Quantcast

Ko siri mit da mladi glumci ne vrede

gost 423947

Elita
Poruka
21.557
Takodje i Branko Jankovic koji se transformise poput Zike Milenkovica od bahatog vozaca autobusa, preko Mice iz Mesa moooraa bit' cevaapa, itd.. Slaven Doslo je glumac koji se jako popravio u odnosu na svoje pocetke od pre 4-5 godina... Itd. Itd.. Da ne nabrajam dalje.

Imamo dobrih mladih glumaca, sad je samo do pisaca i reditelja da vidimo da li ce i koliki trag da ostave. Smatram da je dobro sto smo se skoro pa resili Radasina, Pavica, Sotre.... Ova srednja generacija autora koja je sada u punoj snazi ide u korak sa svetom i ove nove serije su fino dozirane, ima dosta krimica, ali i sitkoma i kostimiranih istorijskih, itd...

E sad to sto od svih tih serija koje se snimaju na 1 dobru ide 5 ili 10 losih, pa nije to nista cudno.. Nisu sigurno Vruc vetar, Sivi dom, Grlom u jagode i Kamiondzije snimljeni iste godine. Ti sad ako svake godine emitujes 20-30 premijera i ako je 3 ili 5 tih serija da valja, nije ni to lose.
Pa nije mogao niko u vojnoj akademiji da pokida jer je užas od serije
Ovi što ih navodiš su se pokazali na drugim mestima
Već sam rekla da zbog serije vojna akademija ikona Živojina Mišića na zidu plače
A toliko je bombastično reklamirana

електрика

Zaslužan član
Poruka
103.367
Radovan Vujovic i Suzana Lukic i nisu bas toliko mladi glumci (po 35 godina oboje) ali nisu ni stari. Sjajni glumci, Radovan mi je dugo bio antipatican ali njegove transformacije od ulickanog skolarca iz Korena do sumadijskog seljaka Zivote koji bije 3. rat u 3 godine u Kralju Petru su itekako vredne hvale.

Pogledajte prilog 627623

Pogledajte prilog 627624

Е тај Радован Вујовић ми тако иде на ону ствар да не могу да ти објасним,.А свуда га има, ужас.

Moljac64

Elita
Poruka
16.339
Cesto se cuje kako od kako su pomrli bardovi nema ko vise dobro da odigra ulogu. Po meni cista glupost i besmislica.

Kao kad bi neko rekao za fudbal, posle Peleta i Sekija ne priznajem nijednog igraca.

Razumem da su stari glumci prirasli za srce, evo i meni su, ali zasto fatalisticki, gotovo kao da je neka sekta u pitanju tvrditi da se takvi vise ne radjaju.

Zasto se ne bi radjali? Prvo, to sto je neko mlad i na pocetku, pa normalno da ti jos nije prirastao srcu kao ovi stari, jer nije ni imao prilike, tek se pojavio. Drugo, mnogi mladi glumci su sada na svom pocetku mnogo bolji od nekih nasih najvecih glumaca kada su bili u njihovim godinama..

Cak i kad neko zeli da pojaca utisak i naglasi kako se takvi vise ne radjaju, ni tad mi to nije ok. jer nije realno.

Mitomanija STOP!
jel znas u cemu je ustvari problem? jer su i filmovi i glumci tog perioda bili autenticni za nas prostor u tom vremenu (kao sto si mogao da raspoznas da li je neki film engleski ili americki a sad srecno s tim ukoliko se ne baca akcenat na mesto snimanja) a danas sve sto se pravi (i u muzici kao i u filmu) se radi na kalup svuda u svetu. bukvalno pola ovih novijih filmova i serija mozes da presnimis na engleskom ili neke strane na nasem jeziku i bilo bi isto. "bolji zivot" nije neko remek delo ali ne bi nista znacilo da je snimljen na engleskom jer je to nesto sto je smisleno samo nama.

novi glumci jesu kvalitetni - to stoji - ali su "kalupirani". postoje isti takvi svuda po svetu. bata zivojinovic, gaga nikolic, bata stojkovic su AUTENTICNI domaci glumci, marlon brando i robert de niro su AUTENTICNI americki glumci. tom hardi bi mogao da bude amerikanac ili nemac a i englez. slaven doslo bi mogao biti i poljak i ceh. kad vidis batu - znas da je NAS.

i to nije situacija samo kod nas - pricaj i sa amerikancima ili rusima ili bilo kim, svako ce reci da je 80ih i 70ih kinematografija u njihovoj zemlji mnogo bila bolja.

to ti je kao kad poredis rostilj sa mekom. mek svuda u svetu ima isti ukus - gurmansku pljeskavicu znas cija je. zato ce uvek da nam budu drazi. i glupo je porediti ih.

sad je sve isto i radi se po sablonu svuda u svetu. a zasto bi iko gledao domaci sablon kad moze da gleda kvalitetniji strani. kad bi imali nesto unikatno to bi bilo drugo.

