Quantcast

Ko siri mit da mladi glumci ne vrede

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.292
Cesto se cuje kako od kako su pomrli bardovi nema ko vise dobro da odigra ulogu. Po meni cista glupost i besmislica.

Kao kad bi neko rekao za fudbal, posle Peleta i Sekija ne priznajem nijednog igraca.

Razumem da su stari glumci prirasli za srce, evo i meni su, ali zasto fatalisticki, gotovo kao da je neka sekta u pitanju tvrditi da se takvi vise ne radjaju.

Zasto se ne bi radjali? Prvo, to sto je neko mlad i na pocetku, pa normalno da ti jos nije prirastao srcu kao ovi stari, jer nije ni imao prilike, tek se pojavio. Drugo, mnogi mladi glumci su sada na svom pocetku mnogo bolji od nekih nasih najvecih glumaca kada su bili u njihovim godinama..

Cak i kad neko zeli da pojaca utisak i naglasi kako se takvi vise ne radjaju, ni tad mi to nije ok. jer nije realno.

Mitomanija STOP!

Redmond

Poznat
Poruka
8.808
Sistem nam je unisten, negativna selekcija dominira u svim porama drustva pa je eto doprla i do glumackog sveta. Na FDU selekciju vrse likovi koji i sami nisu neki glumci (Dragan Petrovic Pele na primer), pa kao takvi ne mogu da prepoznaju talenat, pored toga tu je prisutan i nepotizam pa ce mesto na faksu pre sacuvati za nekog maminog ili tatinog sina/kcerku nego ga dati onima sa pravim potencijalom. Radjaju se ljudi sa talentom kako da ne ali prosto ne mogu da dodju do izrazaja u sistemu koji imamo.

Фабрика

Buduća legenda
Poruka
32.233
Са Сотиром се у принципу слажем, једино што морам да приметим да некадашње величине нису били деца глумаца као сада што се дешава.

Чије дете сада НИЈЕ глумац, то је малтене реткост. Пелетово дете, Драгошево дете, Анице Добре дете, Драгана Јовановића дете, Љиље Благојевић дете, Тање Бошковић, Цеце Бојковић, Мише Јанкетића деца, Кривокапићево дете, Ирфана Менсура дете...Лечићево...

АМАН!

Redmond

Poznat
Poruka
8.808
Zasto se ne bi radjali? Prvo, to sto je neko mlad i na pocetku, pa normalno da ti jos nije prirastao srcu kao ovi stari, jer nije ni imao prilike, tek se pojavio. Drugo, mnogi mladi glumci su sada na svom pocetku mnogo bolji od nekih nasih najvecih glumaca kada su bili u njihovim godinama..
A ovo mislim da jednostavno nije istina, talenat tj potencijal se moze prepoznati i od najranijih dana, a ovi novi klinci ga nemaju. Uostalom vreme ce pokazati, videcemo kakvi ce biti u zrelijim godinama, mada ja nisam previse optimistican.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.292
Sistem nam je unisten, negativna selekcija dominira u svim porama drustva pa je eto doprla i do glumackog sveta. Na FDU selekciju vrse likovi koji i sami nisu neki glumci (Dragan Petrovic Pele na primer), pa kao takvi ne mogu da prepoznaju talenat, pored toga tu je prisutan i nepotizam pa ce mesto na faksu pre sacuvati za nekog maminog ili tatinog sina/kcerku nego ga dati onima sa pravim potencijalom. Radjaju se ljudi sa talentom kako da ne ali prosto ne mogu da dodju do izrazaja u sistemu koji imamo.
Pa u fudbalu je jos gore stanje, pa opet imas srpske igrace top klase i gomilu onih dosta dobrih... Nemoj misliti da ranije nije bilo nepotizma i ostalih stvari.. Znas ko je sestra od cuvenog Bore Todorovica a opet je odlican glumac kog cemo vecno pamtiti... Sada ih jeste drasticno vise, to je istina, ali nije bas da talentovani ne dolaze do izrazaja, sa tim se ne slazem... A i ti mamini i tatini sinovi nisu svi od reda losi, pogledaj ova mala od Anice Dobre koliko je napredovala za godinu dana od kako se pojavljuje..

Redmond

Poznat
Poruka
8.808
Pa u fudbalu je jos gore stanje, pa opet imas srpske igrace top klase i gomilu onih dosta dobrih... Nemoj misliti da ranije nije bilo nepotizma i ostalih stvari.. Znas ko je sestra od cuvenog Bore Todorovica a opet je odlican glumac kog cemo vecno pamtiti... Sada ih jeste drasticno vise, to je istina, ali nije bas da talentovani ne dolaze do izrazaja, sa tim se ne slazem... A i ti mamini i tatini sinovi nisu svi od reda losi, pogledaj ova mala od Anice Dobre koliko je napredovala za godinu dana od kako se pojavljuje..
Fudbal ne pratim pa ne mogu da uporedim situacije u te dve sfere, sto se nepotizma tice naravno da ga je bilo samo u manjoj meri nego danas, a za Anicinu kcerku se bas pitam zahvaljujuci kome je napredovala :lol:

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.639
O ovome ne vredi raspravljati ,meni je najmanji problem da kazem da je neko dobar glumac i zasto bih krio ako me odusevi,samo prosto to nije mit jer se nece desiti,najgori glumci proslog veka pa i epizodisti su glumili za oskara i u sporednim ulogama ostvarili zapazene uloge decenijama,a sad ovde nafuraju nekog na misice wow nov je bum tras i sta,od misa prave slona sto se vec pokaze na drugoj ulozi ili je i nema,evo uzmimo primer one male zvakalice iz filma natasa,cao,legla joj uloga ,nigde vise nije glumila,tako je i sa svim ostalim mitovima,pola ne znam kako se zovu,pa ne nije predrasuda ,sprdnja su i oni i ono sto snimaju,dajem 10 viktora savica za dedu iz bunara

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.292
Fudbal ne pratim pa ne mogu da uporedim situacije u te dve sfere, sto se nepotizma tice naravno da ga je bilo samo u manjoj meri nego danas, a za Anicinu kcerku se bas pitam zahvaljujuci kome je napredovala :lol:
Pa slazem se i ja da je danas mnogo veci broj te dece glumaca, to je tacno.. Samo ne delim misljenje sa tobom da od njih bas niko zaista dobar i talentovan ne dolazi do izrazaja..

