Quantcast

Ко нуди више за исте паре?

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Једно 2, 3 године не пратим дешавање на хардверској сцени па ме занима да ли и даље важи да су Интел и нВИДИА квалитетнији брендови(у високој класи) али да АМД и АТИ (то је сад једна фирма) нуде у средњој класи више за исте паре. Такође ме занима који су квалитетни а повољни брендови меморија, хард дискова и матичних плоча. Не планирам куповину новог рачунара већ ме само интересује да се информишем о тренутној ситуацији од некога ко прати дешавања. :zimag: z:poz:

Iwan91

Elita
Poruka
15.252
Tako je nekako bilo do bukvalno juce..juce je dosao i kod nas intel SB i amd je tu poprilicno zavrsio pricu sa svojim x4 i x6 procesorima..
sto se tice grafickih, isto je to sve..
hard diskovi, cene su drasticno opale, tu se vuce samsung, WD, bogami i hitaci..
maticne, klasika gigabajt i sassus, biostar se dosta probio, i msi koji je napokon poceo da pravi kvalitetne ploce...
ram, kingston ostao klasika, pojavi ose patriot sa dobrom memorijom, geil je nesto pobrljavio u skorije vreme kolko sam shvatio, ipojavio se exelram sa dobrim cenama i modulima..
to je to u najkracim crtama....

snejks

Elita
Poruka
17.437
Tako je nekako bilo do bukvalno juce..juce je dosao i kod nas intel SB i amd je tu poprilicno zavrsio pricu sa svojim x4 i x6 procesorima..
sto se tice grafickih, isto je to sve..
hard diskovi, cene su drasticno opale, tu se vuce samsung, WD, bogami i hitaci..
maticne, klasika gigabajt i sassus, biostar se dosta probio, i msi koji je napokon poceo da pravi kvalitetne ploce...
ram, kingston ostao klasika, pojavi ose patriot sa dobrom memorijom, geil je nesto pobrljavio u skorije vreme kolko sam shvatio, ipojavio se exelram sa dobrim cenama i modulima..
to je to u najkracim crtama....
Jeste da je Sandy Bridge , odneo neku prevagu u Intelovu korist ali je AMD izbacio FUSION "APU" kao odgovor , koji je možda malo okasnio ali taman će biti tu dok ne uđu u masovnu proizvodnju

PKT

Ističe se
Poruka
2.066
А некад су били сам врх.
Nekad je bilo nekad. Da se ne zavaravamo, imam njihov HDD zato ga i preporučujem za izbjegavanje, osim toga, nikad nisam imao HDD koji nije Seagate, namjeravao sam uzeti jedan WD pa je nekoliko drugova imalo žestokih problema tako da je sledeći cilj samsung kojega baš niko ne voli.

@Snejks
Mene živo zanima kako porediš APU znajući da je to niskobudžetni procesor sa integrisanom grafikom, i sandy bridge. Zar je i Sandy Bridge niskobudžetna tehnologija? Ili će od sad svi procesori imati integrisane grafike?

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Једно 2, 3 године не пратим дешавање на хардверској сцени па ме занима да ли и даље важи да су Интел и нВИДИА квалитетнији брендови(у високој класи) али да АМД и АТИ (то је сад једна фирма) нуде у средњој класи више за исте паре. Такође ме занима који су квалитетни а повољни брендови меморија, хард дискова и матичних плоча. Не планирам куповину новог рачунара већ ме само интересује да се информишем о тренутној ситуацији од некога ко прати дешавања. :zimag: z:poz:
MBooard:
#ASUS,GIGA,MSI znas i sam da su to vec duzi niz godina najveci brendovi sto se MB-a tice, doduse nekada su bili i EPOX i ABIT a sada ih nema vise, bar ne na vrhu.
Ako planirash da kupish neshto preporuchujem ti iz lichnog iskustva
MB:
1.MSI imao sam MSI K9 NEO-F NVIDIA 550 chipset FENOMENALNA PLOCA!!! glasine o MSI da se previse greje i slicno uopste nisu tacne, ploca daje puno a nije
bila uopste skupa za svoje vreme 2006.-2007.
2.GIGABYTE GA880 UD3H ploca kosta 1300-1500din manje od ekvivalentnog
ASUS-a ASUS M4ATD EVO-V USB3.0 a daje POTPUNO isto sto i ASUS.
Sa integrisanom grafikom igram pristojno neke najnovije igre tipa EMPIRE
TOTAL WAR sa kombinovanim high i medium detaljima bez oveclock-a gra-
fike koju mozes da izforsirash sa 560 na 1100Mhz i dobio sam rezultat od
3945 mark poena u 3D MARK 2006. Ipak kupi neku solidnu grafiku koja ce raditi
u paru sa integrisanom.
3.ASUS je tkdj. verovatno dobar ali i najskuplji.
RAM
Sve koje su u prodaji na trzistu su manje vise slicnog kvaliteta, dobre su.
Moja je GEIL 4GB 1600.
HDD
1.WD-Western Dig., najbucniji je od svih u radu ali iz iskustva najstabilnije radi, najmanje se greje(za razliku od SEGATE i MAXTOR) i najduze traje.
Ja imam WD SATA3 500GB stari WD SATA2 80GB Januar 2006-o i jos uvek
savrseno radi i ako sam ga drzao jedno vreme na neispravnom napajanju(elektrostaticko naelektrisanje).
PROC
Za srednju klasu tj tanak dzep AMD bez premca je broj 1 s obzirom koliko kosta
u odnosu na svoj performansni INTEL ekvivalent ali i zbog cinjenice da i najnoviji
AMD-ovi se ubacaju u isto AM3 leziste kao i oni stari tako da mozes da ih zamenis kasnije.
AMD Athlonx4 640 (3Ghz jezgro) kosta 8950din i za sada radi dosta dobro.

OPTICA-DVD
PIONEER!!!!! sve ostalo a posebno SAMSUNG ne valja, PIONEER imam
jos staru 111-u koja radi SAVRSENO a i moji poznanici ih imaju i takodje su
prezadovoljni.
Ako sam svojim licnim iskustvom sa komponentama pomogao u kupovini,
drago mi je:smrcka:.

kempi

Zainteresovan član
Poruka
221
Sto se tice WD HDD-a,u poslednjih nekoliko meseci su me razocarali.Bukvano 10% od prodatih su crkli,ne potpuno ali su neispravni (greska 0007 u WD Diag - rade usporeno,zamrznu sistem na 1-2 sec itd).Svi su Caviar Blue nevezano za velicinu,mada je najvise 500Gb jer se najvise i prodaju,a bilo je i par Caviar Green od 1Tb..Stari modeli rade odlicno i tu je procenat reklamacije bio ispod 1% a ovi novi....svake nedelje saljem minimum 2 HDD-a uvoznicima na reklamaciju

Prosto da neznas koji hdd da kupis...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.