Quantcast

Ko stoji iza pljačke države sprovedene kroz prodaju „Komercijalne banke“?

Тихи

Zaslužan član
Poruka
113.061
Ko stoji iza pljačke države sprovedene kroz prodaju „Komercijalne banke“?

Prodajom "Komercijalne banke" završen je proces uništavanja srpskog bankarskog sektora koji je osmislio i započeo Mlađan Dinkić. Iako je javno obećavao, Aleksandar Vučić Dinkića nije uhapsio već ga je uzeo za ministra u svojoj vladi. I dan danas je deo njegovog ekonomskog tima.

Али на овом послу Динкић није био ангажован. У јавности се поставља питање како је до продаје уопште дошло када је гувернерка Јоргованка Табаковић у последњих пет дана два пута јавно рекла да „Комерцијалну банку“ не треба продавати. А она то сигурно није рекла сама него по наређењу председника Србије. Ствар постаје јос чуднија када се зна да је председников отац Анђелко Вучић и те како умешан у домаћи банкарски сектор, те да је и он био против. Ко су људи због којих породица Вучић на крају ипак није могла да каже не? За сада то није познато.

FOTO: Printscreen
Међутим, познато је да је Вучић суочен са бурним реакцијама стручне јавности рекао да су то одређивали неки стручни људи. Па ко су ти стручњаци?

Логично је да се ради о приватизационом саветнику, фирми „Лазард“, блиској врху власти, коју држава по правилу ангажује на свим великим трансакцијама, од „Телекома“, преко „Аеродрома Београд“ и ЕПС-а, до „Комерцијалне банке“. У најмању руку је чудно како је „Лазард“ прошле године саветовао Владу Србије да прво купи 41,3% акција у власништву фондова и ЕБРД-а за 256 милиона евра, а онда прода својих 42% акција НЛБ-у за само 131 милиона евра, практично за дупло мање пара!!?

При томе, невероватна је одлука и да Влада по овако неповољним условима прода све акције у власништву државе, уместо да сачува бар мањински удео, као што је рецимо Словенија задржала 30% учешћа у НЛБ банци?

Ваљда у жељи да оправда ову срамну продају највеће српске банке, Вучић је дао и бесмислену изјаву да вредност „Комерцијалне банке“ пада, иако је банка исказала рекордну добит у 2019. години од 75 милиона евра! Коначно, невероватна је и одлука Владе да НЛБ-у остави половину прошлогодишње добити од 38 милиона евра и 26 милиона евра добити из претходних година!

Али, до овог текста јавност у Србији није обавештена да су „НЛБ банка“ и „Лазард“ повезани преко заменика председника Надзорног одбора НЛБ-а, Андреаса Клингена, који је раније имао високу позицију управо у „Лазарду“.

Andreas Klingen (Dokaz)
Такође, кад је НЛБ продавала акције „Интереуропе“, саветник је био Лазард! Међутим, ту није крај. Наше истраживања показује да су везе између „Лазарда“ и већинског власника НЛБ-а, „Банк оф Неw Yорк Меллон“, много дубље.

На пример, на обрасцу Т-1 америчке комисије за хартије од вредности испод имена „Банк оф Неw Yорк Меллон“ стоји „Лазард Гроуп“.

The Bank of New York Mellon (Dokaz)
Слично, ако желите да пишете „Лазард Ассет Манагементу“, пошту шаљете на адресу „Банк оф Неw Yорк Меллон“. Када погледате ко је повереник „Лазард Фунд Манагерс“, опет је ту „Банк оф Неw Yорк Меллон“.

Lazard (Dokaz)
Коначно, заједно су учествовали и на великом пројекту репрограма украјинског дуга вредног 15 милијарди евра.

Из свега можемо закључити да су на глобалном нивоу „Банк оф Неw Yорк Меллон“ и „Лазард“ више него повезани и да често и блиско сарађују, попут стратешких партнера.

Fund information (Dokaz)
Јасан је у најмању руку конфликт интереса који је „Лазард“ имао јер је са једне стране требало да помогне Влади Србије да нађе најбоље решење за „Комерцијалну банку“, а са друге да помогне али по НЛБ-у и његовим америчким власницима да плате што мање. Анализирајући цену коју је НЛБ платио за „Комерцијалну банку“, делује да је „Лазард“ више водио рачуна о интересу свог глобалног партнера, него о интересу српске Владе.