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.662
Ne vredi pricati vlada totalni neukus carevog novog odela,pojavi se neka nova tremaroska faca i sad da bi malo duze opstala ,mora na nju da se klikce i lajkuje,da joj se zivot provlaci kroz medije ne bi li bila aktuelna i gledana,i kazu klinci ma vi ne kapirate bajati ste ,znas oni su naculi za hemfri bogarta,to je neki tamo crno beli smarac dosadni,nema preko 1000 pregleda na tubu,nema twiter i instagram,a mi smo glupi sto smo gledali i kapirali nesto mnogo bolje i starije od nas a oni su pametni sto gledaju u buducnost i znaju da je pred nekim bogato zapazena karijera potkrepljena pregledima i lajkovima,xaxaxa

gost 423947

Elita
Poruka
21.557
Ne vredi pricati vlada totalni neukus carevog novog odela,pojavi se neka nova tremaroska faca i sad da bi malo duze opstala ,mora na nju da se klikce i lajkuje,da joj se zivot provlaci kroz medije ne bi li bila aktuelna i gledana,i kazu klinci ma vi ne kapirate bajati ste ,znas oni su naculi za hemfri bogarta,to je neki tamo crno beli smarac dosadni,nema preko 1000 pregleda na tubu,nema twiter i instagram,a mi smo glupi sto smo gledali i kapirali nesto mnogo bolje i starije od nas a oni su pametni sto gledaju u buducnost i znaju da je pred nekim bogato zapazena karijera potkrepljena pregledima i lajkovima,xaxaxa
Ukratko, pregazilo te vreme mnjehehe

Poruka
7.391
Kvalitetan glumac mora da ima srecu da ga uzme neki reziser pod svoje i snimi bar jedan film koji ce da ga ovekoveci na velikom platnu.
Odlican reziser moze da napravi vrhunski film sa losim glumcem, a najbolji glumac sa losim reziserom bice los film.
Danas se snimaju serije (koje su bezvredne) i uglavnom losi, lose rezirani filmovi, tako... danas vecina ljudi ne znaju sta je cinema i ne vole umetnost, slusaju krs muziku (anti-muziku, buku maskiranu u muziku umetnost), gledaju gluposti (anti-cinema)...
De Niro, Brando, Dzimi Stjuart, Chaplin... su za sva vremena.

gost 423947

Elita
Poruka
21.557
Kvalitetan glumac mora da ima srecu da ga uzme neki reziser pod svoje i snimi bar jedan film koji ce da ga ovekoveci na velikom platnu.
Odlican reziser moze da napravi vrhunski film sa losim glumcem, a najbolji glumac sa losim reziserom bice los film.
Danas se snimaju serije (koje su bezvredne) i uglavnom losi, lose rezirani filmovi, tako... danas vecina ljudi ne znaju sta je cinema i ne vole umetnost, slusaju krs muziku (anti-muziku, buku maskiranu u muziku umetnost), gledaju gluposti (anti-cinema)...
Ok boomer

gost 423947

Elita
Poruka
21.557
E tako ,za njega si trebo radis godinu dana ili prodas kravu,pa kad razvezes 2 sata s familijom ili 3 s nekom ribom,koja ti dala broj ko da si lotto dobio,to su bajo vremena za pamcenje a ne danas sedenje na 100 strana klika bez zgoditka,sve se to prenelo na nakulturu
Jes, pa daš frajeru broj telefona, on zove a javi se tvoj ćaća... Neprocenjivo

Šalu na stranu, možda mi ne vidimo nešto što danas u svemu tome vide deca
Ja sam detetu pokušala da objasnim da sto netfliksova neće moći sa milion kompjutera da napravi seriju koja će izazvati revoluciju, entuzijazam... Koje je kod mene izazvao dosije x. Efekti iz te serije danas su mojoj deci smešni, za mene je to bila avangarda

Sad oni imaju svoje avangarde

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.662
Da ,pre su glumci mnogo vise uloga odbili nego igrali,bio im je bitan obraz i kakva ih publika gleda,danas daj boze za bilo sta da ih angazuju,za dzabe ce igrati samo da postanu poznati,tako je de niro i digo ruke od 2000 pa snimao samo pandurske iste filmove,daj pare kad nema vrednosti

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.662
Jes, pa daš frajeru broj telefona, on zove a javi se tvoj ćaća... Neprocenjivo

Šalu na stranu, možda mi ne vidimo nešto što danas u svemu tome vide deca
Ja sam detetu pokušala da objasnim da sto netfliksova neće moći sa milion kompjutera da napravi seriju koja će izazvati revoluciju, entuzijazam... Koje je kod mene izazvao dosije x. Efekti iz te serije danas su mojoj deci smešni, za mene je to bila avangarda

Sad oni imaju svoje avangarde
Sve vidim,pustao sam muziku i klincima i zivim pored skole,nisam jedini koji konstatuje da nade za njih nema,kaze klinka keva me smara pusta mi vhs kasete:lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.