Ko šije, a ko vuče konce

schatje

Buduća legenda
Poruka
34.870
Pričam nešto večeras s mojom lepšom polovinom, i dođosmo do zaključka da nije dobro da žena bude dominantnija u vezi, tj. da se ona nametne kao "autoritet". Za one koji će sad da se uhvate za ovaj poslednji deo rečenice, samo da kažem da u svakoj vezi jedno vuče, pa makar i za 1% više od onog drugog.
E, a šta vi kažete? Da li ženama treba da budu u muškarčevoj zaštiti, ili tu istu zaštitu (fizičku, materijalnu, emotivnu itd.) mogu same sebi da obezbede, i kako onda muškarac na to reaguje? Da li se oseća inferiorno, da li mu, s vremenom, to sve više smeta...?

I na kraju, konkretna pitanja za vas:

Devojke, da li volite te se on brine o vama, uz zajednički dogovor, ali da je ipak dominantniji, ili ne?
Muškarci, da li biste želeli da u vašoj vezi ona bude ta koja je "muško"?
 
Pa nekako zavisno od sitaucije, ali je najbitniji kompromis.
Silom prilika, prošla sam kroz tuđe vučenje konaca i od kako sam ih se otarasila imam potpunu odbojnost prema imalo sličnim situacijama..
Opet, zbog istog tog mog iskustva - nikad ne bih mogla da priredim drugoj osobi takav scenario.

Znači - ravnopravnost. Koliko god da je moguća.
I dogovor.
 
Pričam nešto večeras s mojom lepšom polovinom, i dođosmo do zaključka da nije dobro da žena bude dominantnija u vezi, tj. da se ona nametne kao "autoritet". Za one koji će sad da se uhvate za ovaj poslednji deo rečenice, samo da kažem da u svakoj vezi jedno vuče, pa makar i za 1% više od onog drugog.
E, a šta vi kažete? Da li ženama treba da budu u muškarčevoj zaštiti, ili tu istu zaštitu (fizičku, materijalnu, emotivnu itd.) mogu same sebi da obezbede, i kako onda muškarac na to reaguje? Da li se oseća inferiorno, da li mu, s vremenom, to sve više smeta...?

I na kraju, konkretna pitanja za vas:

Devojke, da li volite te se on brine o vama, uz zajednički dogovor, ali da je ipak dominantniji, ili ne?
Muškarci, da li biste želeli da u vašoj vezi ona bude ta koja je "muško"?

Sače, udala si se?:eek: Kad, gde, kako, sproću koga? Kako mene niko nije obavestio?:think:

Muško može biti dominatno koliko god želi dokle god pere, pegla, kuva, nije neuredan i pristojno zarađuje.:mrgreen:
 
Pričam nešto večeras s mojom lepšom polovinom, i dođosmo do zaključka da nije dobro da žena bude dominantnija u vezi, tj. da se ona nametne kao "autoritet". Za one koji će sad da se uhvate za ovaj poslednji deo rečenice, samo da kažem da u svakoj vezi jedno vuče, pa makar i za 1% više od onog drugog.
E, a šta vi kažete? Da li ženama treba da budu u muškarčevoj zaštiti, ili tu istu zaštitu (fizičku, materijalnu, emotivnu itd.) mogu same sebi da obezbede, i kako onda muškarac na to reaguje? Da li se oseća inferiorno, da li mu, s vremenom, to sve više smeta...?

I na kraju, konkretna pitanja za vas:

Devojke, da li volite te se on brine o vama, uz zajednički dogovor, ali da je ipak dominantniji, ili ne?
Muškarci, da li biste želeli da u vašoj vezi ona bude ta koja je "muško"?

Volim da se pored njega osecam na svaki moguci nacin zasticeno i ne mislim da na taj nacin gubim neki deo sebe ili svog samopouzdanja.
 
Pričam nešto večeras s mojom lepšom polovinom, i dođosmo do zaključka da nije dobro da žena bude dominantnija u vezi, tj. da se ona nametne kao "autoritet". Za one koji će sad da se uhvate za ovaj poslednji deo rečenice, samo da kažem da u svakoj vezi jedno vuče, pa makar i za 1% više od onog drugog.
E, a šta vi kažete? Da li ženama treba da budu u muškarčevoj zaštiti, ili tu istu zaštitu (fizičku, materijalnu, emotivnu itd.) mogu same sebi da obezbede, i kako onda muškarac na to reaguje? Da li se oseća inferiorno, da li mu, s vremenom, to sve više smeta...?

I na kraju, konkretna pitanja za vas:

Devojke, da li volite te se on brine o vama, uz zajednički dogovor, ali da je ipak dominantniji, ili ne?
Muškarci, da li biste želeli da u vašoj vezi ona bude ta koja je "muško"?

NE, al želje su jedno, a život je drugo:rotf:
 
Ja sam švalja prava !
Heklam,pletem,šijem,umem i da vezem,ponekad radi i lepak za tapete,al' to je krajnja mera.
Poso pravo cveta,moz biti otvorim i neki kurs krojenja.
images
 
Pričam nešto večeras s mojom lepšom polovinom, i dođosmo do zaključka da nije dobro da žena bude dominantnija u vezi, tj. da se ona nametne kao "autoritet". Za one koji će sad da se uhvate za ovaj poslednji deo rečenice, samo da kažem da u svakoj vezi jedno vuče, pa makar i za 1% više od onog drugog.
E, a šta vi kažete? Da li ženama treba da budu u muškarčevoj zaštiti, ili tu istu zaštitu (fizičku, materijalnu, emotivnu itd.) mogu same sebi da obezbede, i kako onda muškarac na to reaguje? Da li se oseća inferiorno, da li mu, s vremenom, to sve više smeta...?

I na kraju, konkretna pitanja za vas:

Devojke, da li volite te se on brine o vama, uz zajednički dogovor, ali da je ipak dominantniji, ili ne?
Muškarci, da li biste želeli da u vašoj vezi ona bude ta koja je "muško"?
dominantan muskarac je onaj kom dozvolis da bude dominantan sto se manifestuje kroz njegovu jedinu namjenu - zastitu, a ako se umijes zastititi i sama, onda se osjeca inferiorno.... majke ti, gdje ih nalazis :D

ps: odrzavamo korak, jedno pored drugog, dok traje,
kada prekine,
razlaz


<3
 
dominantan muskarac je onaj kom dozvolis da bude dominantan sto se manifestuje kroz njegovu jedinu namjenu - zastitu, a ako se umijes zastititi i sama, onda se osjeca inferiorno.... majke ti, gdje ih nalazis :D

ps: odrzavamo korak, jedno pored drugog, dok traje,
kada prekine,
razlaz
<3


Ovo primecujem generalno kod ljudi..ta izjava mi zvuci kao da ne postoje ozbiljne namere da se aktivno radi na vezi...pa dok traje, traje...sto znaci da je unapred osudjeno na propast iliti jedan od partnera ili cak oba ne veruju u njen opstanak...valjda zelis da nesto traje sto je duze moguce da ne zvucim pateticno i kazem do smrti...i posle nje..i da aktivno radis na tome svaki Bozji dan..:mrgreen:
 

Back
Top