Наравно, ништа од овога се не би десило без Вучићеве сагласности. Зашто ју је дао, остаје тајна. За сада.

https://srbin.info/ekonomija/otkriv...ene-kroz-prodaju-komercijalne-banke/?lang=lat

Prodao si za 131mln € svojih 42% akcija u drugoj najvećoj banci u Srbiji, zajedno sa još dve banke u BiH i Makedoniji. Samo te licence vrede 30mln €. Ostavio si im dobit iz 2019. od 31mln €. Ostavio si dobit iz ranijih god oko 26mln €. Ovo je posao veka! Za Rotsilde, naravno.

Poruka
24.633
U Praksi pravi kupac Komercijalne banke jeste The New York Mellon Bank

Posto je ova banka vecinski vlasnik slovenacke NLB banke.
Meni je to pošteno, kada se izađe sa pravom informacijom... USA banka kupila, ok USA je svetska sila i razumem da želi da kontroliše (možda mi se ne dopada , ali poštujem), a ne kao do sada pošalju neke izvučene debilčiće iz okolne džamogladije , koji nisu ni za grupenfirere i onda nam oni prodaju pamet ..

Ovako znamo da su samo oruđe u rukama velikih i nema oni nama nešto da prodaju kako su pametni ili važni

Dopada mi se što je USA počela da igra otvoreno,a ne podmuklo , dosta nam je posrednika u našim neslaganjima (USA-Srbi)

Kada izbacimo sve dosadašnje tzv hrvate, slovence, bošnjake šiptare mi i USA možemo se dogovarati , ali onda taj dogovor ne ide ni na štetu USA, ni nas , ni Rusije , ni Kine već ovih pobrojanih

Тихи

Zaslužan član
Poruka
113.061
Meni je to pošteno, kada se izađe sa pravom informacijom... USA banka kupila, ok USA je svetska sila i razumem da želi da kontroliše (možda mi se ne dopada , ali poštujem), a ne kao do sada pošalju neke izvučene debilčiće iz okolne džamogladije , koji nisu ni za grupenfirere i onda nam oni prodaju pamet ..

Ovako znamo da su samo oruđe u rukama velikih i nema oni nama nešto da prodaju kako su pametni ili važni

Dopada mi se što je USA počela da igra otvoreno,a ne podmuklo , dosta nam je posrednika u našim neslaganjima (USA-Srbi)

Kada izbacimo sve dosadašnje tzv hrvate, slovence, bošnjake šiptare mi i USA možemo se dogovarati , ali onda taj dogovor ne ide ni na štetu USA, ni nas , ni Rusije , ni Kine već ovih pobrojanih

Niko nije izasao sa pravom informacijom.

Mi smo drzava organicenog suvereniteta. Kolonija NATO pakta.

Zasto jedna Norveska moze da ima drzavne banke a Srbija npr ne?

Poruka
24.633
Niko nije izasao sa pravom informacijom.

Mi smo drzava organicenog suvereniteta. Kolonija NATO pakta.

Zasto jedna Norveska moze da ima drzavne banke a Srbija npr ne?
Ni ti ni ja ne bi dobili tu informaciju da je neko nije plasirao.
Cilj je bio da stigne do prosečnih.
Zato što Norveška nije na putu kao mi, kuda bi svi slonovi da pretece, a mi smo trava
Svašta tu ima još.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
32.697
To je slika marionete i piona americkog deep state-a.

Nije za dzabe njihov glavni spijun u Srbiji, i clan Trilaterale, Ana Brnabic, premijer vlade Srbije.
E ako im je taj degenerik glavni spijun do moga onda hahahahh . A Vucic radi za sve iz a Ruse iz a zapad....gde god moze da namakne neko milionce on je tu sa batom

Тихи

Zaslužan član
Poruka
113.061
E ako im je taj degenerik glavni spijun do moga onda hahahahh . A Vucic radi za sve iz a Ruse iz a zapad....gde god moze da namakne neko milionce on je tu sa batom

pa sto si bolesniji , i veci srbomrzac vece su ti sanse da budes americki igrac u regionu

Vidi pod Natasa Kandic, Sonja Liht, BIljana Kovacevic-Vuco, Komsija, Hasim Taci, Milo Djubranovic.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
32.697
pa sto si bolesniji , i veci srbomrzac vece su ti sanse da budes americki igrac u regionu

