Quantcast

Ko siri mit da mladi glumci ne vrede

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.322
Opada kvalitet takvi su trendovi ne samo na ovim prostorima nego svuda u svetu.
I to ne samo kod glumaca nego kod svih ``umetnika``,gde god da se zagrebe nacicete masu ``umetinika``u pokusaju,koji prolaze kao vrhunski.
Pa i ne bas. Evo konkretno ja, posto ne mogu pricati u tudje ime, ove godine sam odgledao jedno 10+ serija sto HBO, sto Netflix i sve su iz 21. veka i sve su genijalne. To sto Nebojsa Pantelic kaze da ako nesto nije cinema ne moze biti umetnost, to je velika neistina i podvala. U svetu se danas snimaju ozbiljno dobre serije a nasi pokusavaju da isprate taj trend i delimicno im uspeva. Naravno da to nije ni blizu taj kvalitet kao na zapadu ali se trude.. i snimaju dosta, sto je za pohvalu

Petar_Petrovic

Iskusan
Poruka
6.496
Pa i ne bas. Evo konkretno ja, posto ne mogu pricati u tudje ime, ove godine sam odgledao jedno 10+ serija sto HBO, sto Netflix i sve su iz 21. veka i sve su genijalne. To sto Nebojsa Pantelic kaze da ako nesto nije cinema ne moze biti umetnost, to je velika neistina i podvala. U svetu se danas snimaju ozbiljno dobre serije a nasi pokusavaju da isprate taj trend i delimicno im uspeva. Naravno da to nije ni blizu taj kvalitet kao na zapadu ali se trude.. i snimaju dosta, sto je za pohvalu
Ovo sto se danas naziva umetnoscu,ne bi moglo da prodje pre 50/60 godina.
Hiperprodukcija u savremenoj umetnosti vodi u propast.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.322
Ovo sto se danas naziva umetnoscu,ne bi moglo da prodje pre 50/60 godina.
Hiperprodukcija u savremenoj umetnosti vodi u propast.
Netacno. Kvantitet radja kvalitet. Za x files i tvin piks ce 90 posto ljudi reci da je kul a vec za Sopranose i The Wire nekih 80 posto, znas zasto, zato sto je proslo neko vreme, sto vise vremena prodje to se vise stvara kult... Ove serije koje se danas snimaju ce za 20 godina biti klasici, naravno za onog ko je realan vec jesu, ali za one iracionalne je potrebno da prodje par decenija da bi konacno sebi priznali nesto sto se vec zna.

Petar_Petrovic

Iskusan
Poruka
6.496
I pravis jednu gresku. Zapitaj se da li bi to od pre 50 godina moglo da prodje danas. To sto je Pele igrao 60ih a Mesi 2019. ne znaci da je Pele bolji od njega.
Fudbal nije umetnost... :mrgreen:
Pele sa svojim talentom i prostupom koji imaju danasnji fudbaleri sigurno bi bio bolji od 95% danasnjih fudbalera.
Druge su epohe pre je prolazio talenat dok je sve ostalo bilo u drugom planu,danas na 10 panjeva dolazi jedan koji zna i pritom tih 10 panjeva su fizicki vrhunski pripremljeni i tako krpe svoje nedostatke.
Zato je danas malo pravih majtora svog zanata.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.322
Fudbal nije umetnost... :mrgreen:
Pele sa svojim talentom i prostupom koji imaju danasnji fudbaleri sigurno bi bio bolji od 95% danasnjih fudbalera.
Druge su epohe pre je prolazio talenat dok je sve ostalo bilo u drugom planu,danas na 10 panjeva dolazi jedan koji zna i pritom tih 10 panjeva su fizicki vrhunski pripremljeni i tako krpe svoje nedostatke.
Zato je danas malo pravih majtora svog zanata.
Ali sustina je da umetnost ne ide silaznom putanjom jer serije koje snima HBO i Netflix za danasnje standarde jesu remek dela (sto ne znaci nuzno da su standardi opali nego da su se prosto promenili). Evo banalan primer, danas je i ideal zenske lepote drugaciji nego pre 50 i 60 godina, drugacija je frizura, sminka i sve, ali to ne znaci da treba sad da budem zadrt i pricam kako je samo Merilin Monro lepotica a da je Megan Foks ruzna zena (lupio sam primer, mnogo mi je sladja Ema Stoun npr. :rumenko:).

