1244 која је тек требало да се испоштује, а доласком ових страних плаћеника 2000-те та резолуција је пропала. Нису вратили нашу војску доле, уместо Унмика су довели Еулекс, десио се 24. март а потом и проглашење независности Косова. А за све то време смо слушали пароле "ЕУ нема алтернативу", "суживот и мир у региону", "Србија никад више неће ратовати". Сад се спремају и да преговарају о "техничким питањима" са осведоченим злочинцима.
Дакле, оно што се десило пре 2000. не можеш никако упоредити с оним што се десило после 2000-те.
 

Back
Top