Vidi pod Natasa Kandic, Sonja Liht, BIljana Kovacevic-Vuco, Komsija, Hasim Taci, Milo Djubranovic.
Pa realno najvece degene ovde imaju Rusi......Vulina i slicne debilcine. A ova Ana ona je tu ikebana ona se pita koliko i ti. Cisto posluzila Vucicu da predstavi kako je Srbija moderna i ima za premijera lezbacu. A doticna nije sposobna za nista a najmanje da neki spijun bude.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
113.061
Pa realno najvece degene ovde imaju Rusi......Vulina i slicne debilcine. A ova Ana ona je tu ikebana ona se pita koliko i ti. Cisto posluzila Vucicu da predstavi kako je Srbija moderna i ima za premijera lezbacu. A doticna nije sposobna za nista a najmanje da neki spijun bude.
dovoljno je sposobna da se ona i njen brat obogate do besvesti na racun gradjana Srbije prodajom fiktivnih softvera drzavi....

I da svaka odluka nase vlade, zavrsi iskopirana u centrali CIA , u Lengli , Virdzinija....

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
32.697

Pa zahvaljujuci Slobodanu Milosevicu umesto mi da budemo americki igrac u regionu i da drmamo istim mi smo se odlucili za JUL je KUL i Rusiju i neokomunizam i zato je Srbija zadnja rupa na svirali kao i svi ruski pijuni. Znaci Srbi su dozvolili da im neki retardirani siptar uleti kao americki saveznik dok su Srbi glumili neke antiglobaliste i rusku bracu. Sada pusenje sto je bilo i ocekivano. Kada Srbi shvate da su sami krivi za svoju propast mozda tada i nesto promene na bolje.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
32.697
dovoljno je sposobna da se ona i njen brat obogate do besvesti na racun gradjana Srbije prodajom fiktivnih softvera drzavi....

I da svaka odluka nase vlade, zavrsi iskopirana u centrali CIA , u Lengli , Virdzinija....
Pa svaka odluka vlade i sa i bez nje zavrsi i Vasingtonu,Briselu i Moskvi. Pola nase udbaske DB radi za Ruse a pola za Amere,Nemce i sl. To je tako. Srbija je mala zemlja i mala nacija sad sto se Srbende tripuju da smo neka velesila,da se sve vrti oko Srbije i sl....to je vec problem za psihijatriju. A u Srbiji do para je dosao samo smrad,olos,kriminalac i degenerik. Drzava kod koje kapital takav sloj ljudi drzi nema cemu da se nada

Тихи

Zaslužan član
Poruka
113.061
Pa zahvaljujuci Slobodanu Milosevicu umesto mi da budemo americki igrac u regionu i da drmamo istim mi smo se odlucili za JUL je KUL i Rusiju i neokomunizam i zato je Srbija zadnja rupa na svirali kao i svi ruski pijuni. Znaci Srbi su dozvolili da im neki retardirani siptar uleti kao americki saveznik dok su Srbi glumili neke antiglobaliste i rusku bracu. Sada pusenje sto je bilo i ocekivano. Kada Srbi shvate da su sami krivi za svoju propast mozda tada i nesto promene na bolje.

pa mi smo americki igrac tj kolonija od 5. oktobra 2000te

O cemu trabunjas?

Gde je taj bolji zivot za Srbe? Gde je bolji zivot za Siptare oni su 101% americki igrac? Za Hrvate? Zasto se iseljavaju i beze ??

Pa zato sto nema boljeg zivota ni za koga pod americkom vlascu sem za sacicu ultra bogatih tj elitu.

Pa sami amerikanci zive kao najgori klosari u Americi pod vlascu svoje elite

70 miliona klosara i sirotinje na bonovima na hranu imaju....

Ti si potpuno lud covek. Samo totalno lud ili placenik CIA moze da propagira 2020 godine. 29.februara , posle 20 godina ropstva Srba pod amerikancima, i balkana uopste DA TREBA DA SE PRIKLONIMO AMERICI :lol:

Pa mi smo priklonjeni americi vec 20 godina alooo?!?!?! Are you nuts?

Premijer drzave nam je glavni americki operativac Hrvatica Ana Brnabic bez izbora ili bilo cega?

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
32.697
pa mi smo americki igrac tj kolonija od 5. oktobra 2000te

O cemu trabunjas?

Gde je taj bolji zivot za Srbe? Gde je bolji zivot za Siptare oni su 101% americki igrac? Za Hrvate? Zasto se iseljavaju i beze ??

