Ko se ugradjuje?

Poruka
4.292
Nikad mi nije bilo jasno ko se ugradjuje u izgradnju puteva? Kad grca zemlja u nemastini, siromastvu, drzava bankrotirala, budzet totalno u deficitu, ljudi bez posla umiru gladni itd itd itd a drzava pravi puteve??????? To je isto kao recimo vi pravite trotoare oko kuce a nemate za jelo, i pri tome ste te novce pozajmili od komsije. Mislim stvarno nelogicno, krajnje nelogicno. Umesto te pare koje uzmemo na kredit da ulozimo u izgradnju neke fabrike, ili da napravimo stale sa 10 000 krava da uzgojimo sa prirodnom hranom jer u Srbiji ima trave na milione tona i da ne dajemo ni dinar za koncentrate. Tako bi smo imali jako jeftinu proizvodnju mesa pa da izvozimo jeftino (a mozda i skupo jer je to organska hrana) mi pravimo puteve. Totalna nebuloza. Zato sumnjam da neko tu debelo maznjava novac.

Naravno tu mislim i na mostove.

A sto je najsmesnije sto se tice mostova u Nisu na svakih 100 metra napravili most a u nekim selima ljudi nemaju mostove i kruze po 40Km da bi stigli na svoju njivu. Isto na hiljade ljudi po selima ima lose mostove i rizikuju zivot da bi presli reku. Znaci totalno rastimovana politika i bez plana i logike se pravi po srbiji. Znaci neko se deberlo ugradjuje u te mostove.

Poslednja izmena:
Nikad mi nije bilo jasno ko se ugradjuje u izgradnju puteva? Kad grca zemlja u nemastini, siromastvu, drzava bankrotirala, budzet totalno u deficitu, ljudi bez posla umiru gladni itd itd itd a drzava pravi puteve??????? To je isto kao recimo vi pravite trotoare oko kuce a nemate za jelo, i pri tome ste te novce pozajmili od komsije. Mislim stvarno nelogicno, krajnje nelogicno. Umesto te pare koje uzmemo na kredit da ulozimo u izgradnju neke fabrike, ili da napravimo stale sa 10 000 krava da uzgojimo pa da izvozimo jeftino mi pravimo puteve. Totalna nebuloza. Zato sumnjam da neko tu debelo maznjava novac

Dobro jutro Kolumbo.
Tragično je što se ne ugrađuje i mažnjava samo na putevima, nego na bilo kojem projektu.

da, ne mož da prođe ni jedan projekat bez aferice u najmanju ruku :D

nego,
putevi su među prioritetnim stvarima...i koju fabriku sad država treba da gradi posle silnih privatizacija?

Neka gradi stale i da proizvodimo meso to bar nije tesko i imamo trave koliko god zelimo. A isto neka se obrade sve obradive povrsine u Srbiji. A Bogu hvala imamo jako plodnu zemlju i gde god posejes sta god sve nikne.

A i veliiiku grsku smo napravili sto smo sve sta vredi u Srbiji prodali strancima i sad oni nama ostavljaju sicu i to ovo sto radnici zarade na plate a oni koriste nase resurse a profit koji je jako veliki odnesu. Tako da samo na taj nacin siromasimo. da bar vlada naredi da ti stranci placaju bar 2000 evra platu nasim radnicima jer tolika je plata u nihovim drzavama. Stvarno kad bolje pogledam nasa drzava sve radi samo na svoju stetu a na korist strancima (zapadu). Zaduzujemo se enormno i to tako da te pare drzimo u stranim bankama, strane banke, dajemo velike kamate a naplacujemo male kamate kad drzimo svoj novac u stranim bankama i to ti je direktan propast

Ne ide to tako. Putevi se moraju graditi a kasnije i odrzavati jer su oni ulaganje u buducnost, tu se obrcu ogromne pare. Ne znam da li ti je poznata informacija da skoro svi prevoznici i spediteri sirom Evrope zaobilaze Srbiju, idu duzim putem na Rumuniju, Bugarsku samo zbog losih iskustava ovde. A Srbija ima jedan od boljih geografskih polozaja u Evropi. Ogroman potencijal je u putevima.

A to sto se neko ugradjuje, to je druga prica.

necete verovati u Nisu asvaltiraju i u njivama ha ha. Znate napravili ulicu od 4 trake znaci bas bulevar a sa desne strane su njive!!!!!!!

68470081.jpg

Gradjenje trotoara oko privatne kuce nije isto kao gradjenje puteva u drzavi. Bliza poredba je gradjenje trotoara oko polasticarnice, ali nije ni to tako blizu.
Ne samo da putevi pomazu transportu robe. Izgradjeni putevi a transport po njima podsticu djelatnosti pored tih puteva, a tako i stvaranje novca. A i sama izgradja puteva finansira odredjeni dio naroda.
Rad i gradjenje nikad nije suvisno, cak stavise kad najmanje ima, treba najvise zapet. lako je kad imas nista neradit.

Gradjenje trotoara oko privatne kuce nije isto kao gradjenje puteva u drzavi. Bliza poredba je gradjenje trotoara oko polasticarnice, ali nije ni to tako blizu.
Ne samo da putevi pomazu transportu robe. Izgradjeni putevi a transport po njima podsticu djelatnosti pored tih puteva, a tako i stvaranje novca. A i sama izgradja puteva finansira odredjeni dio naroda.
Rad i gradjenje nikad nije suvisno, cak stavise kad najmanje ima, treba najvise zapet. lako je kad imas nista neradit.

Znaci ti bi pravio trotoar oko kuce iako nemas ni za hleba i to sa pozajmljenim parama od komsije?

Slusaj brale, gradjenje trotoara oko kuce ne pravi profit. Gradjenje puteva pravi profit, dugorocni. Jedno je ukras, drugo je biznis.

Da da pravi profit kako da ne. Uzmes kredit od 1 500 000 000 evra da napravis koridor 10 a da bi samo vratio toliki novac od putarine trebati jedno 20 godina. A za 20 godina ima da odemo na dobos. To je za put a koliko znam na mostovima se nista ne zaradjuje, pogotovu za one koji su potpuno nepotrebni kao oni u Nisu ili u Beogradu, a tamo gde treba da prave ne prave. Isto u Nisu za 5 godina dva puta asvaltiraju iste ulice u centru grada.

Poslednja izmena:

Back