Ko plaća račun na prvom sastanku?

Meliot

Elita
Poruka
18.950
Baš sam malopre pročitao neki članak na Blicu o tome kako je devojka imala neprijatnosti tokom prvog sastanak oko toga ko je trebao da plati kafu na prvom viđanju pa rekoh da po ko zna koji put postavim pitanje ko plaća piće na prvom sastanku, muškarac ili žena ili ipak treba račun da podele?

Dodajem kao moderator link ka legendarnoj postojećoj temi o istom
Tema 'Ko treba da plati piće na prvom dejtu?' https://forum.krstarica.com/threads/ko-treba-da-plati-pice-na-prvom-dejtu.948237/

Poslednja izmena od moderatora:
Ako si zadovoljan/zadovoljna sastankom voljan/voljna si da platiš? :)
Tako je. Opste je poznato da muskarac zeli da se brine materijalno o svojoj porodici. Ovo je prvi korak, mikroplan. Ne znaci da je treba naviknuti da sve ti placas. Ali ako je dejt katastrofa, zasto platiti? Gde je ono "Jake i samostalne zene" , "ne trebaju nam muskarci da opstanemo", "Jednakost"

sad je to sve komplikovano, žene isfeminizirane, muškarci depilirani, izmislili 10 vrsta kafa 8 vrsta lokala, ne znaš gde se šta jede, gde se šta pije..
u moje vreme se išlo ili u zadrugu, pa te tamo upišu šta popije dama (obično žuti sok) u tefter gde su ti računi za šećer, so, petroleum, sveće... pa kad prodaš tele platiš sve, ili ako želiš nešto romantičnije i jeftinije, prošetaš s njom po selu i okolo pa joj tu i tamo ubereš jabuku, šljivu....

Baš sam malopre pročitao neki članak na Blicu o tome kako je devojka imala neprijatnosti tokom prvog sastanak oko toga ko je trebao da plati kafu na prvom viđanju pa rekoh da po ko zna koji put postavim pitanje ko plaća piće na prvom sastanku, muškarac ili žena ili ipak treba račun da podele?
ne izlazim trenutno sa (tudjim) zenama, ali na svim izlascima ranije, bilo sa devojkama, kombinacijama, potencijalnim devojkama, drugaricama, uvek sam ja placao, cak i kad sam bio "siromasni student", za to da nam bar platim kafu sam uvek skrpio. to mi je nekako normalno da muskarac placa... osim ako je rodjendan partnerki ili ima neki poseban razloga da hoce da plati.
dakle, moj odgovor ‭→ muskrarac

ne izlazim trenutno sa (tudjim) zenama, ali na svim izlascima ranije, bilo sa devojkama, kombinacijama, potencijalnim devojkama, drugaricama, uvek sam ja placao, cak i kad sam bio "siromasni student", za to da nam bar platim kafu sam uvek skrpio. to mi je nekako normalno da muskarac placa... osim ako je rodjendan partnerki ili ima neki poseban razloga da hoce da plati.
dakle, moj odgovor ‭→ muskrarac
I ja takođe, nikada nisam dozvolio da mi devojka plati račun na prvom sastanku. Osećao bih se ko neki prevarant da sam dozvolio da mi devojka plati račun na prvom sastanku.

Јбт, по стоти пут иста тема, иста прича.

gadna vremena..........ako je doslo do tog da se, oko placanja u kafeu, par cenjka.

Ljudi, zato se kod nas na ovim prostorima devojka izvodi na piče, a ne na večeru kao na zapadu. Tako da ako je platiš piće( koje nije skupo u poređenju sa komplet večerom) i ako je riba gotivna super, ako je neki kretenoid onda se ne kaješ jer nisi bacio pola plate na nju...
Pa nigde ne piše da mora da bude samo jedna tura. Možda razgovor bude prijatan pa muškarac insistira da okrene još neku turu. :)

Ljudi, zato se kod nas na ovim prostorima devojka izvodi na piče, a ne na večeru kao na zapadu. Tako da ako je platiš piće( koje nije skupo u poređenju sa komplet večerom) i ako je riba gotivna super, ako je neki kretenoid onda se ne kaješ jer nisi bacio pola plate na nju...
Ako je kretenoid, kajem se sto sam u opste potrosio 5 minuta a kamoli pica i vecere.

Back