Pa zato sto nema boljeg zivota ni za koga pod americkom vlascu sem za sacicu ultra bogatih tj elitu.

Pa sami amerikanci zive kao najgori klosari u Americi pod vlascu svoje elite

70 miliona klosara i sirotinje na bonovima na hranu imaju....

Ti si potpuno lud covek. Samo totalno lud ili placenik CIA moze da propagira 2020 godine. 29.februara , posle 20 godina ropstva Srba pod amerikancima, i balkana uopste DA TREBA DA SE PRIKLONIMO AMERICI :lol:

Pa mi smo priklonjeni americi vec 20 godina alooo?!?!?! Are you nuts?

Premijer drzave nam je glavni americki operativac Hrvatica Ana Brnabic bez izbora ili bilo cega?
Nismo mi americki igrac. Ovde i dalje Rusija prilicno ima uticaja i zato Srbija i dalje pusi i za EU i sve ostalo. A Hrvatska ima sve uslove da zaista napreduje ali nece njima amerikanac da dodje tamo i da im sredjuje drzavu. Hrvati i dalje na izborima biraju idiote. Mada realno ni oni nekih opcija nemaju uglavnom idioti su im u opticaju za vlast. Idioti koji posle 25 godina i dalje prosipaju price o ratu,Srbima i sl. mada Srba vise nema. I na te price debili se primaju i zato normalan svet iz te Hrvatske bezi posto im je pun K. toga. Hrvatska bi ekonomski mogla da rastura ali da bi se to desilo narod u Hrvatskoj treba da se opametni i na celo drzave dovede prave ljude koji ce napraviti drzavu kakva treba da bude ,posto budimo realni od SFRJ ustase su dobile najbolje parce , plus imaju svu mogucu podrsku zapada ...ali su bolidi vecinom kao i Srbi i na vlasti imaju bandite.
A mi nismo priklonjeni nicemu. Mi vodimo kurvinsku politiku....hteli bi u EU,dobre odnose sa zapadom da nam daju pare, a sa druge strane lizemo se sa Rusima,kupujemo njihovo oruzje,poklanjamo im NIS,ministar vojni dezrter ruski covek,ministar ino poslova ruski covek....itd...itd

Тихи

Zaslužan član
Poruka
113.061
Nismo mi americki igrac. Ovde i dalje Rusija prilicno ima uticaja i zato Srbija i dalje pusi i za EU i sve ostalo. A Hrvatska ima sve uslove da zaista napreduje ali nece njima amerikanac da dodje tamo i da im sredjuje drzavu. Hrvati i dalje na izborima biraju idiote. Mada realno ni oni nekih opcija nemaju uglavnom idioti su im u opticaju za vlast. Idioti koji posle 25 godina i dalje prosipaju price o ratu,Srbima i sl. mada Srba vise nema. I na te price debili se primaju i zato normalan svet iz te Hrvatske bezi posto im je pun K. toga. Hrvatska bi ekonomski mogla da rastura ali da bi se to desilo narod u Hrvatskoj treba da se opametni i na celo drzave dovede prave ljude koji ce napraviti drzavu kakva treba da bude ,posto budimo realni od SFRJ ustase su dobile najbolje parce , plus imaju svu mogucu podrsku zapada ...ali su bolidi vecinom kao i Srbi i na vlasti imaju bandite.

kod hrvata i siptara i bugara rusija ima 0% uticaja

Narocito kod SIptara. Gde je njima onda prosperitet?

Zasto se onda pola albanije iseli na zapad? Gde je njima bolji zivot pod americkom cizmom?

PA NEMA GA NITI CEGA IKADA BITI :lol:

Za vreme komunizma Albanija je imala demografski bum. Danas za vreme americke vlasti, oni imaju totalni kolaps 90% gradova im se smanjilo za 30-50% zbog iseljavanja naroda. A narod se iseljava jer nema posla , nema nikakve perspektive.

Isto je i kod nas u Srbiji manje vise pod ropstvom

A ti to podrzavas :lol:

Zivot te demantuje i kaze da nemas veze blage sa zivotom.

NIKO sa Balkana nije procvetao pod americkom cizmom. Naprotiv obican narod je propao i osiromasio samo se sacica mafijasa i politicara koji im sluze - abnormalno obogatila.

Sve isto ko u juznoj Americi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.