KO PIJE , A KO PLACA...????

san_ni

Ističe se
Poruka
2.867
:dash:

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Zaustavljen-pokusaj-privatizacije-Vodovoda.html


Zaustavljena je planirana privatizacija gradskog Vodovoda, saznaje Radio 021.

Plan o strateškom partnerstvu sa francuskom firmom "Veolija" je propao kada je predsednik države saznao da su se direktor "Vodovoda" Branko Bjelajac i gradonačelnik Igor Pavličić pozivali na njega i pričali kako je to njegov navodni dogovor sa Francuzima. Prema izvoru Radija 021, sam Tadić je ostao zapanjen kada je čuo od svog koalicionog partnera u Novom Sadu da se njegovo ime vezuje za privatizaciju novosadskog javnog preduzeća.

Zbog toga su Bjelajac i Pavličić zaustavljeni u nameri da dovedu strateškog partnera i zato se odlaže sednica Socijalno-ekonomskog saveta na kojoj je trebalo da se raspravlja o vlasničkoj transformaciji jednog od najvažnijih komunalnih preduzeća u gradu. Njih dvojica su inače u poslednje vreme više puta bili u Parizu radi sklapanja posla sa francuskom firmom.

Da je kojim slučajem projekat "privatizacije Vodovoda" uspeo, za novog direktora viđen je Đorđe Kuljančić, donedavno pomoćnik direktora u ZIG-u, a sada zaposlen u "Veolia Water Solutions & Technologies". Ta francuska kompanija je svetski lider u oblasti prerade voda i radi na globalnom nivou kroz lokalne predstavnike na svim kontinentima, a na našem tržištu je prisutna od 2002. godine.

Najviše buke oko ovakvog javno-privatnog partnerstva dizali su predstavnici sindikata koji tvrde da takav vid privatizacije nema zakonskog osnova jer je Vodovod pre svega u vlasništvu građana Novog Sada. Ni zakon o privatizaciji komunalnih sistema, ni strategija privatizacije još nisu doneti, pa čudi pokušaj privatizacije jer je voda opšte dobro i od životnog je interesa za građane, smatraju u sindikatu. S druge strane, potrebu dovođenja strateškog partnera gradonačelnik i direktor Vodovoda brane činjenicom da se godinama ne ulaže u vodovodnu mrežu i da bez nove fabrike vode i kvalitetnijeg prečišćavanja nema ni kvalitetnije vode. A za takve investicije potrebno je preko 200 miliona evra.

Tako je ovog proleća okončan prvi pokušaj privatizacije jednog gradskog preduzeća - čiča miča i gotova priča.
 
Poslednja izmena:
:dash:

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Zaustavljen-pokusaj-privatizacije-Vodovoda.html


Zaustavljena je planirana privatizacija gradskog Vodovoda, saznaje Radio 021.

Plan o strateškom partnerstvu sa francuskom firmom "Veolija" je propao kada je predsednik države saznao da su se direktor "Vodovoda" Branko Bjelajac i gradonačelnik Igor Pavličić pozivali na njega i pričali kako je to njegov navodni dogovor sa Francuzima. Prema izvoru Radija 021, sam Tadić je ostao zapanjen kada je čuo od svog koalicionog partnera u Novom Sadu da se njegovo ime vezuje za privatizaciju novosadskog javnog preduzeća.

Zbog toga su Bjelajac i Pavličić zaustavljeni u nameri da dovedu strateškog partnera i zato se odlaže sednica Socijalno-ekonomskog saveta na kojoj je trebalo da se raspravlja o vlasničkoj transformaciji jednog od najvažnijih komunalnih preduzeća u gradu. Njih dvojica su inače u poslednje vreme više puta bili u Parizu radi sklapanja posla sa francuskom firmom.

Da je kojim slučajem projekat "privatizacije Vodovoda" uspeo, za novog direktora viđen je Đorđe Kuljančić, donedavno pomoćnik direktora u ZIG-u, a sada zaposlen u "Veolia Water Solutions & Technologies". Ta francuska kompanija je svetski lider u oblasti prerade voda i radi na globalnom nivou kroz lokalne predstavnike na svim kontinentima, a na našem tržištu je prisutna od 2002. godine.

Najviše buke oko ovakvog javno-privatnog partnerstva dizali su predstavnici sindikata koji tvrde da takav vid privatizacije nema zakonskog osnova jer je Vodovod pre svega u vlasništvu građana Novog Sada. Ni zakon o privatizaciji komunalnih sistema, ni strategija privatizacije još nisu doneti, pa čudi pokušaj privatizacije jer je voda opšte dobro i od životnog je interesa za građane, smatraju u sindikatu. S druge strane, potrebu dovođenja strateškog partnera gradonačelnik i direktor Vodovoda brane činjenicom da se godinama ne ulaže u vodovodnu mrežu i da bez nove fabrike vode i kvalitetnijeg prečišćavanja nema ni kvalitetnije vode. A za takve investicije potrebno je preko 200 miliona evra.

Tako je ovog proleća okončan prvi pokušaj privatizacije jednog gradskog preduzeća - čiča miča i gotova priča.



Pazi ako privatizacija uspe Srbija ce placati a Masoni ce piti,kada pricamo o VEOLIJI, nije to nikakva firma,vec multinacionala,azdaja,kotirana na bursi u parizu i njujorku,svetski lider sto se tice javnih,drustvenih servisa kao sto su voda,energija,transport i cistoca(komunalije).Nije ni cudo sto su nas masoni posecivali, malo vise nego obicno, zadnjih par meseci
Inace to je multinacionala koju masoni kontrolisu i koju su masoni jednostavno napravili i sto se tice servisa vode su br1 na svetu
Tako da tesko nama
 
"Све нам је потаман" - САМО НАМ ЈОШ ФАЛЕ МАСОНИ КАО ГАЗДЕ... каква пропаст и какав мрак у овој земљи... а из које су странке ових неколико наведених мангупа???
 
I ja sad prvi put cujem da su hteli da prodaju vodovod..
mada, mozda je to i dobro :mrgreen:
cujem da je novosadska vodovodna i kanalizaciona mreza u takvom stanju, da ce NS uskoro da pliva u i na g*****

Prvo, sumnjam u tu pricu sa Tadicem, bio je i on u Parizu,
a ako je tacno, trebao bi tu dvojicu za muda da objesi,
medjutim izgleda da se pustaju neki probni baloni!!

Sta ima u tome dobro, sta nemate dovoljno radne snage i strucnjaka da
rese pitanje vode i kanalizacije, ma ajde molim te, pa za sta ste onda sposobni!
Raspustite i skole i fakultete, ma raspustite i drzavu, ako vam je takav rezon!!!
 
Prvo, sumnjam u tu pricu sa Tadicem, bio je i on u Parizu,
a ako je tacno, trebao bi tu dvojicu za muda da objesi,
medjutim izgleda da se pustaju neki probni baloni!!

Sta ima u tome dobro, sta nemate dovoljno radne snage i strucnjaka da
rese pitanje vode i kanalizacije, ma ajde molim te, pa za sta ste onda sposobni!
Raspustite i skole i fakultete, ma raspustite i drzavu, ako vam je takav rezon!!!

To "dobro" je trebalo da ima ironicnu konotaciju..i ima,zato je zeleni smajli tu.Ti nisi nesto dobro razumeo u mom postu
Radne snage i strucnjaka ima, samo nisu na pravom mestu..mesta su im zauzeli stranacki podobni lelemudi
Cast casnim izuzecima, pravim strucnjacima na pravom mestu
 

Back
Top