- Poruka
- 2.534
Немања Шаровић: Даме и господо новинари, Српска напредна странка очигледно ће у политичку историју Србије ући као странка чије време још није дошло, али је већ прошло. И све ово што се догађа ових претходних дана и осипање у општинским одборима, борба око превласти у странци, говори о томе да ће се Српска напредна странка, попут странке њиховог коалиционог партнера, распасти пре избора. И ја бих рекао, и раније смо имали ту причу: тресла се гора, родио се миш. И Богољуб Карић је за своју зелену салату имао велике планове, као што Томислав Николић има за свој стиропор. Али се треба сетити тога да је Богољуб Карић, уместо на власти, данас на црвеној Интерполовој потерници, и да коалиционе споразуме са Томиславом Николићем, који га је својевремено називао највећим криминалцем у Србији, потписује преко голуба. Ја сам јуче изнео чињенице о томе да је предузеће „Профајлер тим“ од општина Земун и Вождовац за годину дана добило 8.419,000,00 динара, а да је заменик председника Српске напредне странке Александар Вучић запослен у „Профајлер тиму“. То је, наравно, изазвало праву хистерију у редовима напредњака, и обично је тако када погодите у сам центар. Они су на доказе одговорили смешним оптужбама, које сада заиста немам потребу да коментаришем, о томе ћемо причати на други начин. Али најпредвидљивије у свему томе је да су се сви живи огласили, али да се једино није огласио Александар Вучић. Ми сви знамо добро да се он, попут маргарина, меша у све живо, а сада када је најпозванији да да одговор да ли је радио у предузећу „Профајлер тим“, које је узело огромне паре из буџета општина Вождовац и Земун, он ћути и послао је, дакле у свом стилу, да би мало спиновао јавност, да би променио тему, послао је друге да уместо њега муте воду.
Ја ћу вам сада прочитати нека од тих реаговања и доказати да су то лажи. Најпре желим да укажем, ево Небојша Стефановић, потпредседник Српске напредне странке, јуче је рекао: „Господин Вучић не прави проблеме са тим. Он је некада радио, и то пре него што је СНС имала власт у било којој од ове две општине“. Он је овим демантовао једино свог идола Александра Вучића. Јер Вучићеве изјаве говоре нешто сасвим друго, и ми ћемо вам то поделити. Ево, прво 7. априла 2010. године, то је оно што сам јуче прочитао, где Вучић каже да је нико и ништа у овој држави, са чиме сам се сложио, али додаје да је запослен у агенцији „Профајлер тим“ и да месечно прима 78.000 динара. За „Вечерње новости“, 22. априла, Александар Вучић је рекао да нико од високих функционера није на партијској плати, већ да је он запослен у агенцији „Профајлер тим“, где месечно прима 78.000 динара. У емисији „Распакивање“, 4. новембра 2010. на РТС-у, постоји видео снимак који можете погледати у било ком тренутку, Александар Вучић који је, како кажу, врстан познавалац вина, при чему даје предност италијанским, која су, знате и сами колико скупа, не либи се да наступа у разним емисијама, да заигра у „Плесу до снова“, али није ни на једној државној функцији и даноноћно ради, али не само у странци. Каже: „Радим у фирми, не богзна шта, али имам врло пристојна примања“. Каже: „У приватној фирми која се бави медијима и саветујем како и на који начин да воде одређене кампање. Углавном су то привредне кампање за одређена предузећа и тако даље, помажем колико могу својим знањем да своју плату зарадим. Један део проведем овде, један део радног времена у тој фирми, немам никакве личне потребе“. Водитељ пита: „Јел има фирма име, само да знам?“ А Вучић каже: „Има“, пошто човек ради у фирми, а не зна како се та фирма зове, то је ваљда за њега нормално, и онда каже: „Мислим, пошто је ја зовем Профи, а није профи, има профајлер тим са не знам чиме још. Тако да није само профајлер, да не мислите да је фирма од овог из ДС-а“, али је очигледно идеологија иста као код овога у ДС-у.
Ја ћу вам сада прочитати нека од тих реаговања и доказати да су то лажи. Најпре желим да укажем, ево Небојша Стефановић, потпредседник Српске напредне странке, јуче је рекао: „Господин Вучић не прави проблеме са тим. Он је некада радио, и то пре него што је СНС имала власт у било којој од ове две општине“. Он је овим демантовао једино свог идола Александра Вучића. Јер Вучићеве изјаве говоре нешто сасвим друго, и ми ћемо вам то поделити. Ево, прво 7. априла 2010. године, то је оно што сам јуче прочитао, где Вучић каже да је нико и ништа у овој држави, са чиме сам се сложио, али додаје да је запослен у агенцији „Профајлер тим“ и да месечно прима 78.000 динара. За „Вечерње новости“, 22. априла, Александар Вучић је рекао да нико од високих функционера није на партијској плати, већ да је он запослен у агенцији „Профајлер тим“, где месечно прима 78.000 динара. У емисији „Распакивање“, 4. новембра 2010. на РТС-у, постоји видео снимак који можете погледати у било ком тренутку, Александар Вучић који је, како кажу, врстан познавалац вина, при чему даје предност италијанским, која су, знате и сами колико скупа, не либи се да наступа у разним емисијама, да заигра у „Плесу до снова“, али није ни на једној државној функцији и даноноћно ради, али не само у странци. Каже: „Радим у фирми, не богзна шта, али имам врло пристојна примања“. Каже: „У приватној фирми која се бави медијима и саветујем како и на који начин да воде одређене кампање. Углавном су то привредне кампање за одређена предузећа и тако даље, помажем колико могу својим знањем да своју плату зарадим. Један део проведем овде, један део радног времена у тој фирми, немам никакве личне потребе“. Водитељ пита: „Јел има фирма име, само да знам?“ А Вучић каже: „Има“, пошто човек ради у фирми, а не зна како се та фирма зове, то је ваљда за њега нормално, и онда каже: „Мислим, пошто је ја зовем Профи, а није профи, има профајлер тим са не знам чиме још. Тако да није само профајлер, да не мислите да је фирма од овог из ДС-а“, али је очигледно идеологија иста као код овога у ДС-у.