Vladimir983

Primećen član
Poruka
730
Netacno. Kvantitet radja kvalitet. Za x files i tvin piks ce 90 posto ljudi reci da je kul a vec za Sopranose i The Wire nekih 80 posto, znas zasto, zato sto je proslo neko vreme, sto vise vremena prodje to se vise stvara kult... Ove serije koje se danas snimaju ce za 20 godina biti klasici, naravno za onog ko je realan vec jesu, ali za one iracionalne je potrebno da prodje par decenija da bi konacno sebi priznali nesto sto se vec zna.
Nije tačno - ako je nešto dobro, onda je dobro u samom startu. Ili valja, il ne valja. Nema tu šta da prođe godina il više. Kad odgledam prvi put neki film, ako mi nije ostavio dobar utisak na kraju tog prvog gledanja, onda neće nikad.

Vladimir983

Primećen član
Poruka
730
Uporedite Bikovića i Čkalju, uporedite Bosiljčića i Nikolu Simića.
Da li se oni mogu uopšte porediti?
Kada će Biković biti komičar kao Čkalja - pa neće nikad. Jer da bi bio komičar moraš sa time da se rodiš.
Današnji mladi glumci nemaju jasno određen lični stil glume. Svi su nekako na isti kalup, nema one raznolikost koja je nekad bila među glumcima. Kad bacim pogled na neki noviji film, oni kao da glume na silu, na tri-četri pa kako ispadne. Uopšte nema opuštenosti, kao da im iza kamere neko drži uperenu pušku u njih. I samim tim neprirodnim ponašanjem ne dozvoljavaju gledaocu da se bolje unese u priču. Jer, kad neko glumi površno i preko one stvari, kako onda mi kao gledaoci da se unesemo u njegov lik.
Ono što sam još primetio kod mladih glumaca, a to je da imaju toliko lošu dikciju, da mi je ponekad teško i da ih slušam. Džaba oni snimaju filmove u kojima je radnja pre 100 godina, kada im je govor u stilu "mojne tebra".

Vladimir983

Primećen član
Poruka
730
Ali sustina je da umetnost ne ide silaznom putanjom jer serije koje snima HBO i Netflix za danasnje standarde jesu remek dela (sto ne znaci nuzno da su standardi opali nego da su se prosto promenili). Evo banalan primer, danas je i ideal zenske lepote drugaciji nego pre 50 i 60 godina, drugacija je frizura, sminka i sve, ali to ne znaci da treba sad da budem zadrt i pricam kako je samo Merilin Monro lepotica a da je Megan Foks ruzna zena (lupio sam primer, mnogo mi je sladja Ema Stoun npr. :rumenko:).
Ideal lepote je bio mnogo bolji pre 40 i 50 godina, pa čak i do pre 15-ak godina. Današnje glumice uglavnom izgledaju ko plastikaneri iz seksi šopa i većina njihovih fanova ih oponašaju. Zbog toga kod većine današnjih devojaka ne možeš ni oči pošteno da vidiš od naduvenih ustiju. O grudima i da ne pričam. Pa i krava ima vime, al je krava.

Vladimir983

Primećen član
Poruka
730
Zbog čega smo više voleli stare glumce...
Pa setite se samo Taška Načića, Ljube Moljca, Gidre Bojanića, Bate Stojković, Čkalje, Nikole Simića, Radmile Savićević, Seke Sablić, Milene Dravić...
Oni su svi bili komičari.

Bora Todorović je skoro u svakom filmu glumio prevaranta, lažova i preljubnika, jer mu to leži.
Ratko Tankosic je uglavnom glumio neke robijaše i probisvete, a zašto? - pa zato što ima takvu fizionomiju.

Da li su mogli Moljac, ili Čkalja da igraju takvu ulogu, pa naravno da nisu, jer su oni predodređeni za komičare.
Da li su Ljuba Tadić i Stevo Žigon mogli da igraju u komediji? Verovatno ne, oni su više dramski glumci.

Današnji mladi glumci se uglavnom drže nekog "Irfan Mensur" stila. Ne kažem da je Mensur toliko loš glumac, ali je jedan od onih koji nit smrde nit mirišu. Nit komičar, niti tragičar. E naš narod to ne voli. Ljudi ne vole kad je nešto bljutavo. Dajte nam komediju da se smejemo, ili tragediju da plačemo.

Većina mladih glumaca uopšte i nije za taj posao. Oni su završili akademiju samo zato što su glumačka deca. Uostalom koje je to glumačko dete koje je nadmašio svoje roditelje, da nije možda Čkaljin sin, ili njegova unuka?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.