Фабрика

Buduća legenda
Poruka
32.233
Чињеница је да су глумачка деца углавном лоши ђаци па се нечим озбиљнијим и не могу бавити.

Реткост су они други, као на пример пок Милутина Бутковића син који је студирао технику, мислим баш архитектуру.

момоа

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.962
Да ли си чуо за Слободана Перовића, Слободана Алигрудића, Владимира Поповића...???
Naravno da jesam, neces verovati da sam i gledao njihove filmove, zbog cega se umnogome kajem jer sam i ja podlegao toj opstoj tendenciji u naseg zivlja da se sve sto je starije smatra i za kvalitetnije

Poslednja izmena:

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.388
Verovatno isti oni koji se loze na gramofone, Batu Zivotinju koji obara prackom avion i na Gidra Bojanic narativ humora "gospodjo, gospodjo ispala vam minndza (smeh u pozadini)"
Taj isti Gidra je imao i mnogo ozbiljnijih uloga. Što se tiče Bate čovjek je odlično odrađivao taj žanr ratnih filmova. Bolje nego što bi to ogromna većina današnjih glumaca mogla. I na kraju ma šta mi sa ove distance mislili ti filmovi su rađeni u odličnim uslovima i produkciji.

Фабрика

Buduća legenda
Poruka
32.233
Da bih iskarikirao, naravno, a i zato sto realno dobar deo ljudi koji pljuje mlade glumce zaista i gotivi ovo najprizemnije, isticuci to kao neku referencu za kvalitet u odnosu na ovo sto imamo danas.
Кажем ти да је ствар у хиперпродукцији па ови млади који и имају потенцијал не могу да стигну на ред од повлашћене деце са звучним презименима.,

Dodola777

Elita
Poruka
21.283
Ima bre dobrih mladih glumaca, ali nema više toliko kvalitetnih serija I filmova domaćih
Nemaju gde da se pokažu
Setite se sivog doma kolko je to zahtevna i teška priča bila pa koliko se mladih glumaca tu pokazalo izuzetnim kvalitetom
Bjelogrlić je ostao zapamćen ko Boba u Boljem životu pa je išlo za njega uzbrdo posle toga
Ne možeš samo da budeš dobar glumac ako tu nema dobrog scenarija, produkcije...

момоа

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.962
Taj isti Gidra je imao i mnogo ozbiljnijih uloga. Što se tiče Bate čovjek je odlično odrađivao taj žanr ratnih filmova. Bolje nego što bi to ogromna većina današnjih glumaca mogla. I na kraju ma šta mi sa ove distance mislili ti filmovi su rađeni u odličnim uslovima i produkciji.
Duh vremena se menja, glumci se mrnjaju, jedni odlaze drugi odlaze, ne moze Ita Rina (ako je to ona prva srpska glumica sto se stalno pojavljuje u ukrstenici) da glumi u vecnosti, moramo se sa tim pomiriti.

Na kraju krajeva danasnji filmski narativ se drasticno (hvala Bogu) razlikuje od onog socrealistickog, samim tim je i gluma drugacija, sve je drugacije, tako da to cak nije posteno i porediti (ne zato sto je nesto bolje ili gore od ovog drugog), nego zato sto je rec o totalno dva razlicita koncepta filmske umetnosti, samim tim i glume konkretnih glumaca

Фабрика

Buduća legenda
Poruka
32.233
Duh vremena se menja, glumci se mrnjaju, jedni odlaze drugi odlaze, ne moze Ita Rina (ako je to ona prva srpska glumica sto se stalno pojavljuje u ukrstenici) da glumi u vecnosti, moramo se sa tim pomiriti.

Na kraju krajeva danasnji filmski narativ se drasticno (hvala Bogu) razlikuje od onog socrealistickog, samim tim je i gluma drugacija, sve je drugacije, tako da to cak nije posteno i porediti (ne zato sto je nesto bolje ili gore od ovog drugog), nego zato sto je rec o totalno dva razlicita koncepta filmske umetnosti, samim tim i glume konkretnih glumaca
Ми немамо стварно добар филм уназад десет година. Где да играју?

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.292

Pa da. Nekad je polukarikaturni Mija Aleksic bio ideal a sad se vise ide ka nekom ozbiljnom i nadrkanom pristupu tipa ovaj Milan Maric...

момоа

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.962
Ми немамо стварно добар филм уназад десет година. Где да играју?
Filmovi u posednjih desetak godina, kako kod nas tako i u svetu gube bitku pred serijama, sto ih cini sve blamantnijim, bezidejnijim neinspirativnijim, samim tim i glumacki neizazovnijim. Serije preuzimaju primat i na to se sada primarno treba koncetrisati. Mi smo mozda prvi put u istoriji napravili serije poput Senki ili Ubica mog oca i time izasli iz tog matriksa u kojem su dotadasnje serije (i filmovi) gravitirale. Nemam nameru da ih ocenjujem niti pozicioniram na lestvici kao kvalitetnije od onih starijih ili manje kvalitetnije, ali je to nesto skroz novo i samim tim citava kinematografska platforma se izmenila, pa i glumacki narativ. Imajmo razumevanja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.